Тема. Повторення і узагальнення вивченого матеріалу. Підготовка до контрольної роботи.
Мета. Повторити і узагальнити вміння учнів додавати і віднімати багатоцифрові та іменовані числа, закріпити вміння розв’язувати задачі на знаходження часу, швидкості та відстані. Розвивати математичну компетентність, виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
Створення піднесеного настрою на початку уроку.
Вправа «І це здорово!»
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
((350+50):5=80(м))
2.Знайти серед запропонованих відповідей відповіді до виразів домашньої роботи і підкреслити їх:
6м 95см, 99, 990, 999, 9990, 11м 02см, 16056, 480, 30, 38, 1102.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
Вправа «Очікування»
V. Актуалізація опорних знань учнів.
1. «Мозковий штурм»
2.Математичний диктант. Каліграфічна хвилинка.
Запишіть каліграфічно відповіді на запитання:
Відповіді: 750, 640, 650, 620, 105, 480.
VІ.Фізкультхвилинка
- Як живеш?
- Ось так!
- Як ідеш?
- Ось так!
- А біжиш?
- Ось так!
- Вночі спиш?
- Ось так!
- Як береш?
- Ось так!
- А даєш?
- Ось так!
- Як шумиш?
- Ось так!
- Свариш як?
- Ось так!
- Як сидиш?
- Ось так!
VІІ. Узагальнення і систематизація знань учнів.
1.Усні завдання. Колективна робота учнів.
- Перший крок нашої мандрівки – нерівності.
- У вас на партах є путівники із завданнями нашого сьогоднішнього уроку. Відкрийте перше завдання. Давайте усно виконаємо його.
Із чисел 2, 4, 7, 10 вибери ті значення х , при яких нерівності будуть правильними.
140 : х<110 (при х= 2, 4, 7, 10);
30 · х > 190 (при х=7, 10);
50-х>44 (при х=2, 4).
Діти записують нерівності на дошці.
Робота в парах. Двоє учнів біля дошки, решта – у зошитах.
- Знайди суму і різницю 80км 091м і 7км 799м.
(Відповіді: 87км 890м і 72км 232м).
Взаємоперевірка.
Самостійна робота. Взаємоперевірка в парах.
(385148+59038)-110239=326110-110239=436349
4.Робота в парах змінного складу. Повторення правил знаходження часу, швидкості та відстані.
Запитання на картках :
Швидкість |
Час |
Відстань |
60 км/год |
4 год |
240 км |
140 км/год |
3 год |
420 км |
45 км/год |
2 год |
90 км |
30 км/год |
7 год |
210 км |
30 км/год |
8 год |
240 км |
60 км/год |
7 год |
420 км |
20 км/год |
6 год |
120 км |
4.Самостійна робота.
- Розв’язати рівняння.
154 329 – х = 8 095 (х=146234)
- Розв’язати задачу.
На трьох птахофермах було 24509 курей. На першій і другій птахофермі – 14707 курей, а на другій і третій – 15800. Скільки курей було на кожній птахофермі окремо? (Відповідь: 9802, 5998, 8709)
5.Колективна перевірка виконання.
6.Цікаве завдання.
З сірників складено слово ТОЛЯ. Переклади 1 сірник так, щоб вийшло ім’я дівчинки.
VІІІ. Підведення підсумків уроку.
ІХ. Домашнє завдання.
Завдання на картці.