Урок "Письмо слів з вивченими буквами"

Про матеріал
Мета. Закріпити вміння писати слова з вивченими буквами, удосконалювати навичку звуко-буквеного аналізу. Розвивати мовлення учнів, мислення. Виховувати бережливе ставлення до хліба.
Перегляд файлу

Тема. Письмо слів з вивченими буквами.

Мета. Закріпити вміння писати слова з вивченими буквами, удосконалювати навичку звуко-буквеного аналізу. Розвивати мовлення учнів, мислення. Виховувати бережливе ставлення до хліба.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Повторення вивченого матеріалу.
  •          Які буквосполучення ми вивчили?
  •          Який звук позначає буквосполучення дж?
  •          Які звуки позначає буквосполучення дз?
  •          Назвіть слова з цими буквосполученнями.

 

  1. Гра «Знайди відповідність»
  •          Доберіть до слова бджола схему, яка йому відповідає.

Бджола       [ - = o =]

                    [ - - o – o ]

                    [ - o – o – o – o ]

  •          Підкиньте м’ячик стільки разів, скільки букв у слові.
  •          Плеснути над головою стільки, скільки звуків у слові.
  •          Присісти стільки разів, скільки складів у слові.
  1. Хвилинка каліграфії.
  •          Пригадаємо, як потрібно сидіти під час письма. Я буду починати речення, а ви його закінчуватимете.
  • Ноги стоять на … (підлозі)
  • Зошит лежить … (похило)
  • Між партою і грудьми відстань на …(долоню)
  • Пишемо …(охайно, старанно)

Кк  Ко  ло  бок

 

  •          Яке слово склали?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  •          Із казки про Колобка ви знаєте, що він лежав собі на підвіконні, йому було сумно. І ось Колобок вирішив подивитися, що ж відбувається навколо. І потрапив до нас. Він сьогодні  розповість про свої пригоди. А ми будемо допомагати нашому гостеві. Згодні?

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Гра «Склади речення»
  •          Котиться-котиться Колобок, аж назустріч йому Зайчик. Колобок злякався. Але Зайчик його заспокоїв.:
  •          - Якщо ти виконаєш моє завдання, то я тебе не з’їм. Склади речення зі словом зайчик.
  •          Тож давайте допоможемо Колобкові.

 

  •          Молодці! Ви врятували Колобка.

 

  1. Малюнковий диктант.
  •          Покотився далі наш друг. Аж ось щось як завиє. Колобок злякався. І тут із-за дерева вийшов Вовк і каже:
  •          Колобок, Колобок, я тебе не з’їм, якщо виконаєш моє завдання. І дав Колобку малюнки. За ними ми маємо записати, хто на них зображений.

Дід, баба, заєць, вовк, ведмідь, лисиця.

  •          Знайдіть і підкресліть однією рискою слово, в якому є буква, що позначає два звуки.
  •          Ми допомогли Колобкові врятуватися від Вовка.

 

 

  1. Вибіркове списування.
  •          Покотився Колобок далі. Коли чує, шелестить листя, тріщать кущі. Перед ним з’явився Ведмідь, який дуже любить поласувати медом та лісовими ягодами. Але не відмовився б і від Колобка. Проте Колобок на розгубився і сказав:
  •          Не їж мене, я виконаю будь-яке твоє завдання.
  •          Тому Ведмідь дав Колобкові слова і сказав віднайти серед них назви лісових ягід. Отже давайте допоможемо колобку і запишемо у зошити лісові ягоди.

Яблуко, малина, огірок, диня, суниці, кавун, ожина.

 

 

  •          Молодці! Ви врятували Колобка від Ведмедя.
  1. Гра «Яка Лисичка?»
  •          Покотився Колобок далі. Коли це назустріч йому йде Лисичка:
  •          Колобок, Колобок, я тебе з’їм!
  •          Не їж мене! Я виконаю твоє завдання.
  •          Погодилася Лисичка. І загадала Колобкові розказати, яка ж вона. То давайте спробуємо, дивлячись на малюнок розказати, яка ж Лисичка.
  1. Розвиток зв’язного мовлення.
  •          Відпустила і Лисичка Колобка. Покотився він далі… А що з ним могло статися далі, як ви гадаєте?
  1. Бесіда про хліб.
  •          Колобок дуже вдячний вам за допомогу. І наостанок він залишив своє завдання. Поясніть, як ви розумієте вислів: «Хліб – усьому голова».
  •          Як ви гадаєте, чому Колобок згадав про хліб?
  •          Тому що він сам хліб.
  •          Як треба поводитися з хлібом?
  •          Давайте запишемо це речення у зошити і запам’ятаємо його.

V. Підсумок уроку.

- Хто до нас приходив на урок?

Що ми робили?

Які завдання виконували?

 

Вправа для дихання (гарячий пиріжок)

 

Пружинка

 

 

М’яч шипований

Пружинка

 

Так чи ні

Рівняння спинки

 

 

 

Підкидання м’яча

 

Плескання в долоні

 

Присідання

 

 

 

 

 

М’яч малий

Пружинка

 

 

 

Мішечки

Вправа для очей (схема)

 

 

 

Руки за спиною

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

М’яч гладкий великий

Пружинка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мішечки

Рівняння спинки

Вправа для очей (круги)

Вправа для пальців (ручка)

 

 

Фізкультхвилинка (приголосні-голосні)

 

Руки за спиною

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Так чи ні

Мішечки

Рівняння спинки

Вправа для пальців (павучки)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пружинка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вправа для очей «Колобок»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

зайчик

яблуко

малина

огірок

диня

суниці кавун

ожина

 

docx
Додано
12 жовтня
Переглядів
65
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку