Математика Урок-ділова гра.
Тема: Підсумковий урок з теми: «Письмове додавання та віднімання багатоцифрових чисел».
Мета. Формувати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі.
Розвивати логічне мислення, просторову уяву, увагу, пам’ять,
розумову активність, самостійність, пізнавальний інтерес, потребу
в самоосвіті, ініціативу, творчість, обґрунтованість суджень.
Виховувати такі людські якості як: сумлінність, здатність до
переборення труднощів, працелюбність.
Хід уроку
І. Організація класу.
Встаньте, діти, всі рівненько
Посміхніться веселенько.
Поверніться до гостей, привітайтесь:
«Добрий день!»
ІІ. Постановка цілі.
– Сьогодні у нас з вами незвичайний урок. Ми проведемо ділову гру, у
якій спробуємо себе в ролі бізнесменів. Працювати будемо у групах.
Свої групи будемо називати фірмами. Ви заздалегідь розподілилися у різні фірми : дитяче кафе
туристичне агентство
салон краси
розважальний центр
видавництво
А я буду банкіром і за кожне виконане завдання буду виплачувати вам гроші на розвиток вашого бізнесу. У фірмі обов’язково має бути директор. Згодом він і буде розподіляти обов’язки своїх працівників. (Вчитель обирає директора кожної фірми)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
А зараз ви зможете дізнатися назву своєї фірми . Для цього треба розставити числа, на яких зашифровані букви, в порядку зростання.
дитяче кафе «Смаколики»
2 480 |
1 101 |
744 |
200 000 |
10 555 |
77 777 |
1 063 |
11 246 |
505 000 |
к |
а |
с |
к |
о |
и |
м |
л |
и |
туристичне агентство «Альбатрос»
2 480 |
1 101 |
744 |
200 000 |
10 555 |
77 777 |
1 063 |
11 246 |
505 000 |
б |
ь |
а |
о |
а |
р |
л |
т |
с |
салон краси «Перлинка»
2 480 |
1 101 |
744 |
200 000 |
10 555 |
77 777 |
1 063 |
11 246 |
л |
р |
п |
а |
и |
к |
е |
н |
розважальний центр «Капітошка»
2 480 |
1 101 |
744 |
200 000 |
10 555 |
77 777 |
1 063 |
11 246 |
505 000 |
і |
п |
к |
к |
т |
ш |
а |
о |
а |
видавництво «Читайлик»
2 480 |
1 101 |
744 |
200 000 |
10 555 |
77 777 |
1 063 |
11 246 |
505 000 |
а |
т |
ч |
и |
й |
ш |
и |
л |
к |
( Вчитель називає фірму діти вигукують її назву)
Отож , з назвами визначились, і за виконане завдання отримуєте гроші.
ІV. Актуалізація опорних знань.
1.Усний рахунок.
Кожна фірма за правильну відповідь отримає гроші.
(Хто знає відповідь піднімає сигнальну картку і після цього дає відповідь)
2. Що треба зробити, щоб помножити число на 100?
3.Число 800 збільшити на 2 000 і поділити на 2.
4.Число 6 помножити на 300 і зменшити у 10 разів.
5.Число 10 000 зменшити на 5 001.
6.Знайти периметр прямокутника , довжина якого 8 см, а ширина – 4 см.
7.Літак пролетів за 3 год 1500 км. З якою швидкістю він летів?
8. Лижник був у дорозі 4 год, рухаючись зі швидкістю 11 км/год. Яку
відстань він подолав?
9. Павук бачить метелика на відстані 2 дм. Скільки це сантиметрів ?
10. Знайдіть частку чисел 420 і 6
11. Зменшити число 300 в 5 разів
12.Знайти 1/10 від числа 8700
Бонусні запитання:
V. Робота над темою уроку.
Для того, аби фірма могла гарно працювати, потрібно скласти план роботи .
І тому пропоную вам наступне завдання – скласти план розв’язання задачі.
(с. 122 № 648)
За правильний план отримаєте гроші для бізнесу.
Після перевірки складених планів учні записують розв'язання задачі в зошит)
Кожна людина за законом має право на відпочинок. На будь – якій роботі для цього є перерва. І ми теж зараз відпочинемо. Допоможе нам в цьому наш фітнес тренер.
План є. Але для успішної роботи фірми потрібні фінанси – гроші.
А їх треба правильно і швидко рахувати. І зараз ми перевіримо, чи можна вам довіряти гроші. Пропоную вам розв'язати приклади № 646
Кожна фірма відправить представника для перевірки по закінченню обчислень( 4 хв.) За правильне розв’язання – гроші для розвитку бізнесу.
План є, гроші для розвитку є.
Кожна фірма має своїх клієнтів.
Коли фірма має багато клієнтів, вона заробляє більше грошей, а отже, може сплачувати велику зарплату своїм співробітникам.
А зарплату можна платити в різній валюті. Отже, треба вміти перетворювати і виконувати дії з різними іменованими числами.
Для цього пропоную вам таке завдання.
7693 см =___м ___дм ___см
240710м = ___км ___м
6283 кг = ___т ___ц ___кг
135 хв = ___год ___хв
578 к. = ___грн ___к.
5. Вправа «Кубик Блума»
В реальному житті між різними фірмами відбувається не лише конкуренція. Дуже часто директори фірм співпрацюють між собою, щоб поділитись досвідом, або чогось навчитись.
Зараз я запрошую директорів. І ми їх відправимо в інші фірми для обміну досвідом. У мене є чарівний розумний кубик.
На гранях якого написані запитання, або завдання. Кожен директор по черзі
ловить кубик і відповідає на те питання, що на грані кубика.
VІ. Підсумок уроку.
Кожна фірма протягом уроку заробила певну кількість грошей. Їх можна порахувати і визначити переможця. Але неважливо, в кого скільки грошей. Головне, що ми чогось навчилися, нам було цікаво. Головне, щоб ви були хорошими людьми і тоді можна досягти мети і стати успішною людиною .
Візміться всі за руки та потисніть їх один одному дякуючи своїм товаришам за співпрацю.
Підніміть їх угору ті, хто хоче в майбутньому організувати свій бізнес.
Я вам дякую за роботу. Ви – супер – молодці, майбутні бізнесмени.