Урок "Перехід дороги в умовах обмеженої оглядовості"

Про матеріал
вчити учнів дотримуватися правил безпечного переходу вулиці, дороги у місцях з обмеженою оглядовістю; ознайомлюватися із гальмівним шляхом автомобіля; розвивати увагу, пам’ять, спостережливість, уміння орієнтуватись на вулицях міста; виховувати культуру поведінки на вулиці, бажання дотримуватись правил дорожнього руху.
Перегляд файлу

Дата _______ Номер уроку _______  Соціально побутове орієнтування 3 клас

 

Тема. Перехід дороги в умовах обмеженої оглядовості.

Мета. вчити учнів дотримуватися правил безпечного переходу вулиці, дороги у

місцях з обмеженою оглядовістю; ознайомлюватися із гальмівним шляхом автомобіля; розвивати увагу, пам’ять, спостережливість, уміння орієнтуватись на вулицях міста; виховувати культуру поведінки на вулиці, бажання дотримуватись правил дорожнього руху.

Обладнання: зошит, роздатковий та ілюстративний матеріал.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 

Хід уроку

1. Організаційний момент

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок.

Будем добре працювати,

Будем все з тобою знати.

 

2. Нервово-психологічна підготовка

Аутотренінг

 Щоб урок нам розпочати,

 Треба вголос проказати:

 « Я уважний, я серйозний,

 Хоч іще малого зросту.

 Впевнений, кмітливий я,

 Прагну здобувать знання».

 

3. Перевірка домашнього завдання.

 

4. Актуалізація опорних знань

Інтерактивна вправа «Розумний куб»

 (На кожній грані куба написано запитання. Учні кидають куб і відповідають на запитання, яке випаде (буде написано на тій грані, що опиниться вгорі), якщо питання повторюються, йти за годинниковою стрілкою.)

● Що таке проїзна частина? (Елемент дороги, призначений для руху транспортних засобів.)

● Що таке тротуар? (Елемент дороги, призначений для руху пішоходів.)

● Що таке пішохідний перехід? (Ділянка проїжджої частини, призначена для руху пішоходів через дорогу.)

● Для чого потрібний світлофор? (Він регулює рух транспорту і пішоходів.)

● Скільки секцій пішохідного світлофора? (Дві.)

- Ми з вами сьогодні прийшли до школи. А хто прийшов пішки? Коли вийшли по тротуару, як ви називалися?(Пішоходи).

 - А хто приїхав маршрутним таксі? Як називаються люди, які їдуть у маршрутці7(Пасажири)

 - А кого сьогодні тато привіз на машині? Як назвати тата, який їхав у машині за кермом? (Водій)

 - Отже всі ми і пішоходи, і пасажири, і водії – всі ми учасники дорожньо-транспортного руху. Для виконання цих ролей ми повинні знати правила дорожнього руху.

 

5. Мотивація учбової діяльності.

Розглянути проблемну ситуацію

Послухайте розмову мами з сином.

- Куди це ти так поспішаєш? — запитала мама.

- Морозиво купити.

- А як переходитимеш дорогу?

- Дуже просто. Загориться зелене світло світлофора, і я піду.

- І все?

- А що ж іще?

Запитання. Що повинен зробити хлопчик перед тим, як перейти дорогу?

Усі мають пам'ятати,

 Що на дорозі не варто жартувати.

 У грі повторимо ми правила дорожні

 І будемо завжди всі обережні

 

6. Повідомлення теми уроку

 

7. Пояснення нового матеріалу

Проблемне питання

- Що можна зробити за одну секунду? (За секунду людина може зробити незначні дії.)

- Як ти гадаєш, яку відстань автомобіль проїде за одну секунду?

- Що може відбутися на дорозі впродовж однієї секунди?

Робота з підручником

Прочитати пам’ятку пішохода.

Часто на дорогах формуються такі умови, що рух стає особливо небезпечним. Вони виникають тоді, коли:

● дорога слизька (дощ, сніг, ожеледиця);

● на дорозі погана видимість (туман, ніч, сильний дощ чи снігопад);

● обмежена оглядовість (поворот дороги, виїзд із дворів, гаражів).

За поганої видимості водієві важко побачити пішохода та вчасно зупинити автомобіль. Саме за таких умов збільшується кількість аварій на дорогах, під час яких люди отримують травми і гинуть.

Треба пам’ятати: за поганої оглядовості пішоходам треба бути особливо обережними і уважними.

Щоб не сталось нещасного випадку на дорозі, водії машин і пішоходи повинні добре знати правила дорожнього руху і дотримуватися їх виконання.

Потрібно запам'ятати такі поради:

● водій повинен добре бачити пішохода, а пішохід машину;

● якщо дорога обладнана пішохідним переходом, треба скористатися ним;

● якщо пішохідного переходу немає, потрібно переходити дорогу на перехресті;

● переходити дорогу в необладнаному місці можна лише в крайньому випадку і тільки під кутом 90 градусів до дороги;

● для переходу слід обрати місце, де дорогу добре видно в обидва боки на 150—200 м;

● перш ніж почати перехід, треба подивитися ліворуч і переконатися/що автомобілі на безпечній відстані;

● слід зробити зупинку на осьовій лінії, бути обережним;

● подивитися праворуч і переконатися, що автомобілі на всіх смугах на безпечній відстані;

● треба бути обережним на ділянці автошляху, де ведуться дорожні роботи;

● не можна переходити вулицю чи дорогу перед транспортом, що наближається;

● виїжджати на дорогу на ковзанах, самокатах небезпечно, а право їхати по дорозі на велосипеді можна буде у 14 років;

● люди повинні йти обочиною назустріч рухові транспорту;

● поза населеним пунктом треба йти по узбіччю дороги тільки назустріч транспорту або по доріжці для пішоходів;

● дорогу за населеним пунктом треба переходити, коли транспорту немає;

● небезпечними для пішоходів можуть бути: виїзд машин із дворів, автостоянок, автозаправних станцій, будівельних організацій або в'їзд до них — прилегла територія; рух машин — у дворі;

● гратися на дорозі небезпечно для життя.

 

8. Фізхвилинка.

Ми із-за парт мерщій встаємо.

Лінькам волі не даємо,

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зроби чотири кроки.

Думки наші прилетіли,

Ми за парти тихо сіли

 

9. Закріплення знань. 

Бліц-турнір «Доповни речення»

● Під час переходу вулиці я впевнюсь...

● Для переходу дороги я оберу місце...

● Перешкодою для переходу дороги є...

● Водієві перешкоджає побачити пішохода...

● Пішоходові заважає побачити і почути наближення автомобіля...

 

10. Рефлексія.

Гра «Трамвай бажань»

Ось трамвай давай ми з тобою загадаємо бажання і нехай він їх віднесе у чарівну країну і вони здійсняться.

Картинки по запросу трамвай рисунок

 

11. Домашнє завдання.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Мірошниченко Алла Григорівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Василенко Катерина Сергіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Основи здоров’я, Розробки уроків
Інкл
Додано
13 липня 2019
Переглядів
2357
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку