Геометрія 8 клас Дата____________________
Урок_______
Тема. Площі многокутників.
Мета: Закріпити та систематизувати знання учнів про:
• зміст поняття площі многокутника та його властивості;
• формули для обчислення площ прямокутника та паралелограма , їх наслідки. Відпрацювати навички застосування набутих знань.
розвивати вміння порівнювати, робити висновки, узагальнювати;
виховувати культуру математичних записів, культуру математичного мовлення, інтерес до вивчення математики;
коригувати пам'ять, мислення, увагу
Тип: відпрацювання навичок.
Хід уроку
1. Організаційний етап
Корекція поведінки учнів.
2. Перевірка домашнього завдання
Засвоєння змісту теоретичного матеріалу та його розуміння перевіряється під час виконання учнями геометричного диктанту.
3. Формулювання мети та завдань уроку
4. Актуалізація опорних знань і опитування учнів
Мотивація навчальної діяльності
Практичне завдання.
Геометричний диктант.
1. Яка площа однієї з двох рівних фігур, якщо площа іншої дорівнює 58 см2?
2. Фігуру розбито на 2 частини, площі яких відповідно дорівнюють 14 і 8 м2. Яка площа цієї фігури?
3. Обчисліть площу прямокутника зі сторонами 11 і 5 м.
4. Обчисліть площу квадрата з стороною 11 м.
5. Обчисліть площу паралелограма, якщо одна з його сторін дорівнює 9 см, а проведена до неї висота 6 см.
6. Обчисліть площу трапеції, якщо її основи дорівнюють 4 і 8 см, а висота 5 см.
Відповіді:
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
58см2 |
22 м2 |
55 м2 |
121м2 |
54 м2 |
30см2 |
5. Відпрацювання вмінь, корекція та систематизація опорних знань
Застосування знань у стандартних ситуаціях
Розв’язування задач за готовими малюнками.
Застосування знань у нестандартних ситуаціях
1. Площа і периметр ромба дорівнюють відповідно 24 см2 .
Знайдіть висоту ромба.
Знайдіть площу чотирикутника, вершинами якого є середини сторін даного ромба.
6. Підсумки уроку
7. Домашнє завдання.
Повторити формули обчислення площ прямокутника, квадрата, паралелограма та трапеції.
Розв’язати задачу:
Площа і периметр ромба дорівнюють відповідно 36 см2 . Знайдіть висоту ромба.