Урок "Підготовка до контрольної роботи по темі "Числові та буквені вирази. Формули. Рівняння"

Про матеріал
Конспект уроку по темі: "Підготовка до контрольної роботи по темі "Числові та буквені вирази. Формули. Рівняння". За підручником О.С. Істер
Перегляд файлу

УРОК 35.

Тема уроку: Систематизація знань та підготовка до контрольної роботи.

Мета уроку:

навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів із теми «Числові та буквені вирази. Формули. Рівняння»;

розвивальна: формувати вміння узагальнювати та робити висновки;

виховна: виховувати відповідальність, дисциплінованість.

Тип уроку: узагальнення знань і вмінь.

Хід уроку

I. Організаційний етап.

Перевірити готовність класу до уроку. Налаштування на роботу.

II. Перевірка домашнього завдання.

Перевірити наявність виконання домашнє завдання. Зібрати зошити для виставлення оцінок за домашню самостійну роботу можна всього класу або вибірково ( у декількох учнів).

III. Формулювання мети і завдань уроку.

Повідомити, що це останній урок з теми, завданням цього уроку є повторення матеріалу з теми, підготовка до контрольної роботи.

IV. Узагальнення і систематизація знань.

У результаті вивчення теми учні мали навчитися:

1)  розпізнавати і наводити приклади числових і буквених виразів;

2) обчислювати значення числових і буквених виразів;

3) описувати і наводити приклади рівнянь;

4) формулювати означення кореня рівняння;

5) пояснювати, що означає розв’язати рівняння;

6) виконувати завдання, що передбачають знаходження коренів рівнянь;

7) складати і розв’язувати рівняння за умовою задачі;

8) розв’язувати найпростіші комбінаторні задачі.

Тому узагальнення і систематизацію знань учнів доцільно про­водити за таким планом:

Числові й буквені вирази. Формули.

Запитання для усного опитування :

1. Якими бувають вирази?

2. Наведіть приклади числових виразів.

3. Скільки значень може мати числовий вираз?

4. Наведіть приклади буквених виразів.

5. Від чого залежить значення буквеного виразу?

6. Які властивості арифметичних дій використовують для спро­щення буквених виразів?

7. Що називають формулою? Наведіть приклади формул і пояс­ніть, які величини можна обчислити за цими формулами.

Завдання для письмового виконання

1. Обчисліть значення виразу:

а) 124 + 182 : 13;

б) 198 + (27 14 : 2) 5.

2. Спростіть вираз і знайдіть його значення:

а) 137b +5b  + 63, якщо b = 756;

б) 7а + 3а + 35, якщо а = 128.

3. Обчисліть значення т за формулою т = 5n – 7, якщо:

а) п = 9;

б) n = 11.

Рівняння

Запитання для усного опитування:

1. Що називають рівнянням? Наведіть приклади рівнянь.

2. Що називають коренем рівняння?

3. Скільки коренів може мати рівняння?

4. Що означає розв’язати рівняння?

5. Яка послідовність дій розв’язування задач за допомогою рів­нянь?

Завдання для письмового виконання

1. Розв’яжіть рівняння:

а) 29 х = 78; б) (х + 13) 65 = 158;

в) 3 х + 12 х = 90; г) 74 : (х 8) = 2.

Розв’яжіть за допомогою рівняння задачу:

В акваріумі мешкає 12 рибок: дискуси і крилатки, причому дискусів на 2 більше, ніж крилаток. Скільки дискусів і скільки крилаток мешкає в акваріумі?

Вправа рекомендовані для виконання в класі:

§10 – Вправи 346, 352, 354, 362, 363.

§11 – Вправи 387, 408.

§12 – Вправи 427, 429.

§13 – Вправи 462, 467.

§14 – Вправи 482, 484.

V. Підсумки уроку.

Оголосити про основні питання над якими учням потрібно попрацювати наполегливіше.

VI. Домашнє завдання.

Повторити §§ 10 – 14 ст. 54 – 84.

Підготовка до контрольної роботи.

 

 

docx
Додано
24 листопада 2020
Переглядів
961
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку