Урок "Письмо великої букви М («ем»), складів, слів з нею."

Про матеріал

Мета: вчити учнів писати велику букву Мокремо і в поєднанні з малими буквами; вдо­сконалювали навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати вміння спостерігати, співставляти; виховувати уважність.

Обладнання. Зразки написання, картки з друкованими та письмовими буквами, малюнок Мальвіни. . Гра «Звук упіймай — слово називай»

Гра «Угадай казкового героя»

Перегляд файлу

Тема. Письмо великої букви М («ем»), складів, слів з нею.

 Мета: вчити учнів писати велику букву М окремо і в поєднанні з малими буквами; вдо­сконалювали навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати вміння спостерігати, співставляти; виховувати уважність.

Обладнання. Зразки написання, картки з друкованими та письмовими буквами, малюнок Мальвіни.

Хід уроку

І. Організаційний момент

II. Актуалізація  опорних  знань

1. Гра «Звук упіймай   слово називай»

 Учитель називає «ланцюжок» звуків, учні утворюють слова.

[р, и, б, и], [к, а, р, а, с’], [о, к, у, н’], [с, о, м], [к, о, р, о, п]

  • На яку тему ці слова?
  • Доповніть цю групу іншими словами.
  1.      Гра «Угадай казкового героя»
  • Ні, вам, друзі, не здалося —

Голубе моє волосся.

Я — артистка знаменита,

Провела на дачі літо

Поміж трав і квіточок,

 Жаб, метеликів, пташок.

 Друзів просить на гостину

 Мила й чарівна... (Мальвіна).

— Скільки складів у слові Мальвіна?

  • Назвіть наголошений склад.

— Назвіть перший звук.

— 3 якої букви будемо писати слово Мальвіна? Чому?

— Чи вміємо ми писати цю букву? (Ні)

 — Сьогодні на уроці ми навчимося писати цю букву.

III. Робота над новим матеріалом

1. Робота за малюнком зошита, (г. 38,угорі)

— Кого ви бачите на малюнку?

  •   Чому такий здивований рибалка?

 — Яку рибину він упіймав?

  • Про таку рибину чули?

Причаїлась у намулі

І, щоб здобич приманити,

Мусить вусами крутити. (Сом)

  • Складіть речення за поданою схемою зі словом сом.
  •                   Розгляньте звукову схему. Скільки в ній звуків? До якого вона слова? (Сом)

— Де міститься звук [м] у цьому слові?

  1.      Письмо великої літери М

Розгляньте і порівняйте друковану й рукописну літери. Які елементи вам уже відомі? (Заокруглення з похилою лінією і дві довгі прямі похилі па­лички із заокругленням унизу.)

  • Починаємо писати трохи вище нижньої рядкової лінії, заокруглюємо вниз праворуч і ведемо похило вгору до міжрядкової лінії. Не відриваючи  руки, пишемо пряму похилу паличку (спочатку ведемо по вже написаному) - із заокругленням унизу, яке доводимо до міжрядкової лінії. Знову, не відриваючи руки, пишемо ще одну паличку із заокругленням унизу. Пишемо під лічбу: «раз-і, два-і, три-і».
  • Тепер візьміть ручки і «наведіть» тричі в повітрі велику букву М, сте­жачи за рухом моєї руки. Порівняйте ці рухи з рухами під час письма букв А

Учитель читає вірш і одночасно зображує на дошці його зміст.

Учні пишуть рядок великої прописної букви М. Учитель звертає увагу на  однаковий нахил, паралельність елементів.

Фізкультхвилинка

  1.      Письмо складів

Діти безвідривно поєднують букви у складах Ми, Му, зображуючи лінії, які йдуть згори вниз, паралельними між собою.

  • Поєднання букв у складах Ма, Мо — відривне.

Пальчикова гімнастика 

 

  1.      Письмо речення 
  • Прочитайте речення у шостому рядку.
  • Скільки в ньому слів? 
  • Як пишеться перше слово в реченні? *
  • Який знак стоїть у кінці речення? 

Учні наводять речення, записують його самостійно, диктуючи кожне слово

по складах. Учитель звертає увагу на безвідривність сполучень букв Ми.

  1.      Виконання завдання у хмаринці
  • Знайдіть такі самі букви, як у хмаринці, обведіть їх своєю хмаринкою.

 

IV. Підсумок уроку 

  • Яку букву вчилися писати сьогодні на уроці?
  • Що сподобалося на уроці?
  • Які завдання виявилися складними?

          Як подолали труднощі?

 

docx
Додано
22 жовтня 2018
Переглядів
8322
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку