Опорний заклад загальної середньої освіти Новозапорізька школа Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області
Відкритий урок на тему: «Пейзажний жанр. Графіка «Острівні красуні» в рамках обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року 2020» в номінації «Образотворче мистецтво»
Вчитель: Савенкова Валерія Олександрівна
Клас, школа: 6 клас Запорізького класичного ліцею Запорізької
міської ради Запорізької області
2019/2020 н.р.
Дата:
Клас: 6
Тема: Пейзажний жанр. Графіка «Острівні красуні».
Мета:
Обладнання для вчителя: інтерактивний комплекс, відео, фото, музичний супровід, кульки різного кольору з буквенними позначеннями на них, мішок під кульки, планшетка, конверти із завданнями для груп, А3 зображення силуету жінки, стікери, морська мапа в техніці монотипія, зображення островів та дівчат, живших на них, магніти, зразок роботи вчителя, картки оцінювання, інструкції до роботи в групах, завдання по групах, критерії оцінювання, визначення, клейонки, серветки;
Для учня: папір, фарби, пензлі, мило за потребою, непроливайка, файл.
Тип уроку: комбінований
Форма уроку: урок-подорож
Міжпредметні зв’язки: мистецтво, література, музичне мистецтво, географія, всесвітня історія.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1) Емоційна настанова.
Звучить музика. Заходжу в клас. Читаю вірш.
Я - жінка. Я - актриса ексцентрична,
вгадай, яку я граю нині роль.
Я - жінка.
Я - володарка велична,
мені вклонялись злидар і король.
Я - жінка. Я - рабиня безталанна,
що знала лиш солоний смак образ.
Я - жінка. Я - пустеля невблаганна,
що спалить всі гріхи твої за раз.
Я - жінка. Я слабка і я всесильна.
Моє життя - зі злом жорстокий бій.
Я - жінка. І тому я небезпечна.
Вогонь і лід зійшлись в мені одній.
Я - жінка. Я прекрасна, безперечно,
і в юності, і в старості моїй.
Вивішую на дошку А3 силует жінки.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1) Об’єднання в групи. Конверти.
- Об’єднайтесь в групи за кольорами кульок.
Беруть кульки. Я в цей час на столах розкладаю конверти за кольорами груп.
2) Інструктаж до групової роботи.
- Відкрийте конверти та дістаньте завдання. Послухайте алгоритм вашої роботи.
1. Прочитайте подану інформацію.
2. Заповніть таблицю.
3. Прикріпіть вашу таблицю на зображення острова знизу. Він є у вас в конверті.
4. Прикріпіть острів на мапу, яку я зараз прикріплю на дошку.
5. Оберіть спікера, який представить вашу роботу.
На це у вас не більше трьох хвилин. Час пішов.
Вішаю мапу на дошку.
3) Робота в групах з текстом.
4) Захист робіт.
- Хто закінчив, будь ласка, прикріпіть острів з таблицею на карту. Послухайте уважно виступ спікера кожної групи. Прошу до мапи.
Розповідь спікера. Так запрошую кожного.
5) Фронтальне опитування.
Запитую кожну групу.
Об’єднуються в групи.
Зелені - Аріадна. Вішаю її зображення на Наксос.
Фіолетові - Сапфо. Вішаю її ображення на Лефкаду.
Помаранчеві - Афродіта. Вішаю її зображення на Кипр.
Відео. Початок 1.05.
Рожеві - Європа. Вішаю зображення на Крит.
Фото.
6) Інструктаж перед роботою. Критерії оцінювання. Пед малюнок. Відео.
- Критерії оцінювання. Я роздам вам картки самооцінювання. По 12-бальній шкалі оцініть свою активність в групі, під час роботи на уроці. В кінці практичної роботи оцініть свою практичну саме роботу. Критерії практичної роботи там будуть. І останньою буде моя оцінка, яку ви отримаєте на аркуші відповідного кольору тексту на кульках. В кінці уроку вам потрібно буде додати оцінки і вивести середній бал. Збережіть ці картки, щоб Тамара Василівна поставила вам оцінки в журнал.
Приступайте до роботи. Час!!!
ІІІ. Практична робота.
ІV. Заключна частина.
1) Виставка робіт.
Подіум.
2) Рефлексія.
В житті кожної людини є жінка: дорога, красива, кохана, рідна. Будь-яка жінка любить подарунки. Наближається свято весни, свято жіночності. Зробіть подарунок до цього свята близькій людині. Зробіть листівку в цій графічній техніці.