ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТВОРЧІСТЮ Т. Г. ШЕВЧЕНКА
Мета: систематизувати знання учнів за темою, формувати навички діалогічного та мо-нологічного мовлення; розвивати образне мислення; виховувати любов до творчості великого Кобзаря.
Хід уроку
I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.Робота над скоромовкою. Гра «Дощик»
На печі, на печі Смачні та гарячі Пшеничні калачі.
Хочеш їсти калачі —
Не лежи на печі.
2.Читайте, доповнюйте склади!
Мали — ... (на); лимо — ... (над); маши — ... (на); воро — ... (на); бузи — ... (на); лопа — ... (та); воро — ... (та); мор — ... (ква); сини — ... (ця).
3.Читайте! Намагайтеся зрозуміти, про що розповідається!
ШКОДЛИВИЙ ЦАП На городі цап, цап Капусточку хап, хап,
Борідкою трусь, трусь,
Капусточку хрусь, хрусь,
Ратичками туп, туп,
Капусточка хруп, хруп,
А за цапом дід, дід З батурою хтось, хтось.
Цап як скоче: брик, брик,
На все село крик, крик,
На синяки дме, дме,
Вигукує: «Ме! ме!»
За ним Рябко та: «Гав! Гав!
Оце тобі, щоб не крав».
—Прочитайте ще раз, зберігаючи ритм.
III.ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра «У художньому музеї»
Діти коментують ілюстрації, зроблені до вірша Т. Г. Шевченка «Зоре моя вечірняя...».
IV.СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
1.Тестування
1)Шевченко народився у сім’ї:
а)кріпаків;
б)робітників.
2)Ненька Тараса померла, коли йому було:
а)12 років;
б)9 років.
3)Перед смертю батько сказав про Тараса:
а)«Тяжко жити сиротині...»;
б)«Із нього вийде не абищо...»
4)Т. Г. Шевченко — це великий український:
а)поет і художник;
б)поет і композитор.
5)Яке слово із вірша пропущено?
Защебетав жайворонок,
Угору летючи;
... зозуленька На дубі сидячи.
а)Заспівала;
б)закувала.
6)У вірші «Вранці» поет згадує птахів:
а)синицю, сову, сороку;
б)жайворонка, зозулю, соловейка.
Фізкультхвилинка
Встало сонечко вгорі,
Посміхнулось дітворі.
Віє вітер їй в лице,
Захиталось деревце.
Присіли всі біля доріжки,
Вирвем ягідок тут трішки.
А тепер ми поплигаєм.
Відпочинем й посідаєм.
2.Робота за підручником (с. 93)
V.ПІДСУМОК УРОКУ
—Чого вчать твори Т. Г. Шевченка?
—Ми вчимося у Тараса Шевченка любити рідну землю, рідний народ, рідну українську землю, свою маму. Пам’ятайте його слова:
Учітеся, брати мої,
Думайте, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь.
VI.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вивчити напам’ять один із віршів Т. Шевченка.