Урок "Письмо великої букви З. Підготовчі графічні вправи. Написання складів, слів та речень із буквою З.

Про матеріал

Цей урок навчання грамоти (письмо) має таке обладнання: каса букв, кольорова крейда, казковий герой, схеми речень, планшети для звукового аналізу слів. На уроці є робота в парах, фронтальна і групова робота, фізкультхвилинка, гімнастика для очей і пальців, загадка, закличний віршик. також використовуються ігри "Хто більше", "Найкраще ім'я", "Інтерв'ю".

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УРОК НАВЧАННЯ ГРАМОТИ

У 1 КЛАСІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель початкових класів

                 ліцею №25

                                              Немировська Т.С.

 

 

Тема. Письмо великої букви З. Підготовчі графічні вправи. Написання складів, слів та речень із буквою З.

Мета. Навчити учнів писати велику букву З, поєднувати її з іншими буквами. Розвивати їх пізнавальні здібності, мислення, уяву. Збагачувати словниковий запас. Виховувати старанність, уважність.

Обладнання. Планшети для звукового аналізу слів, схеми речень, каса букв, казкові герої, олівці.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Повторення закличного віршика.

                Щоб помилок уникати,

                треба пильність розвивати!

II. Актуалізація знань.

1. Відгадування загадки.

- До нас завітав… Відгадайте, хто?

                 Він і в казці, він і в пісні.

                 В нього зубки, як залізні.

                  І морквину він гризе.

                  Зветься звір на букву «зе». ( Зайчик)

-Зайчик приготував для вас цікаві завдання.

2. Гра «Хто більше?»

-Розгляньте малюнки і відшукайте предмети, у назвах яких зустрічаються звуки |з|, |з’|.           

- Знайдіть зайвий малюнок і поясніть чому.

III. Оголошення теми і мети уроку.   

  1. Конкурс «Найкраще ім’я»

-Для того, щоб зайчик з нами розмовляв, ми повинні дати йому гарне ім’я.      

- З якої букви пишеться ім’я?

- Як пишеться велика літера «З» ви сьогодні дізнаєтесь.

2. Аналіз структури великої літери «З». Зіставлення рукописної і друкованої (схожість і відмінність; схожість з іншими предметами).

3. Написання великої літери «З».

- Починаємо трохи нижче міжрядкової лінії, під нею заокруглюємо праворуч на півовал, який закінчуємо вище верхньої рядкової. Не відкриваючи руки, праворуч і вниз описуємо більший нижній правий півовал, який торкається нижньої рядкової лінії.

     Діти спочатку «пишуть» літеру у повітрі під лічбу «і-раз-і», «і-два-і», тоді обводять зразки в зошиті-шаблоні і дописують рядок до кінця самостійно в прописах.

IV. Фізкультхвилинка

                                    Косооке зайченятко -
                                    довгі вушка, гарні лапки -

                                    повернулось вправо, вліво,

                                    головою покрутило.

                                    Пострибало, потягнулось,

                                    за морквинками нагнулось.
                                    І почало їх збирать -
                                    один, два, три, чотири, п’ять.
                                    Першу, другу - мамі й тату.
                                    Дві морквинки - сестрі й брату

                                    На пеньочок тихо сіло,

                                    п’яту моркву смачно з’їло.
V. Продовження роботи в прописах.

  1. Написання буквосполучень, складів, слів.

-Зн, Зв, Зм;

-За, Зу, Зя;

-Зоя, Зіна, Зоряна.

2. Звуко-буквений аналіз слів з віршика: Зіна, зайчик, зарості, зверху, корзина (фронтальна робота з планшетами для звукового аналізу слів).

3. Фізкультпауза (гімнастика для пальців і очей).

4. Написання речень.

Зіна і Назар зварили узвар.

Зорі зустріли веселе Різдво.
5. Складання речень за схемами по малюнку у прописі. (групова робота).
V. Розфарбовування малюнка( робота в парах).

-Заштрихуйте малюнок з допомогою букви, яку сьогодні навчились писати.
VI. Підсумок уроку. Гра «Інтервю».

-Що несподіваного було на уроці?

-Що найбільше сподобалось?

-Що не сподобалось?

-Що запамяталось?

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Сикоцинская Зинаида
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
26 серпня 2018
Переглядів
8193
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку