Урок "Тема: Поетичні перлини. Тарас Шевченко «Встала й весна...»"

Про матеріал
продовжити ознайомлення учнів із творчістю Т. Г. Шевченка; поглиблювати знання дітей про рідну мову, її багатство і красу; розвивати образне мислення, зв'язне мовлення; виховувати любов до поетичного слова
Перегляд файлу

Тема: Поетичні перлини. Тарас Шевченко «Встала й весна...»

 

Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Т. Г. Шевченка; поглиблювати знання дітей про рідну мову, її багатство і красу; розвивати образне мислення, зв'язне мовлення; виховувати любов до поетичного слова.

Хід уроку

I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1.Робота над скоромовкою

Гра «Дощик»

Діти читають хором:

•Накрапає дощ (тихо);

•Дощ сильнішає (голосніше);

•Злива (голосно);

•Дощ слабшає (тихіше);

•Дощ припинився (читання припиняється).

В будь-якого будяка Будячиха будь-яка.

О.Орач

2.Робота над чистомовкою

Ба-ба-ба, ба-ба-ба!

Он на березі верба!

Бу-бу-бу, бу-бу-бу!

Доглядаємо вербу!

Бі-бі-бі, бі-бі-бі!

Сидить голуб на вербі!

Би-би-би, би-би-би!

Голуб полетів з верби!

Бу-бу-бу, бу-бу-бу!

Я люблю свою вербу!

3.Розчитування за складовою таблицею

III.ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1.Виставка-презентація дитячих малюнків

2.Конкурс на краще читання вірша «Світає, край неба палає...»

IV.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

—Тарас Григорович дуже любив Україну, її стрункі тополі, верби над ставами. Особливо Шевченко любив калину. Він присвятив їй свої вірші. У своєму «Кобзарі» слово калина він ужив 385 разів, а всього у творах Шевченка калина згадується 965 разів.

Зацвіла в долині Червона калина,

Ніби засміялась Дівчина-дитина.

Любо, любо стало,

Пташечка зраділа І защебетала. 

—З ким поет порівнює калину?

Сьогодні ми ознайомимося ще з одним чудовим віршем Кобзаря. Вслухайтеся, як звучить українське слово.

V.СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША Т. Г. ШЕВЧЕНКА «ВСТАЛА Й ВЕСНА ...» (с. 91)

1.Виразне читання вірша вчителем

—Які картини, звуки виникли у вашій уяві під час слухання вірша?

2.Словникова робота

1)Довідкове бюро.

Ряст — зелень, трава.

2)Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем; скоромовкою в парах.

Гаїсонну

убранурозбудила

уквітчалазустрічають

жайвороноксоловейко

—У яких словах першого стовпчика наголошений другий склад?

—Які звуки позначає буква ю?

—Назвіть дієслова; іменники.

Фізкультхвилинка

3.Повторне читання вірша учнями «луною» за вчителем

—Яку пору року оспівує поет у своєму вірші?

—З якою інтонацією читається вірш? (Розмірено, лірично, ніби милуючись чарівними краєвидами.)

4.Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання

—Які слова вірша допомагають уявити весну як живу істоту?

—Яких птахів згадує поет у вірші?

—Де він почув жайворонка? соловейка? Що вони роблять?

—Що зробила весна із землею?

—Чому земля була ще сонна?

—Чим весна уквітчала землю?

—Чим укрила?

5.Робота в групах

Створення і презентація словесних малюнків до вірша.

6.Гра «Диктор телебачення»

Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів.

V!. ПІДСУМОК УРОКУ

—З яким віршем Т. Г. Шевченка ознайомилися на сьогоднішньому уроці?

—Що оспівує в ньому поет?

VІI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити вірш напам’ять.

 

docx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
18 січня 2019
Переглядів
1107
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку