Урок-подорож по сторінках книги "Права дитини"

Про матеріал

Урок про права дитини дозволяє ознайомити учнів з їх основними правами, сформувати уявлення про права дитини, дати учням уявлення про поняття «право», «Конституція», «Конвенція ООН». Даний урок розвиває увагу, старанність, зорову та слухову пам'ять;навчає дітей вмінню захищати себе при порушенні прав дитини; виховує повагу до своєї сім'ї, друзів, оточуючих, почуття дисциплінованості.

Перегляд файлу

КНЗ «Кмитівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель: 

Олена Дмитрівна Селюченко

 

 

Мета 

ü Ознайомити учнів з їх основними правами;

ü Формувати уявлення про права дитини;

ü дати уявлення про поняття «право», «Конституція», «Конвенція ООН»;

ü розвивати увагу, старанність, зорову та слухову пам’ять;

ü навчити дітей вмінню захищати себе при порушенні прав дитини;

ü виховувати повагу        до      своєї сім'ї, друзів,        оточуючих,          почуття дисциплінованості.

 

Обладнання: демонстраційний, ілюстраційні картини із зображенням прав дитини, Конституція  України, плакат «Права дітей», відеопрезентація, презентація слайдів, казкові герої, книга «Права дитини» із символічними знаками, сигнальні картки, грамоти переможцям.

 

Хід уроку І. Загальнокорекційний етап.

1. Організаційна підготовка учнів.

Встаньте, дітки, всі рівненько, Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене, Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий день!

 

 

 

ІІ. Організаційний етап.

1.     Актуалізація опорних знань.

 Читання вірша. Країн на світі є чимало – Великі, дружні і малі. 

Ми ж вирушаємо у Право –

Країну мрій людей всіх на Землі. 

Хоч не знайдеш її на карті. 

Вона порадник добрий у житті. 

 

2.     Повідомлення теми уроку.

Ви хочете знати в яку країну ми сьогодні будемо подорожувати?(В Країну прав дітей).

ІІІ. Основний етап.

1. Вступне  слово вчителя.

                    Діти, ви говорите по-різному, кожен має свою родину, свою домівку, свою долю, свій характер, маєте різних друзів. Через те, що ви такі різні інколи виникають суперечки. Але ви завжди повинні пам’ятати, що ніколи не можна ображати людину,      не          можна         принижувати       людську      гідність.      Тому люди живуть, дотримуючись певних правил. Без правил життя було б просто не можливе. Існує чимало правил: правила у сім'ї, у школі, у грі, в житті.

                    Навколо нас – дуже багато правил. І серед них є такі, які зобов’язані виконувативсі люди. Найголовніші правила називають Закон. Кожна країна, кожна держава має свої Основні закони. Основним Законом нашої держави є Конституція України. 

                    Погляньте на цю книжечку, що я тримаю у руках. Хто її впізнає? (Показую Конституцію України). Так це Конституція України, в якій записано всі закони, по яких ми живемо сьогодні в нашій країні. Кожна доросла людина може захистити себе, а як же може захистити себе дитина?

2.   Метод інтерв’ю (діти розповідають про права дітей, які знають). 

3.   Презентація-подорож по сторінках книги «Права дитини» (Буратіно відкриває «Книгу прав дитини»).

І сторінка – Що таке Декларація прав дитини?

–20 листопада 1959 р. була проголошена офіційна заява (документ) – Декларація прав дитини  – перший акт Організації Об’єднаних Націй, що стосується прав дітей.   

          Декларація проголосила, що «людство зобов'язане давати дитині найкраще, що воно має», гарантувати дітям користування всіма правами і свободами на їх благо і благо суспільства. 

ІІ сторінка – Конвенція ООН про права дитини. 

          Рівно через 30 років після прийняття Декларації прав дитини – 20 листопада 1989 р. була схвалена Конвенція про права дитини. Тому 20 листопада у світі щорічно відзначають як День прав дитини. 

В Україні Конвенція про права дитини набула чинності 27 вересня 1991 р. 

          Конвенція Організації Об’єднаних Націй про права дитини – головний міжнародний документ, в якому країни домовилися охороняти права всіх дітей світу. 

ІІІ сторінка – Визначення поняття «дитина».

ХІІІ-ХІV сторінки – Про жорстоке ставлення до дітей.

          Гра «Так чи ні»

(Що повинна зробити дитина, якщо з нею жорстоко поводяться удома?

Що слід робити, коли хтось примушує красти з дому гроші, речі і віддавати їх

4.Фізкультхвилинка.

Може вже відпочивати.

Всі вдихніть на повні груди,

Потягніться догори. (Вдих)

Хай з вас вийдуть добрі люди

Раз, два, три; раз, два, три  (Видих)

5.   Права та обов’язки в сюжетах казок.

6.   Перегляд відеопрезентації зі статтями Конвенції ООН про права дитини.

(Перегляд відео про те, якими правами користуються діти у нашій школі). 

 

ІІІ. Рефлексія.

1. Закріплення знань про права дітей за символічними знаками із книги

«Права дитини».

 

 

ІV. Підсумок заходу. Висновок.

1.                Якими ж правами користуються діти в нашій країні? (Учні пишуть на пелюстках квітки права дітей і складають квітку).

2.                Складання «Павутинки».

 

 

Всі

 

люди

  рівні

 

і

 

вільні

 

у

 

своїх

 

правах.

 

pdf
Пов’язані теми
Педагогіка, Виховна робота
Додано
29 березня 2018
Переглядів
1994
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку