Урок "Перпендикуляр"

Про матеріал
Сформувати ставлення учнів до математики як невід’ємної складової загальної культури людини, необхідної умови її повноцінного життя в сучасному суспільстві; забезпечити оволодіння учнями математичною мовою, формувати здатність логічно обґрунтовувати та доводити математичні твердження
Перегляд файлу

Тема 2. «Взаємне розташування прямих на площині»

 Урок 4. Тема. Перпендикуляр. (СЛАЙД 1)

Клас 7

Девіз уроку:                                    Геометрія є пізнання всього існуючого.

                                                                                                   Платон             (СЛАЙД 2)

  • Основна мета: формувати ставлення учнів до математики як невід’ємної складової загальної культури людини, необхідної умови її повноцінного життя в сучасному суспільстві; забезпечити оволодіння учнями математичною мовою, формувати  здатність логічно обґрунтовувати та доводити математичні твердження.
  •  Освітня: сформувати математичні компетенції; ввести  поняття «перпендикуляра», «основи перпендикуляра»,
  • Розвиваюча: формувати практичну та логічну компетенції шляхом розвитку  уміння  впізнавати, розпізнавати перпендикуляр та не перпендикуляр, дослідницьку : визначити  властивості перпендикуляра, опущеного з даної точки до даної прямої, методологічну: вчити обґрунтовувати гіпотези, застосовуючи раніше вивчені аксіоми, теореми, базові задачі та особистий досвід, розвивати  уміння працювати з підручником, шукати і використовувати додаткову навчальну інформацію, виокремлювати головне, формувати  здатності обґрунтовувати твердження, забезпечувати  оволодіння учнями мовою геометрії, розвивати  просторові  уявлення учнів, уміння виконувати побудову за допомогою кутника та лінійки, а також умінь застосовувати здобуті знання у навчальних і життєвих ситуаціях.; відтворити в пам’яті учнів означення перпендикулярних прямих
  • Виховна: формувати  соціальні, комунікаційні  компетенції : . застосовувати математичні методи у процесі розв’язування навчальних і практичних задач, уміння застосовувати здобуті знання у навчальних і життєвих ситуаціях; виховувати патріотизм, любов до праці, цікавість до вивчення геометрії, привчати до виконання охайних рисунків.

Обладнання : презентація, картки завдання , портрети видатних людей.

Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • наводить приклади перпендикулярних прямих, знаходить, показує та будує перпендикуляр з даної точки до даної прямої
  • пояснює: що таке  перпендикуляр та не перпендикуляр
  • формулює: означення: перпендикулярних прямих, перпендикуляра
  • вимірює та обчислює відстань від точки до прямої
  • зображає та знаходить на малюнках перпендикуляр; не перпендикуляр
  • застосовує вивчені означення і властивості до розв’язування задач 
  • наводить приклади перпендикулярних прямих, перпендикуляра, опущеного зданої точки до даної прямої;

 

Урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

1. Перевірка домашнього завдання.

  1. Учитель. Сьогодні ми продовжуємо вивчати геометрію. Нехай  вона стане  зрозумілішою і цікавішою. Я закликаю вас слухати уважно, запитувати конкретно, відповідати лаконічно.

Учитель. Назвіть пари перпендикулярних прямих  (СЛАЙД 3)

C:\Program Files\Canon\IJ Manual\CANON MP270 SERIES\Russian\PPG\screens\Задачі\У 4.png

2.Актуалізація чуттєвого досвіду та опорних знань учнів.

Учні та вчитель виконують  Гімн України:

«Ще не вмерла України ні слава ,ні воля…».

 

Учитель. Обчисліть кількість  приголосних у першому рядку, ті учні , хто працює на І варіанті.

На дошці записані слова:  «Найдружніші семикласники».

Учитель. Обчисліть кількість  приголосних у словосполученні, написаному на дошці  ті учні , хто працює на ІІ варіанті. 

Учитель. Знайдіть різницю і поділіть навпіл.

Учень. В результаті отримуємо 2.

Учитель. Побудуйте 2 точки , назвіть їх. Проведіть через них пряму  (І в. – а, ІІ в. –b, ІІІ в.-с). Зобразіть точку, що не належить цій прямій  (І в. – X, ІІ в. –Y, ІІІ в.-Z). Проведіть пряму, перпендикулярну, до  даної. (СЛАЙД 4)

3.  Мотивація навчальної діяльності учнів. (СЛАЙД 5)

Учитель.  Де ми зустрічаємося з моделлю перпендикулярних прямих та їх елементами?

Учень. При розрізанні ножицями паперу.

Коли катаємося на велосипеді, лижах.

Як у спекотний день пірнаємо в річку.

Учитель.  Для практичних потреб людини: визначення найкоротшого маршруту, вимірювання відстаней ми зустрічаємося з перпендикулярними прямими…

C:\Program Files\Canon\IJ Manual\CANON MP270 SERIES\Russian\PPG\screens\Задачі\У 1  2.png

                       4.Повідомлення теми, мети та завдань уроку.

5.Сприймання і первинне усвідомлення учнями нового навчального матеріалу:  

   Розглядаємо дві прямі, що перетинаються, відшукуємо суміжні кути та вертикальні кути , їх означення та властивості .

 

Відтворюємо в памяті учнів раніше зроблений висновок із дослідження.

(Всі пояснення вчителя супроводжуються кресленням рисунків на дошці)

Учитель. Закінчіть речення : Якщо при перетині двох прямих один з утворених кутів 90˚, то… Суміжний з ним дорівнює… Вертикальний йому-…

Учень. Всі інші кути по 90˚.

 

3. 1. Індивідуальне завдання. Знайти та назвати:

а)перпендикуляр; б) основу перпендикуляра. (СЛАЙД 6)

 

 

 C:\Program Files\Canon\IJ Manual\CANON MP270 SERIES\Russian\PPG\screens\Задачі\У 1.3.png       

6. Осмислення внутрішніх закономірностей та зв’язків між виучуваним матеріалом та виконанням пізнавальних завдань.

  №4.1. Розгляньте рисунок: а)назвіть перпендикуляр;  б) основу перпендикуляра;  в) знайдіть довжину перпендикуляра. (СЛАЙД 7)

 

C:\Program Files\Canon\IJ Manual\CANON MP270 SERIES\Russian\PPG\screens\Задачі\у 1 4 8.png

                         №4.2.  Проведіть пряму k. Позначте точку М поза даною прямою. Побудуйте перпендикуляр МN. Знайдіть довжину перпендикуляра. Скільки можна провести перпендикулярів з даної точки до даної прямої ?

Учитель.

Які можна зробити висновки (пропозиції) ?

 

7. Узагальнення і систематизація понять і знань.

а) Що  називаємо  перпендикуляром,  опущеним з даної точки до даної  прямої ?

б) Як називаємо спільну точку прямої та перпендикуляра ?

в) Скільки перпендикулярів можна провести з даної точки до даної прямої ?

8. Підсумок уроку.

Інтерактивна гра «Мікрофон». Продовжити речення: а) Сьогодні ми пригадали…; б) Найбільше запамяталось… ;в) Сподобалось…; г) Навчилися…

Намалюйте свій настрій.

9. Домашнє завдання.

Виготовити аплікацію «Перпендикуляр». Вивчити означення перпендикуляра.

C:\Program Files\Canon\IJ Manual\CANON MP270 SERIES\Russian\PPG\screens\Задачі\У 1 д.з.png

 

docx
Додано
17 жовтня 2019
Переглядів
770
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку