Розробка другого уроку до теми "Основи теорії подільності", що вивчається у 8 класі з поглибленим вивченням математики.
Тип уроку: урок формування навичок і вмінь
Мета: Вдосконалити вміння учнів доводити подільність цілих чисел, розв'язувати рівняння з двома змінними в цілих числах; розвивати розумові операції, вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, класифікувати, розмірковувати за аналогією;
Цикл уроків з алгебри на тему «Основи теорії подільності»
для 8 класів з поглибленим вивченням математики
підготувала вчитель математики
НВК: Гайсинська СЗШ-інтернат І-ІІІ ступенів - гімназія
Дем´янюк Ганна Володимирівна
Урок №2
Тема: Застосування властивостей подільності чисел для розв’язування завдань
Мета: Вдосконалити вміння учнів доводити подільність цілих чисел, розв’язувати рівняння з двома змінними в цілих числах; розвивати розумові операції, вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, класифікувати, розмірковувати за аналогією; виховувати самостійність, організованість і мотиви діяльності.
Тип уроку: урок формування навичок і вмінь
Обладнання: підручник, картки
Хід уроку:
(у формі «Незакінченого речення»)
2. Розв’язування вправ
1. Нехай a i b— взаємно прості натуральні числа. Доведіть, що
рівняння ax + by = ab не має розв’язків у натуральних числах.
2. Знайдiть цiлi розв’язки рiвняння:
а) 3y = 2х + 8; б) 6х + 8y = 7 ; в) 6х – 8y = 1
3. Двоцифрове число в шiсть разiв бiльше вiд суми його цифр.
Знайдiть це число.
4. Доведiть, що не iснує двоцифрового числа, яке б дорiвнювало
добутку цифр, з яких складається його десятковий запис.
5. Розв’яжiть у цiлих числах рiвняння:
а) (x – 2)(xy + 4) = 1; б) y – x – xy = 2; в) 2x2 + xy = x + 7;
г) 3xy +2x + 3y = 0; д) x2 – xy – 2y2 = 1 е) x2 + xy – 2y2 – x + y = 3.
3.Самостійна робота (завдання на картках)
Варiант 1
1. Розв’яжiть рiвняння в цiлих числах:
а) 27x + 42y = 2003; б) 2x + 3y = 8; в) 4x + y + 2xy = 0.
Варiант 2
1. Розв’яжiть рiвняння в цiлих числах:
а) 257x + 18y = 175; б) 5x + 8y = 29; в) y – x – 2xy = 2.
4.Домашня робота
1) Розв’яжiть рiвняння в цiлих числах:
а) б)
2) Чи існує таке трицифрове число , що значення виразу є квадратом натурального числа?
Використані джерела:
1. Алгебра підручник для 8 класу з поглибленим вивченням математики,
А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, М.С. Якір, - Харків, «Гімназія», - 2009
2. Алгебра та початки аналізу 10 клас, профільний рівень
А.Г. Мерзляк, Д.А. Номіровський, В.Б. Полонський, М.С. Якір, - Харків «Гімназія», - 2010
3. О.Ю. Карік, Матеріали для факультативних занять, спецкурсів, гуртків, математика 5-7, Харків, - «Основа», - 2008