формувати вміння і навички в розв'язуванні завдань на застосування теореми Вієта; розвивати логічне мислення, пам'ять, зосередженість; виховувати наполегливість, кмітливість інтерес до вивчення математики; розвивати культуру математичного мовлення.
Алгебра 8 клас
Тема: Теорема Вієта і її застосування при розв’язуванні задач.
Мета уроку: формувати вміння і навички в розв’язуванні завдань на застосування теореми Вієта; розвивати логічне мислення, пам’ять, зосередженість; виховувати наполегливість, кмітливість інтерес до вивчення математики; розвивати культуру математичного мовлення.
Тип уроку: формування і вдосконалення вмінь та навичок
Обладнання: дошка, крейда, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка наявності домашнього завдання
ІІІ. Актуалізація опорних знань
а) знайти суму і добуток коренів рівняння, якщо
б) Сформулювати теорему Вієта для рівняння
Не раз в віршах оспівана, в сонетах,
Теорема коренів відомого Вієта.
І краще не знайти нічого,
Помножиш корені і дріб готовий.
В числівнику , а в знаменнику ,
І сума коренів теж дробом виступа,
Хай дріб із мінусом, але це не біда,
В числівнику , а в знаменнику
Застосувати теорему для рівнянь:
Виконати перевірку застосувавши обернену теорему Вієта:
а) б)
ІV. Розв’язування задач на застосування т. Вієта.
За теоремою Вієта:
Так як , маємо:
За теоремою Вієта:
, знайти
Застосовуючи теорему Вієта маємо:
; ;
Значить
, дорівнює 9?
За теоремою Вієта:
+2 за теоремою Вієта ;
Перевірка:
Відповідь:
За теоремою вієта: ;
Отже
приймає найменше значення?
За теоремою Вієта: маємо:
Відповідь найменше значення при .
дорівнює квадрату другого?
, за умовою
За теоремою Вієта
Отже:
Тоді:
; ; ; ; не задовольняє умові задачі. Або
Відповідь:
V. Підсумок уроку. Домашнє завдання: (за підручником Г.П. Бевз Алгебра7-8)
Повторити: Параграф: 40-42
Розв’язати: Б: №417, №420(а), №422(б)
В: №44, №45 (за збірником олімпіад них завдань
О.Біляніна, стор 21)