Урок по Танаху для учнів 6-го класу «Книга Шофтім: 4-5».

Про матеріал
Розробка уроку по Танаху для учнів 6-го класу по книзі Письмової Торі - Шофтім: 4-5.
Перегляд файлу

Урок по Танаху для учнів 6-го класу  «Книга Шофтім: 4-5».

-          Пророчиця Двора – суддя та вождь єврейського народу.

-          Вчинок Яель.

-          Пісня Двори.

 

Тип уроку:

Вивчення нового матеріалу та первинне закріплення нових знань.

Цілі уроку:

-          Пояснити історичну ситуацію, що склалася під час Двори та Барака;

-          розібрати характери Двори та Яель;

-          розібрати відважний вчинок Яель;

-          виховувати повагу до історії та традицій єврейського народу;

Терміни та назви:

Долина Ізреель, гори Нафталі, гора Тавор, Хацор, Галілея, плем'я

Кейні.

Наочні посібники:

Книга Шофтім із коментарем, карта Країни Ізраїлю.

 

Хід уроку:

 

I. Вступна частина.

Вчитель:

-          На попередніх заняттях ми говорили, що через розлад між колінами Ізраїлю, відсутності єдиного керівництва після смерті Єошуа, їм не вдалося підкорити ханаанейські держави.  Єврейські коліна були витіснені в гірську частину країни. В деяких місцях країни ханаанські царі настільки оговталися, що самі перейшли в наступ і підкорили собі деякі Ізраїлеві коліна. 

Так сталося на півночі з колінами Звулуна та Нафталі. 

Могутній  ханаанський цар Явін, що веде своє походження від царів міста Хацора, в минулому вже зруйнованого Єошуа (показати на карті), підкорив розрізнені ізраїльські коліна Галілеї (показати на карті).

Наша розповідь відрізняється від інших оповідань з Книги Шофтім тим, що головними його героями – рятівниками народу Ізраїлю будуть жінки: Двора – пророчиця та суддя, і Яель – дружина вождя племені Кейні, нащадків Ітро.

 

ІІ. Основна частина

 

А. Пророчиця Двору та війна Барака з Явіном.

Вчитель читає разом із учнями розділ 4 до розповіді про початок бою і ставить питання.

Питання: Що ми можемо сказати про Двору, про її заняття та людські якості? Відповідь: Вона шанована серед колін півночі. Вона судить народ. 

Вона пророчиця. Вона рішуча. 

Незважаючи на те, що Барак – полководець, він не робить нічого без згоди Двори. Вона благословляє його на военний подвиг.

 

Продовження читання. 

 

Битва на річці Кішон.

Вчитель, показуючи на карті, пояснює:

- Провідною зброєю ханаанців була військова колісниця - танк тодішньої епохи. 

Ізраїльтяни мало що могли зробити з нею. 

Битва проходила у долині, де ханаанці мали перевагу. 

І все ж таки відбулося  диво. Євреї перемогли. 

У пісні Двори можна побачити натяк на це: 

«Земля тремтіла, з неба йшов дощ і хмари виливали воду… потік

Кішон захопив їх...»

Сучасні коментатори Танаха вважають, що з неба пішла злива, надзвичайно рідкісна у цей період року, тому ханаанці не були готові, Кішон вийшов з берегів і розмив ґрунт під колісницями.

 Вони зав'язли і стали легкою здобиччю для ізраїльської піхоти.

 

Б. Відважний вчинок Яель.

 

Полководець Сісра біжить і потрапляє до Яель.

Вчитель  та учні читають текст про відважний вчинок Яель. 

Вчитель розповідає про племені Кейні та їх зв'язок з Ітро і ставить питання за підручником.

Питання: Чому Сісра кинув свою колісницю?

Відповідь: Мабуть, вона зав'язла в бруді через поток Кішон, що розлився.

Питання: Чому Сісра хоче знайти притулок у мандрівного племені Кенєєв?

Відповідь: Кейні живуть мирно з ханаанцями.

Запитання: Чому Яель вирішила вбити Сісру?

Відповідь: Вона належить до нащадків Ітро – тестя Моше. Плем'я Кейні було союзником синів Ізраїлю ще з часів  Ітро.

Питання: Як ви розумієте слова: «І впокорив Б-г того дня Явіна, царя Ханаанського, перед синами Ізраїля?

Відповідь: Ханаанеї на півночі країни припинили свої спроби підкорити ізраїльські коліна Галілеї.

 

Вчитель:

  Виконайте завдання 3 та 4 у робочому зошиті.

 

В. Пісня Двори.

Вчитель:

  Перед нами одна з найдавніших у світі пісень. Вона не зарифмована, але має характерний для пісень стиль, використовуються рідкісні поетичні звороти та слова.  У нас немає можливості глибоко вивчити Пісню Двори, але все ж таки ми її прочитаємо і спробуємо зрозуміти деякі речі, які доповнять загальну картину подій того далекого часу.

Вчитель читає разом із учнями Пісню  Двори у підручнику.

 

Запитання по тексту:

Запитання: Кого прославляє Двора у Пісні?

Відповідь: Вс-вишнього та Яель.

Запитання: У якому рядку йдеться про причину війни з ханаанеями? Відповідь: «Обрали собі нових богів, тому й війна у брамі» (зрада Вс-вишньому).

Питання: Чий сміливий вчинок описаний у Пісні Двори?

Відповідь: Яель.

Запитання: З чим порівнює Двори людей, які люблять Господа?

Відповідь: «Ті, хто любить його, нехай будуть як сонце, що сходить у всій своєї могутності!»

 

ІІІ. Заключна частина

Вчитель підбиває підсумок уроку. 

Цього разу єврейський народ врятувався завдяки рішучості жінок. 

Незважаючи на відсутність фізичної сили, своєю рішучістю, відданістю Торі та інтересам Ізраїля, дві жінки, Двора та Яель, розтрощили ворогів і звільнили  наш нарід.

 

IV. Домашнє завдання

1.  Виконайте завдання 1, 2, 5 у робочому зошиті, використовуючи відповідний  перек  у підручнику.

2.  До наступного уроку прочитайте розділ 6 у Книзі Шофтім ( поява  Гідеона).

 

 

 

pdf
Додано
24 червня
Переглядів
22
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку