Урок-подорож.Узагальнення знань з теми дієслово.

Про матеріал
Розробка уроку з української мови, 4 клас. Урок - подорож. На уроці узагальнюються знання учнів з теми "Дієслово".
Перегляд файлу

 

Тема уроку:Узагальнення знань з теми «Дієслово»

Мета уроку:

 узагальнити і систематизувати знання учнів про дієслово як частину мови;

 закріплювати навик правопису особистих ненаголошених закінчень дієслів;

  закріплювати уміння визначати відмінювання дієслів, уміння розпізнавати часові форми дієслова;

 розвивати орфографічну зіркість, уміння узагальнювати і абстрагувати, навик самостійної роботи, комунікативні здібності;

 виховувати відчуття взаємодопомоги, активізувати інтерес до предмету за допомогою вживання нформаційно-комп'ютерних технологій.

Обладнання :компютер, екран-монітор,  презентація.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.
  • Посадка.
  • Перевірка готовності.
  • Запис в зошитах дати уроку.
  1. Мотиваційний етап.

 – Сьогодні у нас незвичайний урок української мови. Я запрошую вас у подорож до чарівної, неймовірної, яскравої Галактики – Мова, до системи Морфологія

– Але нам потрібно сьогодні повторити основні поняття, по темі яку ми завершили. Дізнатися про тему сьогоднішнього уроку  нам допоможуть планети Сонячної системи. Зараз вони всі вишукувались для вас в один рід. Якщо ви правильно пригадаєте назви всіх  планет – Вам відкриється тема уроку.

- Що у вас вийшло?(дієслово)

 

III. Постановка теми, цілей уроку.

– Ми немало попрацювали над даною темою. Сьогодні у нас завершальний  урок по темі «Дієслово».

Які мету ви поставите перед собою на уроці?

– Сьогодні нам належить систематизувати всі наші знання про дієслово. Підсумком нашого уроку стане зупинка на планеті «Дієслово». Супутниками планети Дієслово  стануть основні поняття по темі «Дієслово».

Каліграфічна хвилинка.

Написання букви

ІУ. Узагальнення знань.

– Хто управляє ракетою?

– За його здоров'ям ретельно стежать лікарі. Уявіть, що ви космонавти і вам необхідно пройти медогляд.

- Зараз я зніматиму у вас кардіограму.

Прочитайте твердження, які відображають основні поняття по темі «Дієслово», якщо ви не згодні із запропонованим твердженням, ставите значок – ?, а якщо згодні – значок V.

слайд 3

1. Дієслово позначає дію предмету.

 2. Дієслова змінюються по відмінках.

3. «Не» з дієсловами пишеться окремо.

4. Дієслова мають три дієвідміни.

5. Дієслова минулого часу змінюються за родами.

 6. Дієслова в н.ф., що закінчуються на -ать, -ять відносяться до           ІІ  дієвідміни

7. У реченні дієслово найчастіше виконує роль підмета.

8. Неозначена форма дієслова  – це початкова форма дієслова.

– А тепер перевіримо, хто з вас «здоровий» і готовий летіти в космос.

 слайд 4

Самоперевірка.

http://festival.1september.ru/articles/609461/2.gifракета

 

 

 

 

V. Закріплення знань.

 А тепер уважно розглянете нашу ракету. Яких деталей в ній три по рахунку?

  Подумайте, а в темі дієслово, яке поняття має три різновиди?

 Які три часи може мати дієслово? (у кластер вписуються назви часових форм дієслова)

 Пограємо в гру «Четвертий зайвий».

У кожному рядку знайдіть зайве сліво

слайд

5 Тріскотить, скрипить, заскавчить, виє.

Зустрічає, вищав, поскрипував, дув.

Прочитає, здивувати, запише, намалює.

Взаємоперевірка.

– Які помилки ви найчастіше допускаєте при написанні дієслів?

 – Від чого залежить закінчення дієслова?

 – Що вам відомо про відмінювання?

Відображуватимемо це на нашому кластері-ракеті.

– Наступне завдання перевірить ваше уміння визначати відмінювання дієслова.

слайд 6

– Прочитайте словосполучення

- Що ви можете про них сказати?

Ігра.т в хованки, мороч..т голову, сид..т склавши руки, плює в стелю, счита.т ворон, леж.т на печі, обвод.т довкола пальця, вод.т за ніс, втіра.т окуляри, валя.т дурня, заговаріва.т зуби.

– Вірно це  фразеологізми.

– Прочитайте і поясніть значення їх один одному.

– А тепер вам необхідно списати їх в зошит, вставляючи пропущені букви в закінчення дієслів і розподіляючи  фразеологізми на дві групи залежно від відмінювання.

слайд 7

 Самоперевірка.

– Що загального у всіх написаних дієслів?

– Скажіть, в яких випадках в дієсловах неможливо визначити час, особу і рід?

 – Прочитаємо текст на слайді.

слайд 8

 Як стати здоровим? Необхідно дотримувати режим дня, займатися спортом. Взимку кататися на ковзанах, бігати на лижах. Влітку купатися в річці. Завжди вчасно лягати спати.

 – Що ви можете сказати про дієслова даного тексту?

 – Чому всі дієслова мають закінчення «ти»?

– Спишіть текст в зошит, поставивши дієслова у форму майбутнього часу.

– Перевіримо свої роботи.

слайд 9

 Самоперевірка.

Як стати здоровим? Дотримуй режим дня, займайся спортом. Взимку катайся на ковзанах, бігай на лижах. Влітку купайся в річці. Завжди вчасно лягай спати.

– При вивченні теми «Дієслово» ми познайомилися з  часткою не. Як вона пишеться з дієсловом?

 – А зараз пограємо в гру «Не може».

На екрані представлено декілька картинок з тваринами, ви повинні написати, що ці тварини робити не можуть.

Наприклад: Свиня не літає. Речення  запишіть в зошит.

слайд 10

Взаємоперевірка.

VI. Узагальнення знань.

 – А тепер виберіть твердження, яке відображає ваші знання по темі «Дієслово».

слайд 11

 1. Я не можу визначати відмінювання дієслова.

2. Я не можу визначати вигляд дієслова.

3. Я не можу визначати час дієслова.

4. Я не випробовую скрути по темі « Дієслово».

 – Хто вибрав перше твердження?

– Друге?

 – Третє?

– А хто не зазнавав трудності при вивченні дієслова?

VII. Контрольно-оцінний етап.

– Об'єктивно оцінити ваші знання нам допоможе морфологічний розбір слова Вправа

 

 

 

Оцінювання. Оцінки:

 Немає помилок – «5»;

 1-2 помилки – «4»;

 3 помилки – «3»;

 Більше 3-х помилок – «2».

VIII. Рефлексія.

 – Де ви допустили помилки при виконанні тесту?

– Тест показав, що на підсумковому повторенні в кінці навчального року нам потрібно приділити увагу темі.

– А тепер поглянете на наш кластер-ракету. Давайте закрасимо на нім теми, що вимагають доопрацювання червоним кольором, а теми не викликають труднощів – зеленим.

 – Хто управляє ракетою? – Вірно, космонавт.

Робота на комп'ютерах в програмі Paint. – Відкрийте файл «Малюнок космонавта». Намалюйте космонавтові посмішку. Хай вона відображуватиме ваш настрій, який ви сьогодні отримали від нашого уроку.

слайд 13

IX. Домашнє завдання.

Домашнє завдання виберіть залежно від теми, яка вимагає у вас доопрацювання.

Тема «Відмінювання» – упр. 597 с. 177

Тема «Час» – упр. 598 с. 178

Тема «Дієвідміни дієслів» – упр. 628 с.186

             слайд 14

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTLe0mYP-6SS_3bSnBP8tYU3ye9fVomtKIRtu80dmTSGy9NZQLoqQhttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTLe0mYP-6SS_3bSnBP8tYU3ye9fVomtKIRtu80dmTSGy9NZQLoqQ

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTLe0mYP-6SS_3bSnBP8tYU3ye9fVomtKIRtu80dmTSGy9NZQLoqQhttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTLe0mYP-6SS_3bSnBP8tYU3ye9fVomtKIRtu80dmTSGy9NZQLoqQhttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTLe0mYP-6SS_3bSnBP8tYU3ye9fVomtKIRtu80dmTSGy9NZQLoqQhttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTLe0mYP-6SS_3bSnBP8tYU3ye9fVomtKIRtu80dmTSGy9NZQLoqQ

docx
Додано
20 лютого 2019
Переглядів
1660
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку