Конспект уроку з трудового навчання для учнів 5-6 класів
Проекти
Основи проектування, матеріалознавства та технології обробки
Урок
Тема: Особливості технології виготовлення прикрас зі стрічок, бісеру, ниток. Прийоми плетіння, нанизування. Технологія з'єднання деталей, зв'язуванням. Добір та підготовка матеріалів для прикраси. Технологічний процес виготовлення деталей прикраси.
Мета: ознайомити з послідовністю технології виготовлення прикрас зі стрічок, бісеру, ниток. Навчити виготовляти прикраси шляхом формування вміння виконувати плетіння техніками, які вивчаються; розвивати творчу фантазію учнів; виховувати вміння відчувати і розуміти прекрасне; формувати свідоме дотримання правил безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог.
Обладнання: графічні схеми для плетіння бісером; інструкційні картки; матеріали та інструменти для плетіння бісером; вироби з бісеру, різновид стрічок, нитки, голки, ножиці, дріт.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Перевірка присутніх учнів на уроці та їх готовності до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь
«Ромашка Блума»
Ставимо чіткі запитання до поданої теми.
Прості |
Що таке прикраса? |
|
Уточнюючі |
Які прикраси ви полюблюєте? |
|
Практичні |
Які інструменти та матеріали необхідні для виготовлення прикраси? Як виготовляється дана прикраса? |
|
Інтерпритаційні |
Чому діти полюбляють подарунки у вигляді прикраси? |
|
Творчі |
Що таке бісероплетіння? |
|
Оцінні |
Яким чином людина навчилася вирощувати бавовну? |
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Прислів'я:
Де руки і охота, там зроблена робота.
Роботящі руки гори вернуть.
На дерево дивись, як родить, а на людину – як робить.
ІV. Повідомлення теми й мети уроку
V. Вивчення нового матеріалу
Послідовність виготовлення будь-якого виробу залежить від: виду виробу (простий чи складний), освоєння техніки плетіння, визначення частин з яких прикраса складається.
Загальна послідовність виготовлення виробу.
VІ. Формування вмінь та навичок
Практична робота.
1. Аналіз завдань практичної роботи.
2. Правила безпеки життєдіяльності на уроці.
Гра «Світлофор». Визначити правильні й не правильні твердження.
Добір та підготовка матеріалів для прикраси
Виконання завдань практичної роботи за інструкційними картками та схемами.
Картка 1.
Картка 2.
дбиття підсумків уроку
Рефлексія
1. Що сподобалось на уроці?
2. Які труднощі виникли при виготовленні прикраси?
3. яким чином можна здолати труднощі при роботі?
4. Що нового навчились на уроці?
Домашнє завдання
Підготувати інструменти і матеріали для роботи.