Урок – подорож "Тренувальні вправи на побудову та поширення речень"

Про матеріал

Урок – подорож

Тема. Тренувальні вправи на побудову та поширення речень.

Мета. Вдосконалювати вміння будувати речення за метою висловлювання та інтонацією. Закріплювати знання учнів про будову речення та виробляти вміння поширювати речення. Виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Перегляд файлу

УРОК 4

Урок – подорож

Тема. Тренувальні вправи на побудову та поширення речень.

Мета. Вдосконалювати вміння будувати речення за метою висловлювання та інтонацією.               Закріплювати знання учнів про будову речення та виробляти вміння поширювати               речення. Виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Обладнання. Індивідуальні картки, таблиця „Дерево твого життя”.

Хід уроку

1. Організація класу до уроку.

– У нас сьогодні урок незвичний, урок-подорож. За українським звичаєм присядимо з вами перед далекою дорогою.

2. Перевірка домашнього завдання.

  • Усна відповідь
  • Тести
  • Завдання в зошиті за карткою
  • Самостійно біля дошки

3. Каліграфічна хвилинка.

– Вона підкаже, куди ми сьогодні помандруємо

– Записати букву, що стоїть між буквами К і М  (Відповідь „Л”)

– Записати букву, над якою завжди ставимо крапку („І”).

– Записати букву, що схожа на половинку букви О, на молодий місяць. („С”)

а) Складання тематичної павутинки

Дерева

 

 

 

                                        Тварини ЛІС Кущі

 

 

 

 

Трави

б) Записати під диктант

        Багато корисного приносить людині ліс. Він очищає повітря, дає їжу, деревину для будівництва. Людині потрібно 960 л кисню на добу; Стільки його виділяє 5 дорослих дерев.

4. Оголошення теми і мети уроку

– Здійснимо подорож до лісу та навчимося пошиоювати речення.

– Перш ніж ми вирушимо Дідусь-Лісовичок хоче перевірити чи не заблудимось ми в лісі, чи вміжмо орієнтуватись в ньому.(Діти пригадують вивчене на уроці природознавство.) 

а) Дідусь-Лісовичок пообіцяв показати дорогу у чарівний ліс, де ростуть дерева вашого життя. Але для цього випишіть граматичну основу з кожного почутого речення.

Зламана гілка

Зламав Івасик гілку ясеневу

І кинув геть, коли награвся нею.

Веселий він побіг собі додому.

Вона ж лежить на гнилищі рудому.

В самотині зітхає гілка тяжко.

Вже на неї не сяде більше пташка.

Івась у ліжку спить спокійно, тихо.

Невже не знає він, що скоїв лихо?

                                       А.Бортняк

 

 

б) На дошці таблиця. Відшукай дерево свого життя.

 

 

Яблуня

23 грудня -  1 січня,    25 червня – 4 липня

Ялина

2 – 11 січня,    5 – 14 липня

В’яз

12 – 24 січня,   15 – 25 липня

Сосна

19 – 28 лютого,   24 серпня – 2 вересня

Верба

1 – 10 березня,   3 – 12 вересня

Липа

11 – 20 березня,  13 – 22 вересня

Клен

11 – 20 квітня,  14 – 23 травня

Горіх

21 – 30 квітня,  24 жовтня – 11 листопада

Каштан

15 – 24 травня,  12 – 21 листопада

Береза

24 червня

Кипарис

25 січня – 3 лютого,  26 липня – 4 серпня

Кедр

9 – 18 лютого,  14 – 23 серпня

Тополя

4 – 8 лютого,  14 – 21 серпня

Дуб

21 березня

Ліщина

22 – 31 березня,  23 вересня – 3 жовтня

Горобина

1 – 10 квітня,  4 – 13 жовтня

Акація

25 травня – 3 червня,  22 листопада – 1 грудня

Граб

4 – 13 червня,  2 – 11 грудня

Інжир

14 – 23 червня,  12 – 21 грудня

Оливка

1 – 14 травня,  23 вересня

Бук

22 грудня

 

– Виписати назву свого дерева, зробити звукобуквенний аналіз слова, скласти з ним поширене речення.

в) Галявина загадкок.

– Написати відгадки і скласти з ними поширені речення

*Всі пани скинули жупани, а одна пані стоїть у жупані (листяні дерева і хвойні).

*Влітку в шубі, а взимку голе (дерево).

*Сини в шапках, а батько ні (дуб і жолуді).

г) – Перед нами річка. Щоб перейти кладку треба скласти речення із слів і визначити зв’язок слів: хробак, великого, малий, дуба, підточить.

           Малий хробак великого дуба підточить.

                                                            =========

д) Знайдіть правильну стежку, з’єднуючи прислів’я.

Як багато птиць                                 то нема гусениць

Немає ліпшої краси,                          там гриби

Де дуби                                               як гаї і ліси

 

е) Хто швидше повернеться додому. З розсипаних слів треба скласти вірш

любити, синку, треба, Ліс,

Не, тінь, за, росу, лише

для, тому, він, що, Не, тебе

красу, свою, Дарував

 

Ліс любити, синку, треба

Не лише за тінь, росу,

Не тому, що він для тебе

Дарував свою красу.

 

є) Списати, виправляючи помилки та поширити речення

Липа пахла запахом меду.

Поруч стояла ялинка з гіллястими гілками.

В обличчя повіяло холодним холодком.

ж) Вивчіть і запишіть з пам’яті

Ліс – народне добро. Бережіть його.

– Як берегти ліс.

з) Впіймай слово (зайве): ліс, лісник, лисичка, лісовий.

5. Підсумок уроку.

Гра „Блискавка”

Вчитель називає коротке речення, а учні швидко поширють його.

6. Домашнє завдання з інструктажем (вправа 75).

doc
Додано
5 березня 2018
Переглядів
2291
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку