Урок "Площа трапеції"

Про матеріал
Мета: 1.Продовжити роботу з учнями щодо відпрацьовування умінь і навичок у розв’язуванні задач з теми «Площа трапеції» 2.Розвивати в учнів уміння аргументувати на суто научній підставі 3.Виховувати активну життєву позицію
Перегляд файлу

Тема: Площа трапеції. Розвязування задач.

Тип уроку: відпрацьовування умінь та навичок

Мета: 1.Продовжити роботу з учнями щодо відпрацьовування умінь і навичок у

               розвязуванні задач з теми «Площа трапеції»

            2.Розвивати в учнів уміння аргументувати на суто научній підставі

            3.Виховувати активну життєву позицію

          

Хід уроку

І.   Мотивація учбової діяльності

ІІ.  Актуалізація базових знань. Математичний диктант із взаємоперевіркою з метою перевірки орієнтації щодо  застосування формул для знаходження площі трапеції при розвязуванні найпростіших задач:

     1) Якщо основи прямокутної трапеції, в яку можна вписати          
коло, дорівнюють 21 см і 28 см, то її площа                                           (1б)                                

     2) Якщо основи і діагоналі трапеції відповідно дорівнюють
2см, 18см, 7см і 15см, то її площа…                                       S = S                  (2б)

     3) Якщо у рівнобічної трапеції діагоналі взаємно
перпендикулярні, а висота 5 см, то її площа…                                          (1б)

     4) Якщо площа трапеції 30см2, а висота 5см, то середня лінія          (1б)                       

     5) Якщо площа рівнобічної трапеції 1см, а кут між діагоналями   
30°, то довжина  діагоналей…                                                  (2б)

     6) Якщо периметр трапеції 50см, а її площа 144см2, то радіус     
вписаного кола                                                                                           (1б)

 

ІІІ. Розвязування завдань. (диференційований підхід)

       Робота в групах за здібностями «Коло ідей», які створюються за результатами            перевірки математичного диктанту. Представник кожної групи зриває пелюстку математичної квітки яка відповідає задачі певного рівня.
     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

      1) Діти обговорюють розвязок задачі і його обґрунтування у малих групах

 

І.                                                                                                     (2б)

    

     Дано: ABCD,

                BC||AD, BK- висота

                AD:BC:AB=12:6:5,

               BK=8 см.

 Знайти:SABCD

 

 

 

 

 

 

II.                                                                                                    (3б)

        

          Дано: ABCD,

                      BC||AD, A=90°,

                      BC=10 см,

                      Коло (0;r), C=12Псм.

      Знайти:SABCD

 

 

   

 

 

ІІІ*.                                                                                                  (3б)

     

     Дано: ABCD,

               BC||AD, BP- висота,

               CE=ED, FE||AB,

               BC=3 см, BP=5 см,

               FD=2 см.

 Знайти:SABCD

                       

 

 

 

 

IV*.                                                                                                   (3б)

                 Дано: ABCD,

                            BC||AD, CK- висота,

                           AOD=90°,

                           CK=4 см, BC=5 см.

             Знайти:SABCD

 

 

 

 

V**.                                                                                                   (4б)

                  Дано: ABCD-вписана трапеція,

                            BC||AD, Коло (0;R),

                            R=1 см,

                           AD:AB:BC:CD=2:1:1:1

             Знайти:SABCD

 

 

   

     2) Після того як вичерпався час на обговорення, кожна група представляє розвязок  
          своєї задачі.

          Представники груп виконують на дошці малюнки з добудовами і захищають 
          розвязки задач по черзі. Таким чином відповідає кожен учасник групи.

 

IV. Релаксація. Підсумки уроку. Поурочний бал.

      Д/З: повт. § 7 п.64-70, №35,36,38* (М.І.Бурда)

doc
До підручника
Геометрія 9 клас (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С)
Додано
8 лютого
Переглядів
77
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку