Урок з української мови. 1 клас ''Звук [ґ], букви Ґ ґ. Звуки [а], [йа], букви Яя. Письмо малих літер ґ,я.''

Про матеріал

Тема. Звук [ґ], букви Ґ ґ. Звуки [а], [йа], букви Яя. Письмо малих літер ґ,я.

Мета:навчити писати букви (я, ґ);

закріпити знання учнів про звуки:[ґ],[а],[йа], буквиҐ ґ, Яя, алфавіт;

розвивати фонематичний слух, логічне мислення, зв'язне мовлення;

збагачувати словниковий запаc учнів з орфографії;

виховувати працьовитість та любов до рідної мови.

Перегляд файлу

Тема. Звук [ґ], букви Ґ ґ. Звуки [а], [йа], букви Яя. Письмо малих літер ґ,я.

Мета:навчити писати букви (я, ґ);

закріпити знання учнів про звуки:[ґ],[а],[йа], буквиҐ ґ, Яя, алфавіт;

розвивати фонематичний слух, логічне мислення, зв’язне мовлення;

збагачувати словниковий запаc  учнів з орфографії;

виховувати працьовитість та любов до рідної мови.

Обладнання: план-конспект, відеоматеріали.

Література:1) Методика навчання української мови в початковій

                          школі навчально-методичний  посібник для 

                          студентів вищих навчальних закладів / за наук. ред.  

                          М.С.Вашуленко.-К.:Літера ЛТД, 2010.-364с.

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  2. Актуалізація опорних знань учнів
  • Діти, відкрийте свої зошити на 5 сторінці. Знайдіть алфавіт. Уважно розгляньте перший рядок й обведіть в ньому малу букву, що має передній плавний елемент.
  • Пригадайте  алгоритм його написання (показ відео).
  • А зараз подивіться на обкладинку і згадайте правила Мудрої Сови, треба сидіти.
  1. Вивчення нового матеріалу
    1.                   Робота з диктором

Ознайомлення з правилами нижнього з’єднання (перегляд і прослухання відеоматеріалу).

  • А зараз Мудра Сова хоче перевірити, як ви пишете букви, що мають передній плавний елемент. Постарайтеся правильно написати  їх  у з’єднанні.

слол

  • Ведемо від чарівної крапочки півовал і з’єднуємо його з переднім плавним елементом букви л.
  • Письмо в повітрі.
  • Самостійне написання.
    1.                   ФізкультхвилинкаАбетка
    2.                   Робота над вправами
  • А зараз повторимо будову робочого рядка.
  • Тепер проведіть через нижню третину робочого рядка.
    1.                   Робота над написанням букв: ґ,я
  • Алгоритм написання букви ґ. Письмо в повітрі. Самостійне написання.
  • Алгоритм написання букви я. Письмо в повітрі. Самостійне написання.
    1.                   Фонетичні вправи
  • Прочитайте правило, поступово прискорюючи темп.
  • Хто може відтворити правило.
  • А зараз виконаємо завдання Питайлика.
  • Укажіть, як умовно позначають тверді приголосні звуки (однією лінією).
  • Всі згідні з відповіддю?
  • А тепер обведіть приголосні звуки.
  • Як вимовляються голосні звуки (співаючи).
    1.                   Фізкультхвилинка“Маг”
  • Тепер виконайте завдання веселого папужки.
  • Розфарбуйте серединки квіточок із тими буквами та складами, які він озвучив. ( ґа, я).
  • Поміркуйте, чим відрізняється вимова складів су – сю.
  • Яким за вимовою, твердим чи м’яким є приголосний звук у складі су? А в складі сю?
  • Побудуйте звукові моделі складів: су [- ∙], ґа [- ∙], сю [= ∙].
    1.                   Вправа” Фотоапарат”
  • Запам’ятайте написання слів.
  • Побудуйте звукову модель слова “ґава”[- ∙ - ∙].
  • А тепер прочитайте слова спочатку повільно, як повзе черепаха, а потім швидко, як скрекоче сорока.
  • Нужмо, прочитайте слова ( ґава, яблуко), уважно розгляньте  їх.
  • А тепер закрийте слова рукою і відтворіть їх.
  • Уважно розгляньте малюнки, хто і що на них зображено?
  • Вставте пропущені літери у словах і підкресліть літери, що позначають голосні звуки.
  • Заштрихуйте малюнки похилими лініями.
  1. Підсумок уроку
  • Які букви ви писали на уроці?
  • Як позначаються приголосні звуки на письмі?
  • Як позначаються голосні звуки?
  • До побачення.

 

docx
Додано
27 серпня 2018
Переглядів
1866
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку