Тема. Письмо великої букви П. Написання буквосполучень, слів та речень.
Мета: вчити писати велику літеру П, поєднувати її з іншими, закріплювати вміння списувати з друкованого; розвивати вміння зіставляти графічну форму друкованих і рукописних букв, списувати з рукописного шрифту, розвивати зв’язне мовлення учнів, увагу, вміння використовувати творчі завдання; виховувати старанність, наполегливість, бажання дізнаватися нове.
Обладнання: картки рукописних літер, сюжетні малюнки, LEGO-цеглинки.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Я всміхаюсь сонечку:
-Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квітоньці -
Хай вона цвіте!
Я всміхаюсь дощику:
-Лийся, мов з відра!
Друзям усміхаюся -
Зичу їм добра!
-
Будьте завжди в гарному настрої, впевненими в собі. І постійно промовляйте: «У мене все чудово – пречудово!»
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Гра «Живі букви»
Вчитель показує друковану букву, учень бере відповідну рукописну букву.
-
Розвиток асоціативного мислення.
-
Послухайте вірш. Про яку букву йдеться?
Гарні хлопці-молодці
Закопали два стовпці.
Третій їм допомагав –
Перекладинку поклав.
Втіха нашій дітворі:
Буква … (пе) вже у дворі.
-
Розкажіть, що вам відомо про цю літеру.
-
Гра з LEGO-цеглинками «Так – ні». Якщо у слові почуєте звук [п]. показуєте зелену цеглинку. Якщо у слові цього звуку немає, показуєте червону цеглинку.
Опанас, Алла, Микола, Поліна, Оксана, Слава, Павло, Клава, Пилип.
-
Яку скоромовку про Пилипа ми знаємо? Розкажіть її.
-
Як звуть хлопчика, який виростив липу?
-
Які слова пишуться з великої літери?
Фізхвилинка.
-
Відгадування загадки.
Що це? Що це?- всі кричать,-
Парасольки он летять! (Парашути)
-
Який перший звук у слові?
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
-
Сьогодні ви будете вчитися писати велику букву П («пе»), поєднувати її з іншими літерами. Згадаємо все про воду, тому що тема цього тижня «Вода».
ІV. Вивчення нового матеріалу.
-
Робота зі стіною слів.
-
Знайдіть і прочитайте слова з буквою «пе».
-
Де знаходиться буква «пе» в словах? ( На початку, в середині чи в кінці.)
-
Прочитайте двоскладові слова, трискладові.
-
Чому слово Дніпро написано з великої букви?
-
Презентація букви. Пояснення написання великої букви П.
-
Письмо складів, слів, речення.
-
Звуко-буквений аналіз слова Павло.
-
Виконання мовного завдання.
-
Прочитайте слова, які склав пінгвін зі слова сопілка. Запишіть двоскладові слова (коса, лісок, пісок).
-
Розвиток зв’язного мовлення.
а) Бесіда «Де живе вода?»
б) Створення колажу «Цінуйте і бережіть воду!»
-
Робота з деформованим реченням.
мене, сопілка, У.
липку, Павло, поливав.
V. Заключна частина.
-
Підсумок уроку. Гра з LEGO-цеглинками «Так – ні». Якщо «так», то покажіть зелену цеглинку. Якщо «ні», покажіть червону цеглинку.
-
Буква «пе» позначає звук [п].
-
У слові парта буква «пе» знаходиться в середині слова.
-
Слово Павлик пишемо з великої букви «пе».
-
Буква «пе» буває маленькою і великою.