Тема. Закріплення нумерації чисел першого десятка.
Мета: закріпити нумерацію чисел першого десятка, формувати вміння
вирішувати приклади і задачі на додавання і віднімання в межах десяти,
сприяти розвитку логічного мислення, уваги, кмітливості,
виховувати інтерес до математики, взаємодопомогу.
Устаткування: шкільний віяло, казка «Морозко» на цифровому носії,
картки з прикладами, картки з диференційованими завданнями.
Хід уроку
I. Органайзер.
Завітало сонце в клас
Ми вітаємо всіх вас,
Запрошуємо на урок
В наш перший клас.
ІІ. Мотивація і стимулювання навчально-пізнавальної діяльності.
1. Слово вчителя: Ми вивчили з вами числа першого десятка, навчилися вирішувати приклади на додавання і віднімання, завдання, вміємо порівнювати числа, а сьогодні я запрошую вас в казку, отримані знання допоможуть вам в цій подорожі. А як називається казка, ви дізнаєтеся, вирішивши приклади.
2+1 |
3 + 4 |
2 + 2 |
1+6 |
7 + 3 |
9-4 |
5 + 2 |
3 |
7 |
4 |
7 |
10 |
5 |
7 |
м |
о |
р |
о |
з |
к |
о |
(Діти виходять до дошки, знаходять відповідь, вписуючи його в клітини разом з буквою. Читають назву казки.)
2. Знайомство з казкою.
рахунку.)
III. Активізація знань, умінь і навичок учнів.
Усний рахунок
1 Завдання.
- Рахунок від 0 до 10 і в зворотному порядку.
- Назвіть «сусідів» числа 3, 5, 9, 7.
- Назвіть числа більше 3, але менше 10.
- Чому не назвали 3 і 10?
2 Завдання.
3 +4 8-3 7 + 2 10-6
3 Завдання.
Робота над задачами.
7 бельчат в хокей грали,
4-х додому покликали.
Порахуйте скоріше,
Скільки грати залишилося звірів?
Одного разу суворою зимою
5 зайців бігали по лісі
Веселої юрбою.
На галявину до них грати
Прибігли 5 бельчат.
Порахуйте скоріше,
Скільки бігає звірів?
Слово вчителя: Молодці, ви дуже допомогли дівчинці.
3. Робота в зошитах.
- А зараз ми намалюємо стільки ялинок, скільки звірів на галявині.
- З яких геометричних фігур ми їх зберемо?
- Чому вони так називаються?
4.Физкультминутка
- Як живеш?
- Ось так! (Стискають пальці однієї руки в кулак і показують великий палець)
- Як співаєш?
- Ось так! (Трубочкою витягають губи)
- Як читаєш?
- Ось так! (Рухом голови показують процес читання)
- Як вважаєш?
- Ось так! (По черзі перебирають пальці рук)
- Як смієшся?
- Ось так! (Схрещують, руки на животі і мімікою демонструють сміх)
- Як задаєшся?
-Ось так! (Піднявши голову, задирають носа)
- Як спиш?
- Ось так! (Поєднавши долоні рук, під вухо, зображуючи сон)
- Як сидиш?
- Ось так! (Діти сідають за парти)
Слово вчителя: «Спасибі, діти, - кажуть ялинки. - Ідіть по стежці, вона приведе вас до цікавого ».
4. Робота в парах.
Слово вчителя: Біжать дівчатка - раптом стежка роздвоїлась. Чи н
знають дівчинки, за якою бігти? Давайте їм допоможемо потрібну стежку
знайти.
(У дітей на партах конверти, в них картки з цифрами, на них завдання по
варіантів.)
- Залишилося останнє завдання виконати. Ось моя ліжко, на ній сніжна
перина, попадете старому, збийте її, щоб м'якше було спати ».
(Діти вибирають собі приклади, вирішують з коментарями у дошки - 4 учні, 2 залишилися діти вирішують самостійно. Відповіді закриті картками, при перевірці картка відкривається.)
5.Фізкультхвилинка
(Діти під музику виконують вправи.)
6. Диференційоване завдання.
Завдання на синій снежинці: встав потрібний знак «+», «-».
4 * 3 = 7
Завдання на білій снежинці: встав потрібний знак «>», «<», «=».
З *З
10 * 3
IV. Підсумок уроку.
Слово вчителя: Відмінно попрацювали, діти, хороші знання показали,
багато вмієте. «А для чого вам ці знання потрібні?» - запитує Морозко.
(Відповіді, дітей.)
«Ось і ваше відерце, - каже Морозко, - в нього я насипав для вас
подарунки. А тепер повеселитися старого на прощання. »
Діти співають пісню «Ялинка».