Урок "Остаточна обробка виробу. Оздоблення об’єкта проектування"

Про матеріал
Розширити й систематизувати знання про способи художнього оздоблення виробів технікою квіллінг, прийомами кінцевого опорядження виробів; формувати ціннісні ставлення до праці, культури, мистецтва; дотримання правил безпечної праці й організації робочого місця.
Перегляд файлу

Урок

Тема: Остаточна обробка виробу. Оздоблення об’єкта проектування

Мета уроку: Навчальна: розширити й систематизувати знання про способи художнього оздоблення виробів технікою квіллінг, прийомами  кінцевого опорядження виробів; формувати ціннісні ставлення до праці, культури, мистецтва; дотримання правил безпечної праці й організації робочого місця. Розвивальна: розвивати творчу уяву, спостережливість, творчі здібності та художній смак, увагу. Виховна: сприяти вихованню культури праці, інтересу до професій художньо-естетичного напрямку

Тип заняття: урок засвоєння нових знань, умінь та навичок.

 

Хід уроку

І. Організація учнів.

  • Перевірка наявності учнів, підготовленості їх до уроку, наявності робочого одягу.
  • Створення позитивного емоційного настрою учнів

 

Знання – це скарб, а вміння вчитися ключ до нього.

 Прочитайте будь-ласка прислів’я на дошці, та скажіть як ви його розумієте?(учні пояснюють зміст прислів’я, після чого висловлюю власне побажання),

 

Бажаю всім Вам, любі діти,

Чудовий скарб оцей дістати,

А потім ключиком надійним

Його постійно відмикати!

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Які правила поводження у кабінеті ви знаєте?
  • Що ми виготовляли на попередньому уроці?
  • Як потрібно організовувати власне робоче місце?
  • Що на сьогодні ви повинні були виконати?

 

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку (запис на дошці та за потреби в зошити)

 

V. Вивчення нового матеріалу

 Заслуховую бажаючих про тему їхньої роботи, техніку декоративного мистецтва та послідовність за якою працюватимуть на даному етапі.

 Квіллінг або паперова філігрань — це мистецтво виготовлення вишуканих, майже мереживних виробів методом скручування у спіралі довгих і вузьких смужок паперу.

 «Квілінг» походить від англійського слова «quill», що означає «пташине перо». Достовірне його походження невідоме. За одними джерелами, паперокручення з’явилося в Китаї після винайдення паперу, а за іншими — у Давньому Єгипті.

Фактично квілінг документально згаданий уперше в 1500 році. Це період, коли французькі та італійські черниці використовували тонкий непрозорий папір і гусяче пір’я, щоб прикрашати релігійні картини. Використання саме гусячого пір’я і породило назву «quilling».

У Європі та Англії серед жінок вищого світу це мистецтво стало популярним лише в кінці 1600 року. Вони використовували цю екзотичну техніку для створення прикрас, а також для вишуканого декорування скриньок, кошиків, меблів, ваз, підсвічників та інших речей. Таким екзотичним видом мистецтва займалися тільки заможні люди.

Матеріали, які можна використовувати для оздоблення

  • тонкі мотузки чи нитки
  • клей
  • ножиці
  • надувні кульки чи конуси з паперу
  • поліетиленовий пакет
  • пензлі для клею та фарби
  • блискітки чи фарба
  • стрічки
  • сніговик – ґудзики та шматочки матерії
  • фігурні прикраси – булавки, пінопластові або пластикові лоточки для їжі

Заслухати бажаючих на тему того як вони планують оздоблювати свої іграшки.

 

VІ. Практична робота

5.1. Вступний інструктаж

Проводжу інструктаж про правила поведінки з певними видами матеріалів, розповідаю про техніку безпеки.

5.2. Поточний інструктаж

Слідкую за потреби за дотриманням правил техніки безпеки, проводжу поточні групові та індивідуальні інструктажі.

5.3. Заключний інструктаж

Підводжу підсумки практичної роботи, вказую на недоліки та найкраще виконання.

 

VІІ. Підсумок уроку.

 Чи сподобалося вам працювати на сьогоднішньому уроці?

 Які проблеми у вас виникли?

 Що нового дізналися?

 

VІІІ. Домашнє завдання.

 Підготуватися до захисту власного виробу написавши план в зошиті

 

ІХ. Прибирання робочих місць

 

 

docx
Додано
27 грудня 2021
Переглядів
936
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку