Урок-подорож "Додавання і віднімання багатозначних чисел. Материки і океани Землі."

Про матеріал
Тема: Додавання і віднімання багатозначних чисел. Материки і океани Землі. Мета: удосконалювати усні і письмові обчислення, спираючись на знання дітей розкрити поняття «материки» та «океани», розвивати вміння вирішувати завдання, математичну мову, логічне мислення, уміння читати карту, пізнавальний інтерес, роботу в групі, в парі, виховувати інтерес до наукових знань, взаємодопомогу, почуття відповідальності, акуратність, любов до рідного краю, адекватну самооцінку. Обладнання: картки із завданням, комп'ютер, презентація уроку, малюнки материків, інопланетян, фільм, телевізор, оціночні листи Тип уроку: урок-подорож
Перегляд файлу

Тема: Додавання і віднімання багатозначних чисел.

Материки і океани Землі.

Мета: удосконалювати усні і письмові обчислення, спираючись на знання дітей розкрити поняття «материки» та «океани», розвивати вміння вирішувати завдання, математичну мову, логічне мислення, уміння читати карту, пізнавальний інтерес, роботу в групі, в парі, виховувати інтерес до наукових знань, взаємодопомогу, почуття відповідальності, акуратність, любов до рідного краю, адекватну самооцінку.

Обладнання: картки із завданням, комп'ютер, презентація уроку, малюнки материків, інопланетян, фільм, телевізор,  оціночні листи

Тип уроку: урок-подорож

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент. Звучить пісенька про арифметику.

Учитель:

Продзвенів дзвоник,

Починаємо математики урок.

Будемо складати і віднімати,

Завдання важке вирішувати.

- Діти, у нас сьогодні незвичайний урок. Урок-подорож. Подорожувати будемо нашою планетою Земля. (На дошці мапа землі, закрита брудними хмарами).

-Подорожувати будемо на повітряній кулі, бо це - самий екологічний транспорт для нашої подорожі. А допоможе нам в цьому математика.

Бо математика - наука точна і серйозна, тому будемо діяти активно, думати - оперативно, сперечатися - доказово, для всіх обов'язково. А оцінювати свої знання ви будуте самі. У вас на партах лежать оціночні листи. Кожне завдання має свою оцінку в балах, яку ви будете собі виставляти після кожного завдання

А тепер закрийте очі, налаштуйтеся на урок , згадайте, що ми вчили. Скажіть собі: «Я все зможу, я все пам'ятаю, я багато знаю». Молодці. Відкрийте очі.

- Яке у вас настрій, намалюйте на полях зошита смайлик. Подивимося, як зміниться ваш настрій до кінця уроку.

ІІ. Постановка мети і повідомлення теми уроку.

Учитель:

Прочитайте тему сьогоднішнього уроку.

(Слайд Діти читають  тему уроку «Додавання і віднімання багатозначні чисел. Материки і океани Землі»)

- Для чого потрібно вміти додавати і віднімати числа?

-А яким щодо другої теми. До чого вона?

(Відповіді дітей)

Молодці.

- Прочитайте девіз нашого уроку

Слайд  «Де є бажання, знайдеться і шлях», як ви розумієте цей вислів?

Вірно.

- А у вас є бажання отримувати знання? - Так!

Тоді за справу.

 Якщо ви швидко і правильно вирішите приклади, то зможете прочитати слово.

Покажіть відповідь 1 прикладу (відповідь закрита карткою)

Розмістіть відповіді в порядку убування

 

е  1.459  + 9 = 1468                  з  1.053 + 7 = 1060                  м   14.578 – 8 = 14.570             

я  20.350 - 4 = 20.346          л  15000 - 46 =14.954

 

- Молодці,діти, добре впоралися із завданням.

- Як вам вдалося так швидко вирішити приклади?

(Ми вміємо складати і віднімати багатозначні числа)

- Яке правило ви застосовували при додаванні і відніманні? (При додаванні або відніманні багатозначних чисел використовують спосіб порозрядного додавання і віднімання)

- Розташуйте відповіді в порядку зростання

1060

1468

14570

14954

20346

з

е

м

л

я

 

Інтерактивна технологія «Асоціативний кущ»

Учитель:

- Що приходить вам на думку, коли ви бачите це слово. Ви говорите, а я буду записувати ваші відповіді на дошці.

(Сонце, тварини, рослини, люди, материки, океани, планета тощо)

ЗЕМЛЯ

- Що таке Земля? (Земля - ​​це непрозоре космічне тіло, третя за рахунком планета Сонячної системи)

Учитель:

-Молодці, оціните свою роботу, на аркуші знайдіть 1 завдання «Рішення прикладів», якщо ви всі приклади вирішили правильно - це 2 бали.

(Оціночний лист)

ІІІ Мотивація навчальної діяльності

Учитель

СЛАЙД  Планета Земля.

- Ось вона наша планета Земля, така маленька і така прекрасна.

Подивіться на нашу Землю, який колір переважає? (Блакитний)

Чому? (Це Світовий океан. Світовому океану належить близько 71% поверхні планети. Великі частини Світового океану відокремлені один від одного материками і володіють певним природним єдністю, називають океанами.)

 Так, якщо подивитися на нашу Планету з космосу, то можна здивуватися, чому це небесне тіло назвали Землею, дуже вдалий назву для нього - Вода.

- Які океани ви знаєте? Покажіть.

- А як називаються ділянки суші на ній?

- Що називається материками. (Великий простір суші з усіх боків омивається водою)

- Які ви знаєте материки? Покажіть їх на карті.

- Все це - і океани і материки - це наша планета Земля.

СЛАЙД  Фільм про інопланетян

Учитель:

- Діти, до нас прилетіли гості з іншої Планети. Вони хочуть, щоб ми познайомили їх з нашої прекрасної планетою.

- Ви готові? Тоді вирушаємо в дорогу.

Актуалізація опорних знань

Усний рахунок:

- Назвіть найменший материк землі. (Австралія)

- Що ви про нього знаєте. (На карті на ній завдання)

1. Прочитайте число: 18 560 025

- Що означає кожна з цифр в запису цього числа.

- Яка цифра записана в розряді десятків тисяч?

- Скільки всього десятків тисяч в цьому числі?

- Збільш його на 9 одиниць; 18 560 034

- зменш на 9 одиниць 18 560 016

Молодці.

-А подивимося, який це материк: площа материка, включаючи шельфові льодовики, становить 14 млн. кв.км. На материку знаходяться Південний полюс і полюс холоду Землі  (Антарктида)Завдання

2. Робота в парі:

Використовуючи цифри 5, 8, 0 складіть різні багатозначні числа

Перевірка за зразком

На дошці виставляється відповідь

5800, 5080, 5008, 8500, 8050, 8005

- Який принцип складання чисел використовували?

 (Кожна цифра може стояти першою 3 рази)

3.Прочитайте нерівність t> 56

- Які з чисел 24,91,318, 56, 7 задовольнять нерівність

- Які з чисел 75, 71, 70, 65, 9, 0 є рішенням нерівності 75-х> = 4

- Знайди безліч рішень нерівності

     6 = <x> 12 {6,7,8,9,10,11}

Молодці.

-Який материк четвертий за розміром?

-Знайдіть його на мапі.

(Завдання на ньому)

Південна Америка - четвертий  материк. Його площа становить 18 млн. кв.км.

І. Попрацюйте в зошиті.

Число, класна робота вже записані.

1 Хвилинка каліграфії

1234 1344 1454 1564 1674 1784

Знайди закономірність і продовж свій ряд на 3 числа.

- Яку закономірність ви побачили? (Кількість сотень і одиниць не змінюється, а десятки збільшуються на 1.

(Діти записую ланцюжок чисел)

- Які числа записали? (Багатозначні)

- Що означає кожна з цифр в запису цього числа.

2. Математичний диктант

(Двоє людей працюють біля дошки)

 Інопланетяни надіслали нам послання із завданням. Я його буду читати, а ви почувши числа,  будете записувати їх в зошит.

 Тихий океан найбільший і стародавній океан планети. Його площа 179 кв.км До Тихого океану відносяться більше 20 морів і 10000 островів. Тихий океан найглибший. Його середня глибина - 3980 м, максимальна глибина - 11022 м

 Атлантичний океан - другий за величиною. Його площа становить 90 млн. кв.км. Всього в океані 13 морів. Середня глибина океану - 3600м максимально досягає 9207 м.

 Площа Індійського океану становить 76 млн. кв.км. В океані 8 морів. Середня глибина океану - 3700 м, максимальна - 7729 м

 Північний Льодовитий океан - найменший з океанів Землі. Його площа становить 15 млн. Кв. км. Середня глибина океану - 1220 м максимальна - 5527 м.

- Ось яку історію про себе розповіла крапелька, вам сподобалася її розповідь? Давайте перевіримо як ви впоралися із завданням.

Перевірка за зразком.

179. 20,10000, 3980, 11022, 90, 13, 9207, 76, 8, 3700, 7729, 15, 1220, 5527

- Прочитайте однозначні числа, двозначні, тризначні, багатозначні.

- Назвіть найбільше з багатозначних чисел - 11022, найменше число - 1220

- Знайдіть суму цих чисел і їх різницю. 11022 + 1220 = 12242 11022-1220 = 9802

Молодці. Оціночний лист.

Висновок: Як добре вміти додавати і віднімати багатозначні числа.

Робота з оціночним листом

Якщо завдання виконано правильно-2 бали, якщо числа записані правильно, а суми в кожному ряду з помилкою - 1 бал.

2. Фронтальна робота.

Північна Америка - третій материк земної кулі. Його площа становить 24, 25 кв.км.

Завдання. Рішення прикладів

Учитель:

- Відгадуючи слово «земля», ви вирішили приклади на додавання і віднімання багатозначних чисел, усні прийоми. А як ви впораєтеся з письмовим + і - чисел,

- Яке правило будемо використовувати при вирішенні таких прикладів? (Спосіб порозрядного додавання і віднімання багатозначних чисел)

346+21=367   1000 – 146= 854

24307 + 547 =2 4854  20562 – 2096 = 18 466

 -Який другий материк землі?

- Знайдіть його на мапі.

Завдання: Африка - другий  материк Землі. Його площа становить 28,2 млн. кв.км, разом з островами - 30, 3 млн. кв.км.

Самостійна робота із слайда

Висновок:

Вміючи складати і віднімати двозначні числа, ми зможемо вирішити інші більш складні види додавання і віднімання.

Оцінювання 1 бал.

Фізкультхвилинка

Слайд

- Молодці. Чудово вмієте  танцювати. Але наше завдання - очистити небо від хмар, подивимося, що на цій хмарі?

Завдання на хмарці.

- Найбільший материк планети - Євразія. Вона складається з двох континентів Європи та Азії. Його площа становить 54 млн. кв.км, що становить понад 30% площі суші. Протяжність материка з заходу на схід - 16 тис. Км.

6. Робота над завданням. (Спочатку відкриваємо Європу)

1. Завдання для усного рішення

1. Пластикова пляшка гниє в землі 180 років, а поліетиленовий пакет - на 20 років довше. За скільки років згниє поліетиленовий пакет?

180 + 20 = 200 років За скільки  років згниють 5 поліетиленових пакетів? 200

2. В Азовському морі 40 років тому виловлювали 300 тисяч тонн риби, а зараз виловлюють 50 тисяч тонн. На скільки тисяч тонн менше вилов риби зараз ?

300-50 = 250 (тис. Тонн)

Висновок: Бережіть воду

 Оцінювання 1 бал.

7. Робота в групі. (Відкриваємо Азію)

Учитель:

Групи зберіться біля своїх місць. Нагадую правила роботи в групі. Виберіть командира Командири підійдіть до мене і виберіть завдання.

1 група

Африка, другий за величиною материк має площу 30.354.852 км. Кв., А Австралія на 21 847 099 кв. км менше. Чому дорівнює площа обох материків.

(30 354 852-21 847 099) + 30.354.852 = 38 862 605 кв.км

8 507 753

 

2 група

Найбільший материк Євразія має площa  54 745 801 кв.км. Причому Азія займає територію площею 44 391 162 кв.км. Яка площа Європейської частини материка?

54 745 801 - 44 391 162 = 10 354 636 кв.км

 

3 група

Знайдіть площу Південної та Північної Америки, якщо площа Південної Америки 17 818 505 кв.км, а Північній - 22 078 049 кв. км.

17 818 505 + 22 078 049 = 39 896 634 кв.км

Командири доповідають про готовність команд і спікери відповідають.

оцінювання:

Оцінювання 1 бал.

Висновок:

Учитель:

І тут нам в нагоді вміння додавати і віднімати числа.

А тепер ми повертаємося до школи.

8. Рефлексія навчальної діяльності.

- Як ви оцінюєте свою роботу?

Порахуйте бали на вашому аркуші - це ваша оцінка на сьогоднішньому уроці.

- У кого не було труднощів?

- Які труднощі зустрічалися?

- Хто задоволений собою? Чи допоміг нам девіз?

- Намалюйте тепер ваш настрій. Чи змінився він? У кого було веселе, а тепер-сумне? У кого навпаки?

Д.З. стор.78 № 5, 6, 12

 - Повернемося до нашого слова ЗЕМЛЯ, які ще слова ми можемо додати до нього?

(Берегти, охороняти)

-Хочеться закінчити наш урок словами Антуан де Сент Екзюпері «Встав вранці, вмився, привів себе в порядок - і відразу ж приведи в порядок планету»

Який зробимо висновок:

Бережіть нашу маленьку планету.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
14 квітня 2020
Переглядів
682
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку