Урок "Поняття про швидкість. Задачі на знаходження швидкості руху. Залежність швидкості руху від зміни відстані при сталому часі"

Про матеріал

Урок з математики для четвертого класу за підручником М.В.Богдановича. В даному конспекті подається пояснення поняття швидкості та знаходження швидкості .Учні вчаться розв'язувати прості і складені задачі на знаходження швидкості, удосконалюють уміння виконувати дії над іменованими числами. Мотивувати необхідність математичних знань даної теми у подальшому житті.Використано на уроці наочність та роздатковий матеріал.

Перегляд файлу

Тема уроку. Поняття про швидкість. Задачі на знаходження швидкості руху. Залежність швидкості руху від зміни відстані при сталолу часі.

 

Мета. Ознайомити учнів з поняттям «швидкість руху»,; ознайомити з простими і складними задачами на знаходження швидкості, пояснити правило знаходження швидкості руху за даними відстані і часом руху; вправляти у виконанні дій над іменованими числами. Розвивати логічне мислення, швидкість мислення, увагу,математичне мовлення, обчислювальні навички. Виховувати охайність, колективізм, мотивувати необхідність математичних знань у подальшому житті.

 

Обладнання. Таблиця «Швидкість. Час. Відстань», схеми задач.

 

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Перевірити готовність учнів до уроку.

 -  Я хочу . щоб ви налаштувалися на  позитивні емоції.

 - Посміхніться один одному і приступаймо до роботи.

 - Кожного дня ви вранці вирушаєте з рідної домівки до школи.

 Комусь іти близько, а комусь довше. Хтось робить зупинки , а хтось - ні. Сьогодні на уроці математики ми попробуємо здійснити таку подорож разом.

II. Актуалізація опорних знань.

 1.Перша зупинка «Перевірка домашнього завдання»

-Чи виникли труднощі при розв´язанні задачі? ( №376)

-На скільки більше молока здали , ніж планували?

                (на 930 кг)

          2. Повертаємо на провулок каліграфічний.

            Виконати завдання .

          - Вам необхідно погрупувати подані величини:

             130км   24год    225м  89см   25мм    12років  78дм   7міс.  4доби   56хв

            -Перевіримо завдання.

            - Запишіть у два рядочки дані величини.

            - Що вимірюємо числами першого ряду?

            - Що вимірюємо числами другого?

        3. Усний рахунок.

            - Давайте звернемо на перехрестя «Швидкого рахунку»

          Розв´язати  задачі.

1.Уфермерському господарстві з 9 овець настригли 27кг вовни. Скільки        кілограмів вовни настригли з одієї вівці?

Перевірити.

1).27: 9 =3кг

 

2.Бригада учнів допомагала підклеювати книжки в бібліотеці. За 4 дні підклеїла 84 книжки. Скільки книжок підклеїли за 1 день?

             Перевірити (21 книжку)

 4. Гра «Мовчанка» Робота за підручником  №386 (1)

 5.Переходимо на вулицю «Виразів»

       Біля дошки  працює два учні. Клас виконує самостійно.

34769 +1458=                   20134- 2627=

6. Звертаємо у парк «Іменованих чисел»

             Самостійно.

27км800м + 3км305м=

5кг720г – 3кг345г=

 ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

       -Зараз ми зробимо зупинку на проспекті»Нових знань».

       - А про що саме ми будемо говорити ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

                Долає шлях вона за певний час,

                То змагаючись збудь- ким із нас,

                 То вітер обганяючи,то хмарку здоганяючи.

                 Є вона в кожного з нас,

                 І в машини, літака чи черв´яка,

                 У ракети, пароплава і в жука.

      -Так – це швидкість.

Оголошення теми уроку

ІV.Вивчення нового матеріалу

 1.Пояснення матеріалу.

       -Розгляньте картинки

 

Картинки по запросу малюнок велосипеда і мікроавтобусаКартинки по запросу малюнок велосипеда і мікроавтобуса

-Що рухається швидше велосипедист чи мікроавтобус?

 -Тобто швидкість автобуса більша, ніж швидкість велосипеда.

-А що означає слово швидкість?

-Чим можна виміряти швидкість? Який для цього є прилад?

-Так , це спідометр.

 

Похожее изображение.

 -Давайте з´ясуємо, якими одиницями величини вимірюється швидкість.

 -Якщо говорять:

 - Іхав із швидкістю 10км/\год.

2.Знаходження швидкості

Задача.

«Мерседес» проїхав 124 км за годину, а «ПАЗ» - 150 км за годину. Який автобус рухається з більшою швидкістю?

 

Фізкультхвилинка

Раз, два! Пострибали!

Три, чотири! Назад стали.

Руки вліво, руки вправо.

Руки вгору підняли,

Всі тихесенько присіли.

Потім знову підвелись,

Покрутились , усміхнулись,

Й за науку знов взялись.

3.Закріплення вивченого.

 Робота за підручником. Прочитати правило.

Висновок. Швидкість - це відстань, яку об'єкт руху проходить за одиницю часу. Щоб знайти швидкість, треба відстань поділити на час.

-З поняттям швидкості ми зустрічаємося часто: «тролейбус рухався повільно», «літак рухався з надзвуковою швидкістю», «друга космічна швидкість», «швидкість променя світла» тощо.

Швидкість вимірюють в різних одиницях. Наприклад: 3м/с, 10м/хв., 120км/год.

Робота з таблицею

Рухомий

об’єкт

Швидкість

Час

Відстань

Пішохід

?

4 год

12 км 

Велосипедист

?

2 год

28 км 

Автомобіль

?

4 год

  1.  

-За даними таблиці складіть усно задачі, а розв'язання запишіть у зошит.    

 

 Усно №382 Обчислити швидкість.

4.Робота над задачею.

       - Переходимо до зупинки «Задач»

Колективно розв´язати задачу №383

Аналіз задачі:

-Яку відстань подолав велосипедист за 6 годин?

-За який час мотоцикліст проїхав 100км?

-Які величини треба порівняти?

-Як знайти швидкість руху велосипедиста., мотоцикліста?

  1. 72:6=12 (км/год)- швидкість велосипедиста

           2)   100:2=50 (км/год) - швидкість мотоцикліста

           3)   50-12=38 (км/год) - більша швидкість

-На цьому наша подорож закінчилась і ми повертаємось додому.

Записуємо домашнє завдання.

V.Підсумок уроку.

 - З якою новою математичною величиною познайомились?

- Хто з даних тварин рухається найшвидше? (Орел. дикий, кабан, чайка,олень)

 

Картинки по запросу малюнки орла олівцем                Картинки по запросу картинки дикого кабана

 

 

 

Картинки по запросу малюнки чайкиКартинки по запросу малюнок оленя олівцем

 

 Гра «Мікрофон»

  • Я познайомилася з поняттям…
  • Швидкість можна знайти…
  • Швидкість вимірюється…
  • Я дізнався…
  • Я навчився…
  • Мені знадобляться ці знання

Вчитель: - Мені сподобалось з вами подорожувати. Я сподіваюсь, що знання отримані на уроці ви зможете застосувати в житті.

 

 

doc
Додано
18 березня 2018
Переглядів
1986
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку