Урок-подорож з теми: «Додатні та від’ємні числа. Модуль числа.»
Мета: Через гру узагальнити та систематизувати знання
учнів з теми «Додатні та від’ємні числа. Модуль числа», сприяти формуванню розвитку інтелектуальних та творчих здібностей. Виховувати культуру математичного
мислення, вміння працювати в команді задля спільної мети. Розвивати відповідальність, почуття прекрасного.
Хід уроку
І. Організаційна частина
Усі ви, діти, напевно любите подорожувати. Сьогодні ми з вами вирушаємо у незвичайну подорож – подорож у країну додатних та від’ємних чисел. Успіх нашої подорожі залежить від вас. У нашій подорожі можуть виникнути труднощі та перешкоди, але якщо ви будете дисциплінованими, дружніми та працьовитими, то зможете їх подолати.
Клас поділяється на дві команди, вибираються капітани.
ІІ. Подорож
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
||||||||||||||
|
||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||
Відомо, що а і в – додатні числа, m і n – від’ємні
8) – m > 0; 9) – b < 0; 10) 0 > - a.
– 5; ; 9; 7,18; - 2; 0; ; 12; - 2,43; - 25; 23; ; 0,25; - 40; - 4,76
Знайти такі цілі значення x, щоб нерівність була правильною:
а) – 5 б) – 4,7 <х в) – 3 г) ׀х׀ <5;
д) – 47 < х < - 40.
8. Щоб дізнатись до якого міста ми прибули потрібно розгадати цифрограму, для цього ви повинні розв’язати приклади:
1) 1,5: 0,5 = 2) 1,73 + 0,27 = 3) 5 · ׀- 6׀ – ׀20׀ = 4) ׀- 4׀ · ׀3׀ – 4 = 5) + ׀- 3׀ = 6) ׀2,1׀ :׀- 0,3׀ =
7) · 24 = 8) = 9) 1 : =
10) ׀ ׀ · ׀-13׀ =
Молодці! Ви відмінно виконали завдання і маєте змогу познайомитись з містом Цифроградія.
ІІІ. Підсумок уроку.
IV. Домашнє завдання