Тема. Підготовка до введення задач. Порівняння чисел.
Мета.
Дидактична. Учити обґрунтовувати вибір дії за малюнком. Закріплювати знання по таблиці додавання і віднімання числа 1.
Розвивальна. Розвивати пам'ять, увагу, мислення.
Виховна. Виховувати вміння виконувати справу до кінця.
Засоби навчання. Образ Святого Миколая, подарунок, новорічні іграшки, ялинка, роздатковий матеріал для усного рахунку, цеглинки Лего, підручник, записи на дошці для опитування.
Хід уроку
І Організація учнів до уроку.
Привітання.
Діти стають у коло.
- Який урок?
- Який у вас настрій? Позначте прищіпочками . Надіюсь , що в кінці уроку у вас теж буде хороший настрій.
- А щоб ще більше підняти ваш настрій давайте привітаємося з друзями. Ставайте по двоє обличчям один до одного.
Вітання «Здрастуй друг»
ІІ Повідомлення теми і завдань уроку.
- Сьогодні на уроці ми з вами повторимо додавання і віднімання в межах 10. А також навчимось складати рівності за малюнками.
- Але спочатку, дітки, нагадайте :
- Який в нас сьогодні день тижня?
- Яке число? капелюшок
- Яка пора року? (Зима)
Стукіт в двері
- Діти , нам передали пакунок від Миколая і лист.
(Читаю листа)
ІІІ Закріплення вивченого матеріалу
(Діти сідають на килимок)
- Дітки, прилетіла завірюха, дмухнула і заплутала всі сніжинки .
- Зараз, давайте, всі разом присядемо на килим і позбираємо наші сніжинки та викладемо їх в один ряд, розмістивши по порядку.
(Коли виконаєте завдання робите зірочку).
2. Гра в сніжки
- Добре, молодці, але ще віхола запропонувала нам пограти сніжки.
- Зараз я буду кидати кожному з вас сніжку і давати питання, а ви швидко відповідайте і повертайте сніжку мені назад.
- Яке число передує числу 3?
- Яке число йде після числа 8?
- Назви сусідів числа 6
- Назви всі числа від 3 до 9
- Назви всі числа менші від 5
- Назви число яке на 2 більше від 3
- Порахуй в зворотньому напрямку від 10 до 5
- Назви сусідів числа 9
- Молодці ! Сідайте за парти.
- За це виконане завдання Миколай дарує нам одну іграшку
Діти вішають іграшку на ялинку
3. Назви правильну відповідь.
Діти вішають ще одну іграшку
4. Шифрувальник
- Відгадайте слово яке зашифрував Миколай
СНІГ
6-4= 2 Н
3+1= 4 Г
6-5= 1 С
9-6= 3 І
Діти вішають ще одну іграшку.
Тарілочка з прищіпками.
По черзі виходять до дошки , записують вираз та обчислюють його.
Робота в зошиті.
Вірш.. Зошит свій я відкриваю..
- Молодці.
Ще одна іграшка
Фізкультхвилинка
6. Одягни рукавички. Склад числа. (Робота в парах.)
- Взимку, коли холодно, то дітки одягають рукавички. Отож, ви зараз поставте у відеречка пари рукавичок з правильним складом числа , яке написане у вас .
- За це виконане завдання ще одна іграшка
7. Гра «Мовчанка» Лего
Вчитель показує рівність , а діти показують правильну відповідь на цеглинках Лего.
Вішають іграшку
IV Підготовка до введення задач
8. Робота з підручником
- Відкрийте ст.57. Завдання 1.
- Що зображено на малюнку?(жабки сидять на лататті)
- Скільки жабок сидить на першому лататті? (4)
- Але одна до них заскочила
- Скільки жабок стало на лататті?
- Як ви дізналися? Яку дію треба виконати ?(+)
- Скільки жабок на другому лататті? (Було 6 , одна зіскочила, скільки залишилося?)
Як дізнатися, яку слід виконати дію?(- )
- Отже, щоб стало менше потрібно відняти, щоб стало більше потрібно додати.
- Запишіть в зошиті ці рівності. Один учень записує на дошці.
Задача 2.
Відео про задачі.
Давайте повторимо щоб стало більше – потрібно додати
А щоб стало менше - потрібно відняти
Гарно справились із завданням Миколай дарує іграшку
9. Намалюй ялинку . Робота з геометричним матеріалом.
За допомогою резинок намалюй ялинку використовуючи геометричні фігури.
- Які геометричні фігури ви використали? Ще одна іграшка
V Підсумок уроку.
Самооцінювання «Градус успіху»