Урок : Поетична майстерня. “Дивна звичка» А. Костецький. Рима.

Про матеріал

У розробці уроку літературного читання використані різні види роботи, які спрямовані на розвиток свідомого, виразного , швидкого чинання;сприймати зміст поезії на слух, добирати риму; розвивати пам'ять, увагу.

Перегляд файлу

4. Поетична хвилинка.
— Давайте спробуємо свої сили й доповнимо вірш своїми словами.

На лугу травичка… (нова),
Скубе її… (корова).
А в квітках сидять… (хрущі),
Бо уже гримлять… (дощі).
Відгримлять — і геть… (підуть),
Для нас райдуги… (зійдуть).

 

 

 

 

 

4. Читання вірша по частинах.

5. Аналіз змісту прочитаного.
— Як відповідав хлопчик на питання батьків і вчителів?
— Що так бентежило маму? Куди відвела мама сина?
— Чи виявив лікар якусь хворобу у хлопчика?
— Як хлопчик розмірковував над своєю звичкою?
— Яку відповідь дав хлопчик на запитання?

6. Вправи для розвитку швидкості читання.
1) Читання «луною».
2) Знайдіть найбільше слово в тексті. Яке значення цього слова?

7. Виразне читання вірша за особами.

8. Мовно-логічне завдання. Доберіть риму до таких слів.

Сльози — (морози)
Роса — (краса)
Сонце — (віконце).

VI. Підсумок уроку
— Ви вірите, діти, в те, що кожне бажання може здійснитися?
— А за яких саме обставин?
— Чи хотіли б ви, щоб і у вас з’явилась така звичка?

 

 

5. Гра «Хто що сказав?»

Ти поїв? (Мама)

Як уроки? (Тато)

Йди до дошки! (Учитель)

6. Робота в групах

Читання вірша за особами.

7. Гра «Добери риму»

- Читайте, слова додавайте.

Рак ранесенько проснувся,

В черевики гарні. (взувся).

І без тата, і без. (мами)

Прогулявся між корчами.

Срібна рибка пропливала,

Вона рака не. (впізнала).

Рак розсердився, роззувся

І додому. (повернувся).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пов’язане зображення

  Пов’язане зображення

 

 

 

 

 

 

Тема:  Поетична майстерня.   “Дивна звичка» А. Костецький. Рима.

Мета:  розпочати роботу над творами нового розділу, ознайомити учнів з твором А. Костецького «Дивна звичка»    удосконалювати навички свідомого читання віршованих творів; учити сприймати зміст поезії на слух, добирати риму; розвивати пам'ять, увагу, спостережливість, мовлення, словниковий запас учнів; виховувати любов до художнього слова.

 

                                 Перебіг уроку

1. Органзаційний момент

 2. Актуалізація опорних знань, вмінь

  1. Повторення соромовок
  2. Гра «Старт-фініш»
  3. Підготовка до роботи з новим текстом. Бесіда.

- Як ви розумієте вислів -  «поетична майстерня»?

  • Що ви знаєте з основ здоров’я про звички?

                                       ЗВИЧКА

 

Позитивна                                                                        Негативна

 

                                              Дивна

 

3. Повідомлення теми уроку.

 4. Робота над віршем А. Костецького «Дивна звичка»

1. Робота над заголовком.
- Яку звичку можна вважати дивною?

- Про яку дивну звичку хоче розповісти автор?

 (Передбачення, варіанти відповідей учнів)

2. Ознайомлення з текстом твору.

- То про яку дивну звичку розповів автор?

- Як ви думаєте, хто той маленький хлопчик?  (варіанти відповідей учнів)

                                   Інформація про автора

— Ще в дитячому садочку, коли його, малого, не раз і не два турбували дорослі запитаннями «Ким ти хочеш бути?», він впевнено й твердо відповідав: «Письменником».
І мрія його здійснилася.

- Сьогодні ми знову працюємо  із його твором.

— Про кого пише автор? Що дивного було в цього хлопця?

 3. Аналіз змісту прочитаного.
— Як відповідав хлопчик на питання батьків і вчителів?
— Що так бентежило маму? Куди відвела мама сина?
— Чи виявив лікар якусь хворобу у хлопчика?
— Як хлопчик розмірковував над своєю звичкою?
— Яку відповідь дав хлопчик на запитання?

4. Вправи для розвитку швидкості читання.
1) Читання «луною».

2) Читання слів та добір слів рим до нього з вірша
3) Знайдіть найбільше слово в тексті. Яке значення цього слова?

5. Гра «Хто що сказав?»

Ти поїв? (Мама)

Як уроки? (Тато)

Йди до дошки! (Учитель)

6. Виразне читання вірша за особами.

7. Мовно-логічне завдання.  Доберіть риму до таких слів.

    — Давайте спробуємо свої сили й доповнимо вірш своїми словами. Колективна робота.

Сльози — (морози)
Роса — (краса)
Сонце — (віконце).

 7. Поетична хвилинка.
Робота в групах.

На лугу травичка… (нова),
Скубе її… (корова).
А в квітках сидять… (хрущі),
Бо уже гримлять… (дощі).
Відгримлять — і геть… (підуть),
Для нас райдуги… (зійдуть).

5. Підсумок уроку
— Ви вірите, діти, в те, що кожне бажання може здійснитися?
— А за яких саме обставин?
— Чи хотіли б ви, щоб і у вас з’явилась така звичка?

6. Домашнє завдання

1. Читання в особах

2. Відновити вірш дібравши слова

Рак ранесенько проснувся,

В черевики гарні. (взувся).

І без тата, і без. (мами)

Прогулявся між корчами.

Срібна рибка пропливала,

Вона рака не. (впізнала).

Рак розсердився, роззувся

І додому. (повернувся).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
16 січня 2019
Переглядів
2213
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку