Урок-подорож Києвом з математики 3 клас на тему: "Закріплення вивчених знань"

Про матеріал

Урок створювала для власного використання. Урок-подрож допоможе узагальнити вивчені знання з тем: "Ділення та множення числа 10 та 100", а також "Послідовність виконання дій у виразах" та допоможе діткам познайомитися з істрією міста Київ.

Перегляд файлу

Тема. Вправи і задачі на закріплення таблиць множення та ділення. Розв’язування задач.

Предмет: інтегрований урок подорож з математики та історії.

Клас 3.

Автор уроку: Чехович Оксана Миколаївна.

Освітня установа: Середня Загальноосвітня школа 162, м. Київ

Тип уроку: закріплення знань.

Тип уроку: комбінований.

Мета. Закріпити знання таблиць множення; вміння розв’язувати задачі, рівняння; розвивати  вміння використовувати таблиці  під час розв’язування прикладів і задач; познайомити дітей з мальовничими краєвидами міста Київ; розвивати інтерес до різних куточків Батьківщини; виховувати дружнє ставлення до рідного народу. Формувати в учнів математичної компетентності на рівні, достатньому для забезпечення життєдіяльності в сучасному світі.

Обладнання: презентація, потяг іграшковий; український прапорець; бейджики з малюнками конвалії і воронця,  усміхайлики.

Коротка характеристика класу: у класі навчається 30 дітей, де 17 з них – це дівчатка та 13 хлопців. Діти загалом дуже активні, як на уроках так і на перервах, приймають участь в різних заходах, як шкільного так і районного, міського рівнів. Тому впевнено можна сказати, що успішність класу складає 100%, якість навчання 75%.

Хронометраж уроку

Етап уроку

Час (хв)

1

Організаційна частина.

1

2

Актуалізація опорних знань.

1

3

Мотивація навчальної діяльності.

8

4

Оголошення теми та мети уроку.

1

5

Вивчення нового матеріалу.

12

6

Фізкультхвилинка.

1

7

Розвиток математичних умінь і знань.

12

8

Виставка оцінок та їх мотивація.

2

9

Інструктаж з домашнього завдання.

1

10

Підсумок уроку.

1

Всього

40

 

Хід уроку

І Організаційна частина

Шкільний мелодійний дзвінок

Покликав усіх на урок.

Тож не будемо гаяти часу

І полинемо разом із класом

В чарівну країну Знань.

II Актуалізація опорних знань

-Добрий день , мої любі друзі.  Дуже хочу щоб наш урок був вдалим.

Закрийте очі . Подумки побажайте своїм однокласникам, собі , мені успіхів.

Уявіть себе сонечком . відкрийте оченятка і  привітайте всіх !.

  •                   Посміхнуся сонечку, здрастуй золоте.
  •                   Посміхнуся квіточці, хай собі цвіте.
  •                   Посміхнуся дощику, лий , мов із відра.
  •                   Друзям усміхнуся- зичу вам добра.
  •                   ІІ. Оголошення теми і мети.
  •                   Сьогодні на уроці  ми закріпимо вивчений матеріал.
  •                   Доведемо що ми розумні і кмітливі діти, які люблять Україну і навчатимуться добре, аби згодом принести користь своїй державі і прославити її науковими здобутками.
  •                   Заняття наше буде незвичайним: ми  вирушаємо у подорож.
  •                   Для подорожі нам потрібно зібрати речі.
  •                   Всі готові подорожувати?
  •                   А чи всі виконали домашнє завдання. ? (так)
  •                   Тож мерщій збирати речі!

 

  •                   IIІ. Мотивація навчальної діяльності
  •                   Куди саме ми вирушимо, дізнаємось розв’язавши приклади.
  •                   А) Усний рахунок
  •                   Гра «Шифрувальник»

480

8

9

20

В

Ї

И

К

  •                   1) 2*10=
  •                   2) 900:100 =
  •                   3) 80:10=
  •                   4) 48*100=

Б) Каліграфічна хвилинка

482 988

Цікаво вам що означають ці числа?.

Це не просто цифри, це тризначні числа які означають коли засноване місто Київ (482), а (988 рік) не менш важливий рік у історії міста – це рік, коли князь Володимир ввів в місті християнство, як офіційну релігію.

Офіційна дата заснування міста

482 рік

Введення християнства в місті

 988 рік

 

Ми до місця призначення будемо добиратися потягом.

Та ж сідаємо в потяг і в путь.

В кожному районі ми з вами отримуватимемо завдання.

Виконане правильно завдання дає право рухатися далі.

За кожну правильну відповідь ви отримаєте кружечок з символами та визначними пам’ятками архітектури славетного міста Київ.

IV Повідомлення теми та мети уроку

Отож, діти, як ви зрозуміли –сьогодні на уроці ми з вами ознайомимося з історією нашого з вами міста Київ. Дізнаємося про це місто багато цікавої інформації, а допоможуть нам в цьому завдання, які я вам підготувала.

V Вивчення нового матеріалу

Перша зупинка «Голосіївський район»

 Мозковий штурм

1.Як знайти периметр ? (Всі сторони додати)

  1.               Скільки см в 1 дм ( 10см)
  2.               Скільки дм в 1 м (10 дм)

6 Назвіть компоненти при діленні (Ділене , дільник , частка)

Назви компоненти при множенні (перший множник, другий множнк, добуток)

Друга зупинка « Дарницький район»

Математичний диктант . Робота в парах.

1) Суму чисел 12і18 поділити на 6 (12+18):6 =5)

2) Різницю чисел 100 і 52 поділити на 6. ( (100-52):6=8)

3) Знайти суму добутків 5і8 та 6і6 (5*8+6*6=76)

4) Знайти добуток числа 6та різниці 17 і 9  (6* (17-9)= 48)

5) число 8зменшити у 2рази і збільшити на 10  (8:2+10 =14)

Взаємоперевірка

Третя зупинка«Деснянський  район»

 Розв’язування задачі(Біля дошки 1 учень)

 Від Києва до Харкова одночасно виїхали два поїзди на зустріч один одному. Перший поїзд пройшов до зустрічі 250 км, другий – на 20 км менше. Яка відстань між містами? 

  •                   Про що розповідається  в задачі? (Про два поїзди, які рухаються на зустріч один одному.)
  •                   Скільки км пройшов перший поїзд до зустрічі? (246км)
  •                   Скільки км пройшов другий поїзд? (Невідомо. Сказано, що на 20 км менше.
  •                   Про що запитується в задачі? (Яка відстань між містами?)
  •                   Заишемо умову задачі

1п. – 250км

2п. ?, на 20 км менше, ніж 

  1.               250-20=230(км)- пройшов до зустрічі другий поїзд;
  2.               250+230=480(км)

Відповідь: відстань між містами 480 км.

VI Фізкультхвилинка:

 

Одягну в неділю рано

Вишиту сорочку,

Вийду з хати, закружляю,

Запалю в таночку!

Засміється, заспіває

Сонце над ланами,

Прийме землю калинове

З дивними піснями

VI I Розвиток математичних знань і умінь

Четверта зупинка «Дніпровський район»

Дніпровський район міста Києва славиться одним з найбільших ринків міста – ринок «Троєщина».

Продавці ринку пропонують вам задачу для самостійної роботи.

Самостійна робота

Задача: у магазині «Канцтовари» було 320 лінійок. Олівців на – 245 більше, ніж лінійок, а гумок, на 300 менше, ніж олівців. Скільки гумок було в магазині?

Л. – 320шт.

Ол. -  ?, на 245шт.  більше, ніж

Г. - ?, на 300 шт. менше, ніж 

1) 320+245= 565(шт.)- було олівців в магазині;

2) 565-300=265(шт.)

Відповідь: 265 штук було гумок в магазині.

П’ята  зупинка «Оболонський район»

 . Рівняння

3 учня  біля дошки

Х*2=12

Х=12:2

Х=6

15+х=40

Х=40-15

Х=25

Х:4=8

Х=8*4

Х=32

Шоста  зупинка «Печерський  район»

Печерський район — найменший за територією та населенням район міста Києва, розташований у центральній частині столиці на правому березі Дніпра. На його території, окрім промислових, наукових, навчальних та культурних закладів, розташовані Адміністрація Президента України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Національний банк України, Прокуратура України, Палац спорту, головні офіси багатьох українських банків та корпорацій

Виконай завдання:

(200:100)+9=11 (столітті засновано Києво-Печерську Лавру);

26*10=260 (саме така кількість мозаїки використана в інтер’єрі собору)

15*10=150 (гектарів загальна площа музею народної архітектури і побуду в Пирогова)

4900см =49м( Висота хреста головного куполу Володимирського Собору)

Сьома  зупинка «Подільський район»

Розгадай кросворд:

По горизонталі:

1.Результат дії ділення (частка)

3.Сума довжин всіх сторін прямокутника(периметр)

По вертикалі:

  1. 24 години одним словом (доба)
  2. Результат дії додавання (Сума)

Восьма  зупинка «Святошинський район»

Постав між числами 5 4 2 1 знаки + , – , •, і, за потреби, дужки так, щоб отримати числовий вираз, значення якого дорівнювало б:

а)12 5+4+2+1=12   
б)17 (5*4)-(2+1)=17
в) 10. (5+4)+(2-1)=10

Восьма зупинка «Солом’янський район»

Розв’яжи приклади, розтав правильно літери та прочитай, як давні Греки називали річку Дніпро (Борисфен)

80

450

0

980

13

45

880

50

Н

О

И

Б

Ф

Е

Р

С

98*10=980 (Б)

100 • 7 - 250  =450 (О)

   10 • 8 + 100 • 8 =880(Р)

     4 • 3 • 0=0 (И)

    10 • 7 - 25 =50(С)      

 4 + 1 • 9 =13  (Ф)           

 (4 + 1) • 9=45 (Е)

(100*8):10=80 (Н)

Десята  зупинка «Шевченківський район»

Історія району тісно пов'язана як з історією створення самого міста, так і з історією державотворення давньоруської держави — Київської Русі. Головні події славної історії України, пов'язані з боротьбою за створення незалежної Держави, проходили саме в межах Шевченківського району.

Самостійна робота учнів, після чого перевіряють на дошці:

Знайди значення виразу 7 + b, якщо b = 5; 10.

Розв’язання. Якщо b = 5, то 7 + b = 7 + 5 = 12; якщо b = 10, то 7 + b = 7 + 10 = 17.

Знайди значення виразу 270 – 15 · а, якщо а=4; 10.

Якщо а=4, то 270-15*4=270-60=210; якщо а=10, то 270-15*10=270-150=120;

Знайди значення виразу  10*а+65, якщо а=70; 4.

Якщо а=70, то 10*70+65=765; якщо а=4, то 10*4+65=105.

VІІІ Виставлення оцінок та їх мотивація

Ми з вами дуже добре сьогодні на уроці попрацювали, нам залишилося виставити та підрахувати свої бали, а допоможуть нам в цьому усміхайлики. За кожну правильну відповідь ви отримали кружечки з гербом Київської області, кожен кружечок вартує 2 бали., то ж ви самі можете оцінити свою роботу на уроці.

ІV Інструктаж з домашнього завдання

Діти, так як сьогодні п’ятниця, а в цей день домашнього завдання не дають, моє побажання щоб ви повторили раніше вивчений матеріал.

V Підсумок уроку

Рефлексія

Який настрій у вас .?

Чи сподобався вам урок?

Що нового дізналися?

Горішок знань міцний—це знає кожен.

Та нам — не відступать!

Його вам розколоти допоможе і

Бажання ваше все на світі знать!

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Інтегровані уроки
НУШ
Додано
25 лютого 2018
Переглядів
1929
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку