Тема. Звук [ч], букви Ч, ч («че»). Текст. Тема тексту. Заголовок. Друкування букв, слів, речень. Підготовка руки до написання прописних букв.
Мета: закріпити літературну вимову звука [ч]; формувати навички швидко читання; збагачувати словниковий запас; продовжувати працювати над поняттям текст, тема тексту, заголовок; розвивати навички друкування;
виховувати любов до родини.
Тема. Звук [ч], букви Ч, ч («че»). Текст. Тема тексту. Заголовок. Друкування букв, слів, речень. Підготовка руки до написання прописних букв.
Мета: закріпити літературну вимову звука [ч]; формувати навички швидко читання; збагачувати словниковий запас; продовжувати працювати над поняттям текст, тема тексту, заголовок; розвивати навички друкування;
виховувати любов до родини.
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань учнів
1 Мовна розминка. Робота над скоромовкою
В чаплі чорні черевички,
Чапля чапа до водички.
— У яких словах зустрічається звук [ч]?
— Яке звукове значення має цей звук? (Приголосний, глухий, твердий)
2 Звуко-буквений аналіз слова чапля
3. Робота над чистомовкою
Чі-чі-чі, чі-чі-чі! Сидить Оля на печі.
Чі-чі-чі, чі-чі-чі! Розтопили у печі.
Чі-чі-чі, чі-чі-чі! Напечемо калачі.
Чу-чу-чу, чу-чу-чу! Я сама їх напечу.
Ча-ча-ча, ча-ча-ча! Дали Олі калача.
II. Вивчення нового матеріалу
Чоботи
Черевики
Синичка
Човник
Часник
Кабачок
Жучок
Рачок
Павучок
Ніч
Піч
річ
— Прочитайте слова, які починаються збукви Ч.
—Прочитайте слова в яких буква ч в середині слова?
—Які слова закінчуються на букву ч?
—В якому слові найбільша кількість букв? (черевики 8)
—Прочитайте слова в яких 3 голосних.
—Знайдіть двоскладні слова
—Слова які відрізняються однією буквою.
— До якого слова підходить схема −O−O
2) Робота над текстом с.63
А) Читання вчителем тексту.
−Про що йдеться в тексті?
Б)Читання тексту ланцюжком, гарно читаючими дітьми.
− Порахуйте скільки речень у тексті?
В) Читання тексту у групах по реченню .
Г) Бесіда за змістом
− Який чай пила Марічка?
IІІ. Рефлексія
— Що нового дізналися на уроці читання?
— Що для вас було найцікавішим?
— Які вправи найбільше сподобалося виконувати?