Урок по А. Конан Дойлу

Про матеріал
Тема уроку : «А, Конан Дойл «Записки про Шерлока Холмса» («Пістрява стрічка»). А.Конан Дойл – відомий автор класичних детективів, популярність його героїв у різних країнах. Особливості сюжету і композиції оповідань про Шерлока Холмса. Шерлок Холмс як безпосередній учасник розв’язання сімейного конфлікту в оповіданні «Пістрява стрічка».»
Перегляд файлу

 Тема уроку :  «А, Конан Дойл «Записки про Шерлока Холмса» («Пістрява стрічка»). А.Конан Дойл – відомий автор класичних детективів, популярність його героїв у різних країнах. Особливості сюжету і композиції  оповідань про  Шерлока Холмса. Шерлок Холмс як безпосередній учасник розв’язання сімейного конфлікту в оповіданні «Пістрява стрічка».»

Мета :  ознайомити учнів із фактами життя й діяльності письменника

А. Конан Дойла та зацікавити чарівним світом його детективів; удосконалювати навички характеристики героїв на основі їх вчинків; виховувати інтерес до художнього слова, почуття захоплення творчістю письменника; формувати уявлення про загальнолюдські цінності ; активізувати роботу всіх учасників  навчального процесу.

Обладнання:  книжки , комп’ютер, телевізор.

Тип уроку : засвоєння нових знань з елементами дослідницької роботи.

Епіграфи       1. Вірний , як сталь ,прямий , як клинок.

                     2. Шерлок Холмс – це та людина, яка ніколи не жила , але яка         ніколи і не помре.

                                                                                                                        Орсон Уелс

                            Хід уроку

I Організація класу.

II. Мотивація навчальної діяльності.

1.Хто любить читати казки ?

2. А за що ви їх любите читати?

Слово вчителя

Отже, в казках бореться добро зі злом і завжди перемагає добро. Кожному з нас хотілося б , щоб так було і в житті. Тому , мабуть, і виник  жанр детективу, у якому  зло , як і в казці , завжди покаране.

Рефлексія

  • Пригадайте, що ми називаємо літературним детективом?

Літературний детектив – це різновид пригодницької літератури, прозовий твір , у якому в результаті розслідування розкривається певна таємниця, пов’ язяна  зі злочином

      3. Який твір цього жанру ми вже вивчали?

       4  . Кого вважають зачинателем цього жанру?

III . Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні ми знову завітаємо до Англії, щоб познайомитися ще з одним майстром детективного жанру А. Конан  Дойлем, який створив образ славетного Шерлока Холмса. Дізнаємося про секрет популярності цього героя та його автора, а ще познайомимося з однією  із сторінок  у житті великого детектива, яка описується в оповіданні «Пістрява стрічка».

IV.Робота з темою уроку.

  1. Презентація учня «А .Конан  Дойл»

-Яке враження справив на вас  письменник?

- Чи підходять слова 1 епіграфу  до особистості А. Конан Дойла ?

Доведіть це.

  2. Слово вчителя

В історії літератури часто трапляється так , що письменник , якого критики не вважали видатним , стає не просто популярним за деякий час а заживає справжньої великої слави і століттями зберігає любов читачів. Одним з таких письменників і є А. Конан Дойл, який подарував світові геніального детектива Шерлока Холмса ,про якого розповість у своій  презентації …

   V. Робота над змістом оповідання «Пістрява стрічка» та образом Шерлока Холмса.

( Звучить мелодія з фільму )

   1.Презентація учня «Шерлок Холмс»

Словникова робота

Прототип – конкретна особа, факти життя або риси вдачі якої покладено в основу літературного образу.

   2. Літературна вікторина

-- Улюблені письменники А. Конан Дойла?

-- Види спорту , якими любив займатися А, Конан Дойл ?

-- В якому творі вперше з’явився Шерлок Холмс?

-- Хто є прототипами Шерлока Холмса?

-- Ким за професією був А. Конан Дойл?

-- На якому музичному  інструменті грав детектив Холмс?

- Хто був другом і помічником Шерлока Холмса?

-- Хто за професією Шерлок Холмс?

Слово вчителя

Сьогодні ми повинні розібратися , у чому секрет популярності Шерлока Холмса?

3. Евристична бесіда.

1.Якими моральними принципами керувався Шерлок Холмс у своїй роботі ? Доведіть це текстуально.

2. Хто звернувся до детектива і з якого приводу в оповіданні « Пістрява стрічка»?

3.Як виглядала ця жінка?  (зачитати портрет Хелін) Про що це свідчить?

4.Чому вона прийшла саме до Холмса?

5.Як він її прийняв? Як це характеризує його?

Творче завдання

Прогляньте фрагмент з кінофільму і вкажіть розбіжність з текстом твору.

6. За допомогою якого методу Шерлок Холмс розкривав злочини?

4. Слово вчителя .

Про те ,що таке дедукція та про складові дедуктивного методу розповість група учнів, яка також продемонструє знання цього методу на прикладі оповідання «Пістрява стрічка».

Презенгтація хлопців

Зробити запис у зошиті з презентації дітей.

Дедукція --- від лат.(deductio ) – логічний умовивід.

Дедукція – це спосіб розмірковування, при якому нова думка або висновок виводяться шляхом роздумів над іншими думками, фактами.

Складові методу.

  1. Виявлення мотивів злочину.
  2. Детальне обстеження місця злочину.
  3. Побудова гіпотези на основі фактів.

Творче завдання.

Переглянути уривок з кінофільму без звуку і озвучити цей епізод.

5.Продовження бесіди.

1.Яке враження у вас склалося про вітчима Хелін Стоунер? Зачитайте опис його зовнішності.

2.Чи завжди він був таким? Що вплинуло на нього?

3. Як його характеризують інші персонажі ?

4.Що ви можете сказати про Хелен Стоунер? Які риси вас в ній приваблюють?

5. Який висновок із твору ми можемо зробити? Як про це говориться у творі?

VI.Встановити порушену послідовність.

  1. Засідка. (7).
  2. Розповідь  Хелін Стоунер про справу. (2).
  3. Знайомство із заповітом місіс Стоунер. (5).
  4. Ранковий візит (1).
  5. Огляд будинку у Стоук – Морані. (6).
  6. Загибель містера Ройлотта. (8).
  7. Холмс і Ватсон обговорюють особливості справм. (3).
  8. Ройлот лякає Шерлока Холмса. (4).
  • В чому полягає особливість конфлікту утворі?

VII . Робота в групах.

1 група .  Скласти гроно на тему: « Шерлок Холмс – популярний детектив»

2 група.  Скласти сенкани до образу Холмса.

3 група .  Скласти досьє на Шерлока Холмса.

      Зріст ,зовнішність, вік, стать, фах, місце проживання, сімейний стан, коло спілкування, звички, схильності.

VIII. Проблемне питання.

То в чому криється секрет популярності  Шерлока Холмса?

IX. Мікрофон.

-- Як розумієте епіграф до уроку?

-- Чи погоджуєтеся з даним твердженням? Обгрунтуйте відповідь.

X. Оцінювання учнів.

XI. Домашнє завдання.

  1. Для всіх учнів

Написати листа 6 класу про постать Шерлока Холмса.

  1. Індивідуально

Підготувати рекламний постер до улюбленого оповідання зі збірки «Записки про Шерлока Холмса».

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

Встановити порушену послідовність

  • Засідка
  • Розповідь Хелін Стоунер про справу
  • Знайомство із заповітом місіс Стоунер
  • Ранковий візит
  • Огляд будинку в Стоук – Морані
  • Загибель містера Ройлотта
  • Холмс і Ватсон обговорюють особливості справи
  • Ройлотт лякає  Шерлока Холмса

 

 

 

Скласти дос’є на Шерлока Холмса

Зріст

Зовнішність

Вік

Фах

Місце прживання

Сімейний стан

Коло спілкувань

Звички , схильності

Скласти гроно « Шерлок Холмс - популярний детектив».

Сенкан « Шерлок Холмс – популярний детектив».

 

 

docx
До підручника
Зарубіжна література 7 клас (Волощук Є.В.)
Додано
13 лютого 2021
Переглядів
1013
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку