6 клас Тема : Підсумковий урок по міфах Стародавньої Греції у формі гри
«Щасливий випадок»
Мета :виявити рівень начитаності учнів, формувати вміння коротко і стисло передавати думки, зацікавити їх античною культурою.
Пустельний простір як душа без міфу
Ліна Костенко
Хід уроку:
Клас ділиться на дві команди, кожна з них обирає собі капітана, назву, емблему.
Спільні запитання для обох команд. Та з них, яка першою дасть більше правильних відповідей отримає 5 балів та право розпочати конкурс.
1.Що таке міф?
2.Назвіть категорії міфів?
3.Яке море омиває береги Греції ?
4.Назвіть міфи які ви прочитали.
Вікторина.
1.Що робив Кронос зі своїми дітьми ?(ковтав їх)
2.Хто вигодував Зевса? ( коза)
3. Що на згадку про Прометея носять люди ? (металеві каблучки і персні з коштовностями)
4.Хто визволив Прометея? (Геракл)
5.Як звали титана, який тримав на плечах небо ?(Атлант)
6.Як називали найглибше дно землі й моря, куди скинув Зевс свого батька?(Тартар)
7.Як звали учня Дедала? (Талос)
8.Як звали сина Міноса? (Мінотавр)
9.Який він мав вигляд?(Тіло чоловіка , голова – бика,та ще й був у нього бичачий хвіст).
10.Що винайшов учень Дедала ?(Пилку, гончарний круг,циркуль).
11.Як називається споруда, внутрішня будова якої настільки складна, що звідти майже неможливо вийти? (Лабіринт)
12. Як загинув Ікар? (Злетів надто високо, сонце розтопило віск на його крилах).
13.Що таке гідра? (9-голова змія).
14.Якою зброєю переміг Геракл лева? ( Зламав дуба і виготовив палицю).
15.Який аромат мала квітка, вирощена богинею землі Геєю? (П»янкий)
16.Хто викрав Персефону? (Аїд).
17.Назвіть письменників,які зображали Прометея в літературі.(Есхіл,Гете,
Байрон,Лонгфелло, Шевченко,Леся Українка).
18.Які композитори оспівували образ Прометея? (Бетховен,Скрябін, Ліст).
19.Назвіть художників, які на міфічні сюжети малювали картини.(Боттічеллі «Народження Венери»,Веронезе «Мінерва», Акімов «Спалення Геркулеса на
вогні».
20.Хто спорудив найвідомішу статую Зевса в Олімпійському храмі? (Фідій,
У ст. до н.е.)
21.Яку ви знаєте скульптуру на міфологічний сюжет в Закарпатській області?
(«Загибель Лаокоона і синів», м.Ужгород).
Конкурс «Ти – мені, я – тобі».
Учні один одному задають запитання, які самі підготували.
Конкурс промовців. Усний відгук про одного з міфічних героїв.
Конкурс капітанів. Відгадати про кого з міфічних героїв ці вірші:
1.Я переміг титанів і Тіфона
І скинув їх в Тартар – безодню тьми.
Я людям дав порядок і закони –
Основи світу , що тримають мир.
В моїй руці не спис, а блискавиці,
Бо я володар грому та дощу,
Вони мов кара у моїй десниці –
Порушникам закону не прощу! (Про Зевса)
2.Геройські подвиги чинив
На чужині і вдома.
Тоді до Фракії не йшли
Ніяк чужосторонні:
Усім їм пострахом були
Шалені царські коні.
( Про Геракла, 8 подвиг. К. Крюс. «Балада про Геракла та вогнедишних коней»).
Конкурс малюнків. Відгадати , до якого міфу він може бути ілюстрацією.
Конкурс «Таємничі конверти». Запитання для кожної команди.
1.Хто така Іо? Назвіть міф.
2.Іо… допоміг вбити лернейську гідру. Назвіть подвиг.
Домашнє завдання. Написати твір – роздум «Мій улюблений міфологічний
герой».