Урок-подорож."Властивості степенів і Червона книга України".
оооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо
оооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооо
ПЛАН-КОНСПЕКТ
ВІДКРИТОГО УРОКУ З АЛГЕБРИ В 7 КЛАСІ
Урок з алгебри для 7-го класу
Тема уроку: Властивості степенів і Червона книга України.
Мета: Провести поєднання формування навичок застосування властивостей степенів та подорожі по сторінках Червоної книги України розвиваючи в учнів інтерес до вивчення математики, любов до природи і поклик до її збереження.
Очікувані результати:
Після цього уроку учні зможуть:
Тип уроку: урок застосування знань, формування умінь та навичок учнів.
Методи: словесні ( евристична бесіда, пояснення); наочні (слайди); практичні
( усні і письмові вправи, робота в групах, самостійна робота); метод повторення, поступового ускладнення завдань; методи, спрямовані на розвиток критичного мислення (аналіз, висновки, самооцінка); методи заохочення (бонусна система оцінювання, творчі завдання, диференційоване домашнє завдання);
Хід уроку
Епіграф “Формула – стислий вираз законів природи”
A.Ейнштейн
І. Організаційно психологічний етап.
Вітання з учнями.
Поряд із повторенням і вдосконаленням своїх знань , ми будемо листати сторінки цієї книги, але скільки цих сторінок ми перегорнемо залежить від вас, як ви будете гарно працювати. А задля продуктивності вашої праці , давайте поспілкуємось з природою.(слайд 1-3)(звучить повільна красива мелодія і читається вірш)
Поле волошкове перед вами,
Дощик щойно теплий перестав,
А у небі кольорова гама,
Наче пісня, що він їй тихо проспівав!
Вдихніть повітря повні груди -
Цей запах квітів і дощу,
Бо ж ця веселка, що у небі
Дарує вам енергію святу!
Кожний колір - це дарунок
Кожний містить щось своє:
Червоний діять закликає,
Зелений вам здоров’я подає!
Свобода й легкість у блакитнім,
Цікавість фіолетовий несе,
Тепло та радість є у жовтім,
А помаранчевий – це настрій над усе!
Колір синій загадковий,
Навіть трішки принциповий,
Він дивує й інтригує
Дисципліну пропонує.
На підносі учитель пропонує учням взяти квітки того кольору, який йому необхідний для успіху та плідної праці на уроці.
ІІ. Етап підготовки до свідомої навчальної праці:
постановка мети, мотивація, актуалізація опорних знань, вмінь.
Ми вже переконалися навіщо нам потрібно вивчати степені та їх властивості, для запису дуже великих і дуже малих чисел , для обчислення виразів із степенями для розв’язування рівнянь. Сьогодні ми маємо повторити властивості степеня з натуральним показником, маємо навчитися застосовувати їх при розв’язуванні різних практичних завдань, але крім того, ми маємо встигнути перевірити результати своєї навчальної діяльності під час виконання самостійної роботи. Розпочинаємо нашу подорож.
3.Основна частина уроку
!V.Фізкультхвилинка
4.Демонстрація фільму.
5 Робота в групах.
В кожній групі зашифрована назва тварини, рослини чи птаха. Якщо група закінчує роботу, вивішує назву птаха на дошці.
ГРУПА 1
1.Обчисліть
А) 1 ; Ш) 100; З) 2; Г) 5;
2) Подайте у вигляді степеня добуток
А) П) О) М)
3. Подайте у вигляді степеня добуток
Р) В) Є) Б)
4. Розв’яжіть рівняння
Ч) 3; Ц) -1; К) 1; Н) -3.
5. Розв’яжіть рівняння
С) 8; Ф)1; Ь) -1; П) 2
ГРУПА 11
1.Обчисліть
А) 10 ; Ш) 100; Л) 0, 1; Г) -10;
2) Подайте у вигляді степеня добуток
А) І) О) М)
3. Подайте у вигляді степеня добуток
Р) В) Є) Л)
4. Розв’яжіть рівняння
І) -1; Ц) 1; К) 10; Н) -2.
5. Розв’яжіть рівняння
С) 9; Ф)-1; Я) 1; П) 27.
ГРУПА 111
1. 1.Обчисліть
А) 10 ; Ш) 100; П) 0,2; Г) -10;
2) Подайте у вигляді степеня добуток
А) У) О) М)
3. Подайте у вигляді степеня добуток
Р) Г) Є) Л)
4. Розв’яжіть рівняння
І) -1; А) 1; К) 10; Н) -10.
5. Розв’яжіть рівняння
С) 9; Ф)-1; Я) 1; Ч) 0.
ГРУПА 1У
1.Обчисліть
А) 10 ; Н) 0,008; Л) 0,08; Г) 0,8;
2) Подайте у вигляді степеня добуток
А) І) О) М)
3. Подайте у вигляді степеня добуток
Р) В) Є) Л)
4. Розв’яжіть рівняння
І) -10; Ц) 1; К) -1; Н) -5.
5. Розв’яжіть рівняння
С) 9; А)-1; Я) 1; П) 27.
V.Тестова самостійна робота
Варіант 1
1. Подайте у вигляді степеня вираз
. А) М) В) Т)
2.Спростіть вираз
. С) У) Ш) П)
3.Виконайте піднесення до степеня
3.А) С) Я) Р)
4.Знайдіть значення виразу
4.У) 1; К) 10; С) 100; Б)-1.
5.Розвяжіть рівняння
5.С) -1; Х)1; Р)10; Ф)
6.Подайте у вигляді степеня добуток
6.А) П) Т) К)
7.Розв'яжіть рівняння
7.Е)1; А) -1; О)3; И)-3.
8.Обчисліть
8) Н) 32; Б)16; З)1; М)2.
Варіант 2
1. Подайте у вигляді степеня вираз
А) С) П) Т)
2.Спростіть вираз
К) В) Ф) Р)
3.Виконайте піднесення до степеня
3.А) В) О) С)
4.Знайдіть значення виразу
4. А) -1 Ч) -4 В) 4 С)1
5.Розвяжіть рівняння
5.С) -1; Я)1; Р)10; Ф)
6.Подайте у вигляді степеня добуток
6. Р) П) Н) У)
7.Розв'яжіть рівняння
7. К) -1; А) 1; Ш) -4. Е) 4;
8.Обчисліть
М) 2 А) 16 Т) 8 Д)1.
(взаємоперевірка)
V1. Підсумок уроку.
V11.Домашнє завдання.