Урок "Продукти харчування"

Про матеріал
розширювати активний словник з теми "Продукти"; формувати фразове мовлення; працювати над граматичним складом мови; формувати правильну звуковимову; знайомити із сировиною, з якої виготовляються основні продукти харчування; розвивати навички роботи з ножицями та клеєм; розвивати зв’язне мовлення; виховувати шанобливе ставлення до хліба.
Перегляд файлу

Дата _______ Номер уроку _______         Розвиток мовлення  3 клас

 

Тема. Продукти харчування

Мета. розширювати активний словник  з теми "Продукти"; формувати фразове

 мовлення; працювати над граматичним складом мови; формувати правильну

 звуковимову; знайомити  із сировиною, з якої виготовляються основні продукти

 харчування; розвивати навички роботи з ножицями та клеєм; розвивати зв’язне

 мовлення; виховувати шанобливе ставлення  до хліба.

Обладнання: зошит, роздатковий та ілюстративний матеріал.

Тип уроку: урок формування практичних знань, вмінь та навичок.

 

Хід уроку

1. Організаційний момент

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок.

Будем добре працювати,

Будем все з тобою знати.

 

2. Нервово-психологічна підготовка

Артикуляційні вправи

«Усмішка»

Рожеві губи усміхаються.

Біленькі зубки ховаються.

«Трубочка»

Неначе хоботок у слоненяти, ти будеш губи у напруженні тримати.

«Лопатка»

Ти широкий язичок на губу собі поклав.

Був рожевий п’ятачок – він лопаточкою став.

Розвиток дрібної моторики

“Зайчик”

Ось так, ось так зайченя вухате вміє

Весело своїми вушками махати!

 

3. Перевірка домашнього завдання.

 

4. Актуалізація опорних знань

Гра «Впізнай на дотик»

На столі у чашках сипкі речовини (борошно, сіль, цукор, крупа).

— Потрібно із закритими очима визначити, що тут знаходиться. (дитина заплющує очі, відгадує на дотик і називає: це сіль, цукор, борошно, крупа)

— Куди кладуть сіль?

— Куди кладуть цукор?

— Що роблять з борошна?

— Що роблять з крупи?

 

5. Мотивація учбової діяльності.

Робота з картинками по темі «Їжа»

— Що це ?

( Суп, яйце, м’ясо, риба, каша, хліб, печиво, торт).

— Що з ним робити ?

— Правильно, їсти. Як ми це назвемо одним словом ?

— Яку їжу ти знаєш ?

 

6. Повідомлення теми уроку

Отже тема нашого уроку «Продукти харчування»

 

7. Пояснення нового матеріалу

Вірш «Батон булка-біла, біла»

Послухай вірш

Батон – булка біла, біла

Ми удвох її не з’їли,

Але дядько мій Антон

Може з’їсти весь батон.

Гра «Мозковий штурм»

Відгадай  загадки:

Місили, місили, ліпили, ліпили, а тоді – хіп та в окріп!

А вже на останку – в масло та сметанку.

Хто зуміє відгадати, того будем частувати. (Вареники).

Ой, смачна вона, духмяна, рисова, гречана, манна…

Ложку в рот – і буде наша. Здогадалися? Це – (каша).

Мені мама з магазину принесла в обгортці  зиму.

Я її за мить зігрів. Як? Та дуже просто – з’їв! (Морозиво)

Хоч не солодкий, та дуже смачний.

Хоч і дешевий, проте дорогий.

Сядем обідать – він на столі.

Люблять його і дорослі й малі. (Хліб).

Розглянь малюнки. Назви, що на них намальовано:

Хліб, масло, ковбаса, цукор ... - це ПРОДУКТИ.

Розкажи, звідки беруться продукти.

Розкажи, до яких груп відносяться продукти (Класифікація продуктів):

 

8. Фізхвилинка.

 

9. Закріплення знань. 

  Як назвати одним словом: борщ, каша, котлета, суп, печиво? (Їжа)

  • Що робити з їжею? (їсти)

  Молодець

 

10. Рефлексія.

Назви ласкаво продукти (утворення зменшувально-пестливої форми іменників):

 

11. Домашнє завдання.

docx
Пов’язані теми
Основи здоров’я, Розробки уроків
Інкл
Додано
13 липня 2019
Переглядів
2035
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку