Урок "Порівняння чисел. Додавання і віднімання іменованих чисел. Складання і розв'язування задач"

Про матеріал
Закріпити вивчені прийоми додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через 10. Розвивати вміння аналізувати і розв’язувати задачі.
Перегляд файлу

 

Тема уроку. Порівняння чисел. Додавання і віднімання іменованих чисел. Складання і розв’язування задач.

Мета уроку. Закріпити вивчені прийоми додавання і віднімання                                двоцифрових чисел з переходом через 10. Розвивати вміння аналізувати і розв’язувати задачі. Продовжувати формувати обчислювальні навички дітей. Розвивати логічне мислення. Виховувати любов до тварин.

 

Тип уроку. Урок-казка.

 

Обладнання уроку. Ілюстрації до казки «Колобок», геометричний матеріал, роздатковий матеріал, таблиці для усних завдань.

 

Хід уроку.

 

І.  Організація класу.

Кличе нас дзвінок до класу.

Наш урок почнемо відразу.

Математику, малята,

Будемо разом вивчати.

 

ІІ. Контроль і закріплення знань.

  • Чи хотіли б ви потрапити на сьогоднішньому уроці в казку?

Щоб дізнатися, в яку казку потрапимо, треба розшифрувати такі     приклади :

8+7=                                      11-9=

8 + 11=                                  99-80=

9+7=                                      9+6=

59-40=

 

15     19      16        2     

К       о        л         б      

Отже, ми відправляємось в казку «Колобок». (слайд 1)

 

-  Дорогі діти, я знаю, що ви ознайомилися з усною і писемною нумерацією чисел у межах 100.

   Ось завдання перше вам,

   Нашим славним знатокам.

   Треба рахувати вміло,

   Швидко, правильно, сміливо.

 

1.Усна лічба

- Назвіть числа 5-го десятка, 3-го десятка;

- назвіть число, що складається з 8 дес. 6 од.;  5 дес.;  3 дес. і такої самої кількості одиниць;

- назвіть найменше двоцифрове число і найбільше двоцифрове число;

- назвіть усі числа, в яких однаковими цифрами позначено кількість десятків і одиниць.

Задачі

1) Куди вміститься більше води: у трилітровий чайник чи в трилітровий глечик?

2) У Дмитрика було 50 листівок, а у Сашка 30 листівок. Скільки листівок Дмитрик має віддати Сашкові, щоб у них листівок стало порівну?

3) На столі у вазі лежало 3 печива, 5 цукерок та 8 слив. Скільки фруктів лежало у вазі?

 

Вчитель

А тепер вже вам пора

Взятися і до пера.

Числа оці записати,

Знання свої показати.

 

Розмістити числа у порядку зростання:   (слайд 2)

20, 12, 21, 70, 17, 72, 27, 77. 

 

 ІІІ. Повідомлення теми уроку. 

Сьогодні на уроці ми будемо рахувати.

Нам приклади й задачі потрібно розв’язати.

Тож всі запам’ятайте:

Щоб вийшов урок наш на славу,

Не ловіть на уроці ґаву!

Щоб багато знати, треба вправно працювати.

Тож візьмемо на урок старання і вміння,

Увагу й терпіння.

Будьте уважні, будь ласка!

Вчитись допоможе казка.

 

ІV. Розвиток математичних знань.

 

 1. Стрибнув Колобок з підвіконня і покотився.

 

 

2. Котиться Колобочок, а назустріч йому Зайчик:

 

- Колобок, Колобок, а я тебе з’їм.

- Не їж мене, Зайчику-побігайчику, я тобі виконаю будь-яке завдання.

 - Добре, не з’їм тебе, якщо учні допоможуть тобі порівняти числа, але пропущене число має бути круглим.

 

Вправа «На яку квітку сяде метелик?»

 

3.  Подякував Зайчик Колобкові. Зрадів Колобок і покотився далі. Котиться, котиться, а назустріч йому Вовчик-братик.

 

Завдання від Вовчика.

 

V. Фізкультхвилинка

 

4.   Котиться, котиться, а назустріч йому Ведмедик.

      Завдання від Ведмедика.

Вправа «Які подарунки отримають звірі?»

    

 

5. Зрадів Колобочок і покотився. А назустріч йому Лисичка-сестричка. Хитра-прехитра.

 

Подякувала Лисичка Колобкові, а тоді попросила виручити її з біди.

 

             Я Лисичка нещаслива,

             Бо мене оса вкусила,       

             Я від болю так крутилась,

             Що на клапті розлетілась.

             Три сороки прилетіли,

             Із шматків мене зліпили.

             Ти мені допоможи,

             Всі фігури полічи.

 

Геометричний матеріал.

 

Скільки тут трикутників? чотирикутників? всіх фігур?

 

 

  Колобок дуже задоволений, що ви допомогли йому врятуватись від звірів, а особливо від хитрої Лисички.

 

VІ. Завдання додому: № 559, № 560.

 

 

VІІ. Підсумок уроку.

 

     Чи сподобалось допомагати Колобкові?

     Завдання якого героя було найскладнішим?

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 лютого 2019
Переглядів
5561
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку