Розробка містить ігри та завдання з розвитку фонематичного слуху, уваги, пам'яті, розвитку мовленнєвих навичок, творчих здібностей, критичного мислення та навичок роботи з пам'яткою.
Тема: Звуковий аналіз слів
Мета: Актуалізувати знання з теми «Моя родина» (урок читання),
«Звуки і букви».
Закріпити уміння робити звуковий аналіз слів.
Розвивати фонематичний слух, увагу, пам'ять, мовленнєві
навички, творчі здібності.
Виховувати шанобливе ставлення до рідних.
Обладнання: 4 конверти для літер алфавіту, індивідуальні картки з
малюнками.
Хід уроку
Всі мерщій сідайте,діти.
Домовляймось – не шуміти.
На уроці не дрімати,
А старанно працювати.
І щоб не було мороки –
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаєм,
Працювати починаємо.
Оцей пальчик – наш дідусь,
Оцей пальчик – баба,
Оцей пальчик – наш татусь, Оцей пальчик – мама.
А цей пальчик – буду я.
От і вся моя сім’я!
,,,
(родина)
(Вчитель на дошці записує слова: сім’я, родина)
- Сьогодні на уроці ми будемо повторювати групи звуків, робити
звуковий аналіз слів, порівнювати кількісний склад звуків та букв,
пояснювати відмінності. Для цього треба бути дуже уважними.
Проведемо гру « Букви, по місцях»
2.Гра «Букви по місцях!»
Діти з 3 команд по черзі вибігають до дошки, беруть картку з літерою алфавіту та розташовують її в певний конверт.
Приголосні Звука
подвійне позначають
значення
- Які звуки можуть позначати літери, які у вас в руках?
- Чи можемо ми зараз зробити звуковий аналіз слів?
3. Звуковий аналіз слів: сім’я, родина.
Пам’ятка!
Мозкова атака перевірка
положення написаного
зошита
на парті
старання
учня
правильне
тримання ручки охайний запис правильна постава
під час письма
основи.( Завдання 2.)
Шануй батька і неньку, буде тобі скрізь гладенько.
(Шануйте своїх рідних, не ганьбіть їх поганими вчинками, бо
діти – дзеркало родини. Люди по вчинкам дітей судять про
вихованість всієї сім’ї.)
Бать - ка, нень - ку, гла – день - ко, скрізь.
Трави ростуть низько – низько,
Дерева ростуть високо – високо.
А ми ідемо тихо – тихо,
Щоб не зробить нікому лиха.
Вітер дує на вулиці сильно,
А в родині затишно і спокійно.
4. Продовження роботи над темою. Творча робота.
На парті картка з малюнком.
Споконвіку батько в сім’ї вважався господарем. На нього покладалися обов’язки піклувалися про родину, годувати її, захищати. Батьків приклад, батьківське слово, наказ були законом для дітей. Батько виховував чесність, відповідальність, доброту. Повертаючись з роботи,діти зливали батькові джерельну воду на натруджені руки. Батька в сім’ї любили та поважали.
- Подивіться на речення, деякі слова в якому « змив дощ». Доберіть
їх за змістом.
Батько піклувався про (родину), годував її, (захищав) .
5.Самостійна робота. Списування тексту з друкованої
основи. Звуковий аналіз слова.( Завдання 3.)
Я люблю свого татуся-приятеля мого. Біля нього не боюся нікого й нічого.
6. Робота над віршем. Слова – звертання.( Завдання )
гадаєте?
мама – мамо
матуся – матусю
матінка – матінко
бабуся –
тітка –
Оленка –
з проханням. Запишемо його під диктовку.
Сенкан.
Сім̕я
Дружна,щаслива.
Любити,поважати, піклуватися.
Я допомагаю своїм рідним.
Затишок.
Я навчусь …
Звуковий аналіз слова навчусь [ − • − − • =]