Урок "Подорож Австралією""

Про матеріал

Цей навчальний матеріал призначений для проведення уроку географії, на якому учні ознайомляться з особливостями материка Австралія. Урок включає основні відомості про географічне положення, кліматичні умови, природні зони, флору і фауну континенту. У розробці уроку передбачено застосування інтерактивних завдань та наочних матеріалів для кращого засвоєння інформації. Завдяки цій розробці вчителі зможуть провести цікавий та пізнавальний урок, що сприятиме формуванню уявлення про особливості цього унікального

континенту.

Перегляд файлу

АВСТРАЛІЯ

Тема: Австралія

Тип уроку: засвоєння знань

Мета: формувати в учнів знання про географічне положення, природні умови та ресурси Австралії; ознайомити з особливостями клімату, рельєфу, рослинного і тваринного світу материка; розвивати навички аналізу географічної інформації, уміння використовувати карти; виховувати повагу до природного різноманіття та екологічне мислення. Обладнання: презентація https://www.canva.com/design/DAF_rNTcjps/WtGIoU_ThkKYKaGUpIuD_Q/edit?utm_co ntent=DAF_rNTcjps&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=shar ebutton

Хід уроку

Слайд 1 І. Організаційний момент.

Доброго дня всім присутнім

Сьогодні, як ви здогадались, ми відвідаємо такий материк як Австралія

Слайд 2

Карта уроку за допомогою цієї карти ми вирушимо у нашу подорож.

Слайд 3 (історія дослідження)

Першим у 1606 році на західне узбережжя півострова Кейп-Йорк висадився голландський мореплавець Віллем Янсзон.

Слайд 4 (історія дослідження)

У 1642 році голландець Абель Тасман відкрив острів, який пізніше став називатися його ім'ям.

Слайд 5 (історія дослідження)

Мандрівник Метью Фліндерс (1774–1814), що першим досліджував австралійський берег і зробив його мапу, використав у своїй роботі термін «Австралія».

Слайд 6 (загальні відомості)

Омивається, зі сходу і півночі — морями Тихого океану: Кораловим, Тасмановим; Індійського океану: Арафурським та Тиморським.

Слайд 7(загальні відомості)

Береги розчленовані слабко, великі затоки — Карпентарія на півночі і Велика Австралійська на півдні; єдиний великий півострів — Кейп-Йорк.

Слайд 8(загальні відомості)

Австралія — найменший з шести материків. Його площа становить 7631,5 тис. км² (з островами Тасманія, Кенгуру, Мелвілл та ін. близько 7704,5 тис. км²).

Слайд 9 (загальні відомості)

Острів Тасманія відділений від Австралії Бассовою протокою шириною 224 км. Уздовж східного узбережжя Австралії на 2300 км простягається Великий бар'єрний риф.

Слайд 10 (берегова лінія)

Австралійський материк відрізняється компактністю і малою розчленованістю. Берегова лінія Австралії омивається водами двох океанів і чотирьох морів і є єдиним великим пляжем. Характерною особливістю східного узбережжя є Великий Бар'єрний риф (найбільший на Землі), який протягнувся на 2000 кілометрів уздовж східного берега від Торресової протоки майже до південного тропіка. Деякі рифи утворюють острови, що виступають над рівнем моря.

Слайд 11 (рельєф)

У рельєфі Австралії переважають рівнини. Близько 95 % поверхні не перевищує 600 м над рівнем моря. Головні орографічні одиниці: —Західно-Австралійське плоскогір'я

— середні висоти 400—500 м. —Центральна низовина з переважними висотами до 100 м над рівнем моря. —Великий Вододільний хребет, середньовисотний, з плоскими вершинами, крутим, сильно розчленованим східним схилом і порожнім, східчастим західним, що переходить у горбкуваті передгір'я.

На півдні, в Австралійських Альпах, найвища точка Австралії — гора Косцюшко, 2230 м. У районі озера Ейр найнижча точка Австралії — 12 м нижче рівня моря.

Слайд 12(клімат)

Територія Австралії розташована у 3-х кліматичних поясах: субекваторіальному, тропічному і субтропічному. Тільки південь острова Тасманія знаходиться у помірному кліматичному поясі. Субекваторіальний пояс займає лише північне узбережжя Австралії.

Слайд 13 (корисні копалини)

Австралія має великі запаси нафти і природного газу, є одним з найбільших виробників і експортерів вугілля, алюмінію, міді, титанової руди, урану, алмазів, в кінці XX ст. входить у п'ятірку найбільших у світі виробників золота, цинку і свинцю.

Слайд 14(ґрунти)

На материку поширені практично всі види ґрунтів, які характерні для різних природних зон континенту.

Природна зона

Грунти

Пустелі і напівпустелі

Переважають солончакові сіроземи, кислі червоно-бурі, пустельні-степові ґрунти. Піщані, кам’янисті землі характерні для низинних ділянок Центрально-Австралійської западини.

Вологі і перемінно-вологі ліси

У цій зоні присутні практично всі типи ґрунтів:

         +    червоні;           + бурі;

         +     жовті;               + коричневі.

Саванни і рідколісся

На великих ділянках саван переважають червоно-бурі і чорні ґрунти. Сіро-бурі і каштанові характерні для більш сухих ділянок саван.

Сухі твердолисті ліси і чагарники лісу

Основні ґрунти зони – червоно-бурі.

Слайд 15 (рослинність)

На півночі Австралії розташовані екваторіальні вологі ліси, де у верхньому ярусі ростуть евкаліпти — вічнозелені дерева заввишки понад 100 м. Під ними — фікуси, деревовидні папороті, пальми, бамбук, ліани. У лісах водиться багато птахів. На південь від зони тропічних лісів лежать савани. Одна з найпоширеніших рослин Австралії - евкаліпт Ростуть евкаліпти, араукарії (хвойні дерева), різні види пальм, деревоподібні папороті, бамбук, дуже багато видів орхідей. Слайд 16-25 (тваринний світ)

Це кенгуру, вомбат, мурахоїд, тасманський диявол, кускус, кузу, опосум, сумчастий вовк, білка, сумчастий кріт, коала, летюча сумчаста миша та інш. Найбільш відомими серед сумчастих є кенгуру, комбати та коали. Ці тварини також є національними австралійськими символами.

Слайд 26(населення)

Сучасне населення Австралії становить 24 млн. чоловік. Воно складається з двох груп, що істотно відрізняються своїм походженням і культурою. Корінні жителі — австралійські аборигени — нині становлять тільки 1% населення країни. Вони або кочують, як їхні предки, або працюють наймитами у білих фермерів. Аборигени Австралії належать до австралоїдної гілки негроїдної раси. Корінні австралійці — це численні племена, що розмовляють більш як 200 різними мовами.

Слайд 27.

Близько 80% становлять англо-австралійці, які є нащадками переселенців з

Великобританії та Ірландії, вихідці з інших країн Європи та Азії. Довгий час Австралія була заморською в'язницею Англії, основу прийшлого населення становили саме каторжники. Середня густота населення Австралії найнижча у світі — приблизно 2 чоловіка на 1 км кв.. Населення розміщене вкрай нерівномірно.

pdf
Додано
30 жовтня
Переглядів
105
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку