Урок "Площа прямокутника. Одиниці площі 1 мм2, 1м2, 1дм2, 1км2. Розв'язування задач."

Про матеріал
Конспект уроку з математики за підручником Листопад, 4 клас. У розробці вміщені цікаві види роботи, які ефективно застосовувати для вивчення даної теми.
Перегляд файлу

Тема: Площа прямокутника. Одиниці площі 1 мм2, 1м2, 1дм2, 1км2. Розв'язування задач.

Мета: Ознайомити учнів із одиницями вимірювання площі: 1 мм2, 1 см2, 1 дм2, 1 м2,  1 км2; вправляти учнів у розв'язуванні простих і складених задач, які включають дії над величинами, вираженими одиницями площі; закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії; навчитися знаходити площу прямокутника.

 

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

1. Організація класу, перевірка готовності до уроку.

2. Математичний диктант.

16071  1009  27311  101101 10000

  • Написати знизу число, попереднє до написаного.

16070  1008  27310  101100 9999

  • Передайте свій зошит сусіду справа.
  • Перевірте правильність виконання завдання.
  • Віддайте зошит назад.
  • Підніміть вгору зелену цеглинку LEGO ,якщо у вас все виконано правильно, червону – якщо є помилки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Пригадуємо різницю між периметром і площею.

 

 

 

  1. Знаходження площі прямокутника розділеного на квадрати по 1 см2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • На скільки квадратиків розділений прямокутник? (на 21 )   
  • Якщо площа 1 квадратика 1 см2 , то яка площа всього прямокутника? (21 см2)                

 

  1. Виконання 4 завдання  у інтерактивній програмі «Розумники».

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Пояснення нового матеріалу (відео, програма «Розумники», 5 завдання, 4 книжка)

  1. Ознайомлення із формулою знаходження площі прямокутника на дошці.

 

  1. Знаходження площі прямокутника (програма «Розумники», 6 завдання, 4 книжечка)
  2. Робота в групах.
  • На столі у кожної малої групи лежить конверт , у якому пазл. Вам потрібно скласти пазл, отримаєте прямокутника, наклейте його на листок А4, знайдіть і запишіть його периметр і площу.
  • Презентація робіт.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Закріплення вивченого на уроці

1. Повторення одиниць вимірювання довжини. (мм, см, дм, м, км)

2. Утворення одиниць вимірювання площі (мм2, см2, дм2, м2, км2)

3. Робота з таблицею.

Гумка комбінована SunPearl (6541/40) , купити в Cubi

 

 

Парта ученическая (6-я возр. категория) Новый Стиль E-161 (металл, ДСП) –  купить в Харькове, Киеве, Днепре, Одессе: цена, фото, доставка –  Economtochka.com.ua

 

 

Вимоги до оформлення класної кімнати 1 класу | Новини сайту «Країна-стендів»

 

 

TOUCH это изображение: КАРТА "ПОЕТИЧНА УКРАЇНА" by Ірина Вінніцка |  Interactive media, Tag image, Hot spot

 

 

4. Робота над задачею (№ 478,с. 91)

- колективно записуємо умову, складаємо вираз;

- самостійно обчислюють.

 

VІ. Підсумок уроку.

  • В яких одиницях можна вимірювати площу?
  • Які одиниці використовують при обчисленні площі прямокутника?
  • Як знайти площу прямокутника?
  • Діаграма результативності роботи на уроці за допомогою цеглинок  LEGO.
  • Домашнє завдання.

 

 


 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Пасіченко Людмила Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Цяк Тетяна
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
До підручника
Математика 4 клас (Листопад Н.П.)
Додано
17 лютого 2023
Переглядів
510
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку