Урок "Перетворення виразів з коренями"

Про матеріал

Закріпити поняття означення арифметичного квадратного кореня. Сприяти удосконаленню вмінь розв'язувати вправи на перетворення виразів з коренями, використовуючи основні властивості арифметичного квадратного кореня. Розвивати логічне мислення. Вчити культурі математичних записів.

Перегляд файлу

8 клас алгебра

ТЕМА: Перетворення виразів з коренями

МЕТА: Закріпити поняття означення арифметичного квадратного кореня. Сприяти удосконаленню вмінь розв’язувати вправи на перетворення виразів з коренями, використовуючи основні властивості арифметичного квадратного кореня. Розвивати логічне мислення. Вчити культурі математичних записів.

Тип уроку: урок формування  і вдосконалення навичок та вмінь

Обладнання: дошка, крейда, роздатковий матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка наявності та правильності виконаного домашнього завдання.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація.

      Обчислити:  є два способи обчислення

  1. За допомогою мікрокалькулятора 

Другий спосіб дає більш точний результат ніж перший. Важливо вміти виконувати перетворення з коренями.

 ІV.  Актуалізація опорних знань.

  • Дати означення арифметичного квадратного кореня;
  • Назвати основні властивості арифметичного квадратного кореня

        Обчислити усно:

  1. Знайти значення виразу:

а)         б)         в)         г)          д)   

2.  Обчислити     ;    ()()

3.  Винести множник із під знака кореня:

     а)        б)        в)  , при      г)       д) 

4.  Внести множник під знак кореня:

     а)        б)  , при      

 V.  Розв’язування вправ.

Знак арифметичного квадратного кореня ввів у 1637 році Рене Декарт.  Раніше користувалися іншою назвою, яку ми можемо зустріти і зараз. Щоб розгадати це слово  виконайте вправи .

д

а

к

л

а

р

и

4ac

a

 

  1.                                     р
  2.        а
  3. =                                                            д
  4. =                                                                           и  
  5.                                                                                 к
  6.                                                                                    а
  7. =                                                                    л

 

VІ. Розв’язування вправ підвищеного рівня складності.

      Обчислити:

  1.      

Або

  1. Чи правильна рівність  ?

 

V.  Підсумок уроку. Домашнє завдання.

За збірником екзаменаційних завдань з алгебри в 9 класі, Донецьк, 1995 р. виконати: №№208,209,223,224(б).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Алгебра 8 клас (Бевз Г.П., Бевз В.Г.)
До уроку
§ 17. Перетворення виразів з коренями
Додано
27 липня 2018
Переглядів
821
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку