Урок "Особливості харчування підлітка. Профілактика харчових отруєнь "

Про матеріал
Розробка уроку з теми "Особливості харчування підлітка. Профілактика харчових отруєнь "
Перегляд файлу

7 клас

Здоров'я, безпека та добробут.

Тема. Особливості харчування підлітка. Профілактика харчових отруєнь

Мета

Очікувані результати

  • Ознайомити учнів з основними принципами здорового харчування підлітків.
  • Розглянути основні вітаміни та мінерали, які необхідні для здоров'я підлітків.
  • Навчити учнів правильної гігієни та збереження харчів.
  • Пояснити профілактичні заходи від харчових отруєнь.

 

Учень / учениця:

  • Приймає рішення з користю для безпеки, здоров’я та добробуту в різних життєвих ситуаціях.
  • Демонструє безпечну поведінку в побуті, закладі освіти, на вулиці, у громадських місцях i у разі потреби звертається по допомогу до дорослих.
  • Вибирає альтернативні дії та приймає рішення на користь здорового способу життя і зниження ризиків.

 

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: підручники, мультимедійний комплект, навчальна презентація.

Хід уроку

І. Організаційна частина уроку

Привітання

Вступне слово

Пояснення мети та значення уроку.

Запитання: "Чому важливо правильно харчуватися?"

  • Чому харчування підлітків має особливості?
  • Які профілактичні дії допомагають уникнути харчових отруєнь?

ІІ. Хвилинка безпеки

https://www.youtube.com/watch?v=TDFRRGZe8zs

  •           Про що розповідалось у даному відео?
  •           Як ви охороняєте свій дім від мікробів?
  •           Назвіть ТОП 10 продуктів які захищають від застуди.
  •           Які продукти вживаєте ви?

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Вправа 1. Як і  будь-якій людині, підліткам слід дотримуватися правил здорового харчування. Пригадайте їх або знайдіть в  інтернеті. Яких правил ви дотримуєтеся? А  яких ні? Чому?

Вправа 2. Розв’яжіть ребуси й  пригадайте, які поживні речовини необхідні для нормальної діяльності людського організму

VІ. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

Вам уже відомо, що для нормальної життєдіяльності людського організму в будь-якому віці слід споживати різноманітні харчові продукти. До їхнього складу повинні входити:  


  • вуглеводи
  • білки
  • жири
  • вітаміни
  • вода

У підлітковому віці організм людини також має отримувати з їжею всі компоненти, необхідні для його розвитку. Незбалансоване харчування може призводити до зниження працездатності, поганої концентрації уваги й проблем у навчанні. Підлітки мають споживати різноманітну їжу, адже в них існують підвищені енергетичні потреби й потреби в певних речовинах, необхідних для повноцінного розвитку й швидкого росту за короткий період часу. Харчування підлітків повинно бути чотириабо п’ятиразовим, а оптимальним співвідношенням білків, жирів і вуглеводів у їжі є співвідношення 1:1:4. Так, щоденна добова потреба підлітків 11–13 років у білках — 90–100 г, жирах — 90–100 г, вуглеводах — 380–400 г. Це означає, що в раціоні вуглеводів має бути більше, ніж білків і жирів. Основна функція вуглеводів — енергетична (при їх розщепленні виділяється енергія, яка забезпечує життєдіяльність організму). А в підлітковому віці енергетичні затрати значно зростають. Як не дивно, але енергетичні витрати організму підлітків є більшими порівняно з організмом дорослої людини. Отже, й енергетична цінність добового раціону має бути більшою. Щоб споживання вуглеводів приносило користь, потрібно скоротити кількість простих / «швидких» вуглеводів (цукерки, шоколад, печиво, тістечка, тощо) й забезпечити достатню кількість складних / «повільних» (крупи, фрукти, овочі, злакові, горіхи). До складних вуглеводів також належить клітковина, яка стимулює роботу кишківника і сприяє роботі травного тракту. Клітковина міститься в усіх овочах і фруктах, зокрема, у буряках, кабачках, капусті, зелених бобах, салаті тощо. Оптимальне співвідношення «швидких» і «повільних» вуглеводів — приблизно 1:3. На відміну від «повільних» вуглеводів, «швидкі» вуглеводи при частому споживанні можуть наносити організму шкоду й призводять, за умов низької фізичної активності, до надмірної ваги. Проте певна кількість солодкого повинна бути присутньою в раціоні, адже надходження глюкози необхідне для нормального функціонування мозку.

Вправа 3. Розгляньте малюнки. Визначте, у  якій їжі містяться переважно «швидкі» вуглеводи, а  в  якій переважно «повільні» вуглеводи. Які з  вуглеводів переважають у  вашому раціоні?

 

V. Поділ на три команди

І. Білки. ІІ. Жири ІІІ. Вуглеводи

На кожну групу знайти певні продукти 

Вправа 4. Проаналізуйте склад запропонованих продуктів. Про що ви дізналися? Зробіть висновок

Ситуація 1. Склад: печиво 50% [борошно пшеничне, олія рослинна (пальмова), цукор, розчин інвертного цукру, розпушувачі (гідрокарбонат натрію, гідрокарбонат амонію, кислий пірофосфат натрію), сухе знежирене молоко, сіль, консервант (сорбінова кислота), емульгатор (лецитин соняшниковий), фермент (протеаза), ароматизатори (кокос, вершкове масло), антиоксидант (метабісульфітнатрію)]; глазур 35% [цукор, олія рослинна (пальмова), суха молочна сироватка, незбиране сухе молоко, какао-порошок (3,5%), какао терте, емульгатор (лецитин соняшниковий), ароматизатори (кокос, молоко, етилванілін)]; маршмелоу 15% [сироп глюкози, цукор, альбумін (містить яєчні продукти), регулятор кислотності (лимонна кислота), вологоутримувач (сорбіт), ароматизатор (кокос)].

Містить: глютен, лактозу, сою. Без ГМО. Не містить свинячого жиру та його похідних.

Енергетична цінність (калорійність) на 100g (г) продукту: 1839.

Ситуація 2. Тістечко з чорним шоколадом 17% і молочним шоколадом 6,1%. Склад: яйця 21%, ріпакова олія, цукор, шоколад 17% (цукор, маса какао, емульгатор: лецитин соняшнику), пшеничне борошно, молочний шоколад 6,1% (цукор, масло какао, сухе молоко, емульгатор: лецитин

соняшнику, натуральний ароматизатор ванілі), стабілізатор: гліцерин, сироп глюкози-фруктози, порошок какао, сіль.

Містить: пшеницю, яйця, молоко. Може містити сою та горіхи.

Харчова цінність на 100 г: білки 5,4 г, вуглеводи 48 г, жири 31 г.

Енергетична цінність на 100 г продукту: 2016 кДж / 484 ккал.

Термін споживання 9 місяців, дату виробництва і дату закінчення терміну споживання дивись на упаковці.

Ситуація 3. Склад: молоко коров’яче незбиране та молоко коров’яче знежирене.

Поживна (харчова) цінність на 100 g(г) продукту:

Білки . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2,8 g(r)

Вуглеводи. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4,73 g(r)

Жири . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2,5 g(г)

Енергетична цінність (калорійність) на 100 g(г) продукту: 220 kJ (кДж) (53 kcal (ккал))

Ситуація 4. Склад: молоко коров’яче нормалізоване (87,9%), наповнювач пастеризований «Шоколад» (цукор білий кристалічний, порошок какао, крохмаль, натуральний ароматизатор шоколаду, лимонна кислота) (12%), стабілізаційна система (карагенан, стандартизований цукром) (0,08%). Продукт паковано в захисному середовищі.

Термін придатності та умови зберігання: не більше 6 місяців за температури від 1°С до 25°С та не більше 3 місяців за температури вище 25°С за відсутності сонячного світла. Після відкриття упаковки вжити протягом 6 годин, зберігати в холодильнику за температури від 1°С до 5°С

 

 

 

 

 

 

Вправа 5. Проаналізуйте набір продуктів, охарактеризуйте їх. У  групах обговоріть, які з  них можна вважати «здоровими», а  які «нездоровими». Поясніть свій вибір.

VI. Фізкультхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=0meG5Pn_iOI

VII. Профілактика харчових отруєнь

Їжа приносить користь організму людини, але неякісна їжа може призвести до хвороби. Аби їжа не завдавала шкоди, треба знати правила вибору харчових продуктів і навчитися оцінювати якість їжі. Усесвітня організація охорони здоров’я рекомендує для захисту від кишкових інфекцій і для запобігання харчовим отруєнням постійно дотримуватися п’яти принципів харчової безпеки

Профілактика харчових отруєнь містить візуальну оцінку харчових продуктів, перевірку їхнього запаху, урахування терміну їхнього виготовлення та зберігання. Усе це — необхідні правила безпеки харчування.

 

 

 

Вправа 6. Розгляньте малюнки. Скористайтеся довідкою. Про щo покупці хочуть дізнатися, читаючи текст на упаковці продуктів? Чи можна сказати, що це є  профілактикою харчових отруєнь?

Профілактичними заходами є правильне приготування та зберігання їжі. Посуд, у якому готується й на якому подається їжа, необхідно тримати чистим. Перед приготуванням і прийомом їжі обов’язково мити руки. Приготована їжа не може довго залишатися якісною, бо в ній починаються процеси бродіння та гниття. Краще з’їсти страви відразу після приготування. Залишати її за кімнатної температури більш ніж на чотири години ризиковано. Разом із тим, готувати їжу, а потім зберігати її в холодильнику — цілком нормальна практика. Але слід ураховувати, що кожен тип готової їжі має свої особливості й термін придатності, оскільки навіть охолоджені продукти можуть псуватися. Приготована їжа повинна зберігатися в холодильнику в герметичному контейнері не більше 4–5 днів. Якщо страви зберігалися в холодильнику, то при розігріванні рідких страв їх треба довести до кипіння, а густі — розігрівати 3–5 хвили

Чи є  правильне приготування та зберігання їжі профілактичним заходом запобігання отруєнням?

Наслідком споживання недостатньо приготованої чи зіпсованої через неправильне зберігання їжі стає харчове отруєння.

Вияв харчового отруєння може бути вже за кілька годин після прийому неякісної їжі, але не пізніше, ніж через добу. Спочатку людина

відчуває дискомфорт у ділянці кишківника, потім — спазми й біль у ділянці пупка та надчеревній частині живота. Відтак може розпочатися

нудота, блювання й діарея (пронос).

 

 

 

 

Для харчових отруєнь є характерним:

  •  загальний стан слабкості
  •  запаморочення
  •  головні болі
  •  непритомність
  •  прискорене серцебиття
  •  підвищена температура тіла (інколи)

Харчові отруєння легше попередити, ніж лікувати. Тому важливу роль відіграє в нашому житті профілактика харчових отруєнь.

Профілактика харчових отруєнь передбачає такі правила:

  • не вживати продукти із закінченим терміном придатності
  • зберігати й транспортувати продукти в належних умовах
  • купуючи продукцію, перевіряти цілісність упаковки
  • не вживати в їжу незнайомі продукти харчування
  • ретельно мити овочі, фрукти, зелень, а також посуд, столове приладдя, дотримуватися правил особистої гігієни
  • проводити якісну термічну обробку продуктів харчування (особливо риби та м’яса)
  • дотримуватися правил зберігання продуктів у холодильнику

Якщо сталося отруєння продуктами й з’являються відповідні симптоми, важливо негайно повідомити про це дорослих або сімейного лікаря, які нададуть необхідну допомогу. Лікування та прийом ліків, які лікар рекомендує, слід проводити відповідно до його вказівок і під наглядом дорослих

 

Слід утриматися від самолікування. Однак підліткам також важливо знати основні правила надання домедичної допомоги під час харчового отруєння. y Велика кількість рідини служить для очищення шлунка від спожитої їжі. Тож, при отруєнні треба пити багато води.

y Важливо вживати сорбенти для зв'язування токсинів та використовувати препарати для припинення діареї, блювотного рефлексу, больового синдрому та високої температури.

Додатково рекомендується споживати легкозасвоювану їжу маленькими порціями, дотримуючись дієти для відновлення нормальної роботи шлунку та кишківника.

Для відновлення мікрофлори кишківника лікарі можуть призначити пребіотики (препарати, які сприяють розмноженню «гарної» мікрофлори) та пробіотики (різні штами корисної мікрофлори кишківника). Загальний підхід до лікування — дотримання порад лікаря та уважне ставлення до власного здоров'я. Слід зазначити, що харчові отруєння можуть виникати не лише через зараження бактеріями. Є отруєння хімічними речовинами, отруйними грибами й рослинами, отруйною рибою.

 

 

 

Вправа 7. Знайдіть в  інтернеті 2–3 види отруйних рослин і грибів. Зверніть увагу на те, які ознаки можуть виявлятися при їхньому потраплянні в  організм людини. Поділіться цією інформацією з  однокласниками / однокласницями. Аргументуйте вибір джерела в  інтернеті. Після опрацювання інформації з інтернету обговоріть, чи є у вашій місцевості отруйні рослини чи гриби.

VIII. Підсумок

  • Підведення підсумків уроку.
  • Закріплення основних ідей та висновків.
  • Запитання для самоперевірки: "Які правила харчування та гігієни ви запам'ятали найбільше?"

IX. Домашнє завдання

Проведіть аудит умісту вашого домашнього холодильника. Обговоріть те, що виявили з  дорослими, запропонуйте та ухваліть рішення щодо можливих змін у  раціоні харчування й  профілактики харчових отруєнь.

План аудиту вмісту холодильника

1. Категоризація продуктів, розкладених у холодильнику. Складіть перелік продуктів за видами: овочі, фрукти, молочні продукти, м'ясо тощо. Упорядкуйте інформацію за методом таблиць (див. §4).

2. Аналіз харчових груп. Чи представлені всі необхідні харчові групи? Чи є достатньо овочів, фруктів, білка, вуглеводів та інших корисних компонентів?

3. Оцінка термінів придатності й умов зберігання продуктів. Які терміни придатності продуктів? Чи всі продукти належним чином зберігаються в холодильнику?

4. Висновки.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Особливості харчування підлітка. Профілактика харчових отруєнь. Підготував вчитель основ здоров’я. Шпуганич Роман Мар’янович 7 клас. Здоров'я, безпека та добробут

Номер слайду 2

{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Мета. Очікувані результати. Ознайомити учнів з основними принципами здорового харчування підлітків. Розглянути основні вітаміни та мінерали, які необхідні для здоров'я підлітків. Навчити учнів правильної гігієни та збереження харчів. Пояснити профілактичні заходи від харчових отруєнь. Учень / учениця: Приймає рішення з користю для безпеки, здоров’я та добробуту в різних життєвих ситуаціях. Демонструє безпечну поведінку в побуті, закладі освіти, на вулиці, у громадських місцях i у разі потреби звертається по допомогу до дорослих. Вибирає альтернативні дії та приймає рішення на користь здорового способу життя і зниження ризиків. 

Номер слайду 3

Чому важливо правильно харчуватися?

Номер слайду 4

Чому харчування підлітків має особливості? Які профілактичні дії допомагають уникнути харчових отруєнь?

Номер слайду 5

Хвилинка безпеки

Номер слайду 6

- Про що розповідалось у даному відео?- Як ви охороняєте свій дім від мікробів?- Назвіть ТОП 10 продуктів які захищають від застуди.- Які продукти вживаєте ви?

Номер слайду 7

Вправа 1. Як і  будь-якій людині, підліткам слід дотримуватися правил здорового харчування. Пригадайте їх або знайдіть в  інтернеті. Яких правил ви дотримуєтеся? А  яких ні? Чому?

Номер слайду 8

 Ось кілька простих правил здорового способу харчування, які можуть стати в пригоді:🍏 Приймати їжу потрібно 4-5 разів на день невеликими порціями.🍏 Їсти бажано в один і той же час, який ви повинні встановити собі самі (у зв’язку із характером праці), але не пізніше 8 години вечора.🍏 Ні в якому разі не пропускати сніданок і не голодувати увесь день, щоб потім наїстися за вечерею, незадовго до сну. Чашечка кави – це не сніданок. Повноцінний сніданок дає енергію організму на весь день.🍏 Але не потрібно кидатися від однієї крайності в іншу – безперервно перекушувати. Повноцінний обід краще декількох чаїв із бутербродами.🍏 Поспостерігайте за собою – можливо, ваші часті прийоми їжі викликані хвилюваннями або тривогою. Тому потрібно поступово позбавитися від цієї шкідливої для здоров’я звички.🍏 Не "заїдати" поганий настрій, тривогу або депресію.🍏 Ніколи не їсти "за компанію", якщо немає апетиту.🍏 Склянка води без газу за півгодини до їжі зменшує апетит.🍏 Їжу потрібно починати з нежирного супу або салату.🍏 Слідкувати за розміром порцій і не брати добавки.🍏 При епізодичному переїданні необхідно наступного дня влаштувати розвантажувальний день, наприклад, 2 літри знежиреного кефіру або молока, або 1 кг кабачків і 200 г нежирного м’яса за день. При цьому воду або чай можна пити без обмежень.🍏 Їсти повільно, ретельно пережовуючи. При швидкому поглинанні їжі відчуття насичення "відстає" від кількості поглинутої їжі. Внаслідок чого з’їдається зайва кількість їжі.🍏 При вживанні будь-якої рідини за столом (соки, молоко та ін.) її потрібно пити маленькими ковтками – принцип цієї поради такий самий, як і попередньої.🍏 Продукти для здорового харчування потрібно купувати за попередньо складеним списком.🍏 Не купувати продукти у стані голоду.🍏 Купуючи продукти, завжди читати етикетку про склад (жири, вуглеводи, кілокалорії).🍏 Не довіряти словам "дієтичний" або "низькокалорійний", дивитися на цифри.🍏 Смажити у посуді з антипригарним покриттям без жиру, краще тушкувати.🍏 Вести щоденник харчування. 

Номер слайду 9

Вправа 2. Розв’яжіть ребуси й  пригадайте, які поживні речовини необхідні для нормальної діяльності людського організму

Номер слайду 10

Для нормальної життєдіяльності людського організму в будь-якому віці слід споживати різноманітні харчові продукти. До їхнього складу повинні входити: вуглеводи, білки, жири, вітаміни, вода.

Номер слайду 11

Вправа 3. Розгляньте малюнки. Визначте, у  якій їжі містяться переважно «швидкі» вуглеводи, а  в  якій переважно «повільні» вуглеводи. Які з  вуглеводів переважають у  вашому раціоні?

Номер слайду 12

Швидкі вуглеводи. Повільні вуглеводи

Номер слайду 13

Вправа 4. Проаналізуйте склад запропонованих продуктів. Про що ви дізналися? Зробіть висновок. Ситуація 1. Склад: печиво 50% [борошно пшеничне, олія рослинна (пальмова), цукор, розчин інвертного цукру, розпушувачі (гідрокарбонат натрію, гідрокарбонат амонію, кислий пірофосфат натрію), сухе знежирене молоко, сіль, консервант (сорбінова кислота), емульгатор (лецитин соняшниковий), фермент (протеаза), ароматизатори (кокос, вершкове масло), антиоксидант (метабісульфітнатрію)]; глазур 35% [цукор, олія рослинна (пальмова), суха молочна сироватка, незбиране сухе молоко, какао-порошок (3,5%), какао терте, емульгатор (лецитин соняшниковий), ароматизатори (кокос, молоко, етилванілін)]; маршмелоу 15% [сироп глюкози, цукор, альбумін (містить яєчні продукти), регулятор кислотності (лимонна кислота), вологоутримувач (сорбіт), ароматизатор (кокос)]. Містить: глютен, лактозу, сою. Без ГМО. Не містить свинячого жиру та його похідних. Енергетична цінність (калорійність) на 100g (г) продукту: 1839. Ситуація 2. Тістечко з чорним шоколадом 17% і молочним шоколадом 6,1%. Склад: яйця 21%, ріпакова олія, цукор, шоколад 17% (цукор, маса какао, емульгатор: лецитин соняшнику), пшеничне борошно, молочний шоколад 6,1% (цукор, масло какао, сухе молоко, емульгатор: лецитинсоняшнику, натуральний ароматизатор ванілі), стабілізатор: гліцерин, сироп глюкози-фруктози, порошок какао, сіль. Містить: пшеницю, яйця, молоко. Може містити сою та горіхи. Харчова цінність на 100 г: білки 5,4 г, вуглеводи 48 г, жири 31 г. Енергетична цінність на 100 г продукту: 2016 к. Дж / 484 ккал. Термін споживання 9 місяців, дату виробництва і дату закінчення терміну споживання дивись на упаковці. Ситуація 3. Склад: молоко коров’яче незбиране та молоко коров’яче знежирене. Поживна (харчова) цінність на 100 g(г) продукту: Білки . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2,8 g(r)Вуглеводи. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4,73 g(r)Жири . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2,5 g(г)Енергетична цінність (калорійність) на 100 g(г) продукту: 220 k. J (к. Дж) (53 kcal (ккал))Ситуація 4. Склад: молоко коров’яче нормалізоване (87,9%), наповнювач пастеризований «Шоколад» (цукор білий кристалічний, порошок какао, крохмаль, натуральний ароматизатор шоколаду, лимонна кислота) (12%), стабілізаційна система (карагенан, стандартизований цукром) (0,08%). Продукт паковано в захисному середовищі. Термін придатності та умови зберігання: не більше 6 місяців за температури від 1°С до 25°С та не більше 3 місяців за температури вище 25°С за відсутності сонячного світла. Після відкриття упаковки вжити протягом 6 годин, зберігати в холодильнику за температури від 1°С до 5°С

Номер слайду 14

Вправа 5. Проаналізуйте набір продуктів, охарактеризуйте їх. У  групах обговоріть, які з  них можна вважати «здоровими», а  які «нездоровими». Поясніть свій вибір.

Номер слайду 15

Фізкультхвилинка

Номер слайду 16

Профілактика харчових отруєнь

Номер слайду 17

Вправа 6. Розгляньте малюнки. Скористайтеся довідкою. Про щo покупці хочуть дізнатися, читаючи текст на упаковці продуктів? Чи можна сказати, що це є  профілактикою харчових отруєнь?

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Для харчових отруєнь є характерним:• загальний стан слабкості• запаморочення• головні болі• непритомність• прискорене серцебиття• підвищена температура тіла (інколи)

Номер слайду 20

Профілактика харчових отруєнь передбачає такі правила: • не вживати продукти із закінченим терміном придатності • зберігати й транспортувати продукти в належних умовах • купуючи продукцію, перевіряти цілісність упаковки • не вживати в їжу незнайомі продукти харчування • ретельно мити овочі, фрукти, зелень, а також посуд, столове приладдя, дотримуватися правил особистої гігієни • проводити якісну термічну обробку продуктів харчування (особливо риби та м’яса) • дотримуватися правил зберігання продуктів у холодильнику Якщо сталося отруєння продуктами й з’являються відповідні симптоми, важливо негайно повідомити про це дорослих або сімейного лікаря, які нададуть необхідну допомогу. Лікування та прийом ліків, які лікар рекомендує, слід проводити відповідно до його вказівок і під наглядом дорослих.

Номер слайду 21

Вправа 7. Знайдіть в  інтернеті 2–3 види отруйних рослин і грибів. Зверніть увагу на те, які ознаки можуть виявлятися при їхньому потраплянні в  організм людини. Поділіться цією інформацією з  однокласниками / однокласницями. Аргументуйте вибір джерела в  інтернеті. Після опрацювання інформації з інтернету обговоріть, чи є у вашій місцевості отруйні рослини чи гриби.

Номер слайду 22

Дайте відповіді на запитання. Які правила харчування та гігієни ви запам'ятали найбільше?

Номер слайду 23

Домашнє завдання Проведіть аудит умісту вашого домашнього холодильника. Обговоріть те, що виявили з дорослими, запропонуйте та ухваліть рішення щодо можливих змін у раціоні харчування й профілактики харчових отруєнь. План аудиту вмісту холодильника Категоризація продуктів, розкладених у холодильнику. Складіть перелік продуктів за видами: овочі, фрукти, молочні продукти, м'ясо тощо. Упорядкуйте інформацію за методом таблиць (див. §4). Аналіз харчових груп. Чи представлені всі необхідні харчові групи? Чи є достатньо овочів, фруктів, білка, вуглеводів та інших корисних компонентів? 3. Оцінка термінів придатності й умов зберігання продуктів. Які терміни придатності продуктів? Чи всі продукти належним чином зберігаються в холодильнику? 4. Висновки.

zip
Додав(-ла)
Шпуганич Роман
Додано
7 лютого
Переглядів
586
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку