Урок «Письмо великої букви П. Відривне поєднання складників великої букви П. Написання буквосполучень, слів та речень.»

Про матеріал
Розробка уроку в 1 класі з предмету "навчання грамоти" за темою"«Письмо великої букви П. Відривне поєднання складників великої букви П. Написання буквосполучень, слів та речень.» Використано різні методи та прийоми НУШ.
Перегляд файлу

Навчання грамоти

 Тема. Письмо великої букви П. Відривне поєднання складників великої букви             П. Написання буквосполучень, слів та речень.

Мета: вчити дітей писати велику букву П («пе»), закріплювати вміння з’єднувати букви у словах, писати буквосполучення, слова та речення; роз­вивати усне зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати дрібну моторику; виховувати у дітей охайність, старанність, дисциплінованість, інтерес до навчання, здоровий спосіб життя

Хід уроку

I. Організаційний момент

Рада всіх я вас вітати

І урок наш розпочати.

Настрій-супер, погода-клас,

До роботи всі гаразд!

Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного при­ладдя, готовність учнів до уроку.

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Робота з загадками


Оля вийшла погуляти,
дощик взявся пустувати.
Не злякає дощик Олю,
бо відкрила … (парасолю).

Не князівської породи,
А ходить в короні,
Не їздить, а зі шпорами,
Не сторож, а рано будить.
(Півень)


Як веселка кольоровий,

Має здібності до мови.

Слово птаху лиш скажіть,

Він його повторить вмить.

 (Папуга)  ПЕРРЕТ

В будці живе,
кісточки гризе.
Гавкає, кусається.
Як він називається?
(Песик)   ДОГ


 


- Вимовимо всі слова. Що спільного у всіх цих словах? Де стоїть буква П?

- Я знаю, що на уроках англ. мови ви вивчили деякі слова.

 Де ще може стояти буква п?

2. Робота зі скоромовкою. Чітка вимова

-Послухайте скоромовку

Павлик  поле поливає, поле й переполює.

-Що спільного і всіх цих словах?

 

III. Мотивація навчальної діяльності учнів

1. Слухання вірша, відтворення прослуханого. Інсценування

Полінка посуд перемила.

Кімнату підмела сама.

Полінку мама похвалила,

Бо скрізь порядок навела.

— Про кого цей вірш?

— Що ви можете сказати про дівчинку?

— А як ви допомагаєте мамі?

— Чи можемо ми написати це слово? Чому? (Запис слова поліна на дошці)

  • Якою буде тема сьогоднішнього уроку?

 

Фізкультхвилинка (РУХЛИВА)

 

IV. Повідомлення теми і завдань уроку

— Сьогодні ви, діти, будете вчитися писати велику букву П («пе»), поєднувати її з іншими літерами. Також повторимо правила вживання великої літери.

 

V. Вивчення нового матеріалу

1. Демонстрування зразка букви

2. Порівняння друкованої й рукописної букви П («пе»).

Давайте згадаємо як виглядає друкована буква П.

- Викладіть  з олівців. Які лінії ми використили?Скільки їх? Які ще ми вивчали на уроці математики бувають лінії?

 

3. Пояснення принципів написання букви. Робота з презентацією

Велика буква П («пе») складається з трьох елементів: двох до­вгих прямих, заокруглених внизу, і прямої горизонтальної лінії, що починається з заокруглення.

Алгоритм написання великої букви П («пе») 

— Пишемо під рахунок раз-і, два-і, і-три.

 

4. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розміщувати зошит під час письма

Правила сидіння за партою

— Сидіти треба зручно, ноги тримати на підлозі повною ступ­нею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки вліво і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розгля­дання плаката.)

Розміщення зошита на парті

— Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою при­тримуйте його. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

 

5. Письмо елементів букви в повітрі, на дошці, в зошиті

— У яких вивчених буквах зустрічалися подібні елементи?

 

6. Письмо букви П («пе») у повітрі, на дошці, в зошиті

 

7. Письмо буквосполучення та складів з великою буквою П («пе»)

— Уважно слухайте слова і плескайте в долоні, коли почуєте у слові склад, що тільки-но записали.

Парасолька, письмо, півник, праска, плащ, пінгвін, пухкий, пишу, портфель.

— Пригадайте, коли ці слова будуть писатися з великої літери?

 

Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)

Хлопчик любить скрізь ходити.

Ніжки мусять тупотіти.

Вказівний і середній пальці правої (а потім — лівої) руки «ходять» по столу.

8. Робота з реченням Пилип і Павлик плавали.

  1. Бесіда

— Подивіться на запис. Як сказати одним словом?

— Скільки слів в реченні?

Чому два слова записані з великої букви?

-Послухайте речення(читає вчитель)

-Як звали дітей?

-  Що вони робили? Де ВОНИ МОЖУТЬ ПЛАВАТИ?

- А ви плавали коли-небудь?

- А що ми з вами знаємо про воду з предмету «Я досліджую світ»?

- Продовжіть моє речення  Ми купаємося для того щоб…

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА(рухлива)

 

2) Написання речення вчителем

Вправи для розвитку м’язів руки

-Пограємо на музичних інструментах(сопілка, фортепіано,скрипка)

- Доторкніться пальцями лівої руки правої руки. Рахуємо пальці

 

3) Написання учнями

VI. Розвиток зв’язного мовлення

1 .Бесіда

2.Розповідь про плавання.

Яна Клочкова   українська плавчиня, чотирикратна олімпійська чемпіонка на дистанціях 200 та 400 метрів, срібна призерка — 800 метрів. Має прізвисько "золота рибка". Є почесним громадянином Харкова 

Єлизавета Яхно (синхронне плавання)

Єлизавету Яхно було визнано кращою синхроністкою 2018 року. Харківська спортсменка на чемпіонаті Європи виборола сім нагород: «золото» в командній комбінації, п'ять срібних медалей (довільна та технічна програми серед команд, обидва види в дуеті з Савчук та технічна програма в сольному виконанні), «бронза» у довільній сольній програмі. У міжнародній федерації з синхронного плавання сезон українки називаються фантастичним, а українські колеги вважають, що це хороша заявка на Олімпійські ігри в Токіо-2020.

Тепер у свої 20 років Яхно – трикратна призерка Європейських ігор, чотирикратна призерка чемпіонату світу і семикратна призерка чемпіонату Європи.

2 Пошук інформаціі в інтернеті

3.Запис слів під диктовку

VIII. Підсумок уроку. Рефлексія

— Яку букву ви вчилися писати?

— Який звук вона позначає на письмі?

_ Що нового ви дізналися?

_ Про що ви б хотіли розповісти вдома?

 

 

 

 

docx
Додано
21 січня 2021
Переглядів
5077
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку