Тема. Повторення й узагальнення вивченого про займенник .
Мета: повторити й узагальнити вивчене про займенник, розвивати вміння
розпізнавати займенники в реченнях, визначати їх особу, число, відмінок;
закріплювати навички роздільного написання прийменників із
займенниками;
розвивати вміння використовувати займенники у мовленні,
формувати вміння працювати в парах, групах, розвивати творчу уяву,
збагачувати словниковий запас та усне мовлення учнів;
виховувати інтерес до рідної мови, до джерел народної творчості,
повагу до старших, чуйність, доброту.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1. Емоційне налаштування.
- Діти, коли ви зранку йшли до школи, вам лагідно всміхалося сонечко, легенька сніжинка підлетіла й ніжно поцілувала у щічку, а бешкетник –вітерець прошепотів: «Вдалого дня». Нехай ці добрі почуття сповнять ваші душі, розквітнуть на личках усмішками. Хай вам буде легко і приємно працювати на уроці.
2. Вправа «Очікування».
- Діти, а чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
- Упевнена, що ваші очікування не будуть марними, і ми плідно попрацюємо разом.
3. Вправа « Вилучи зайве».
- Вилучіть усі цифри та прочитайте слово.
147Я5454Р615М3374А9456Р943О789К
4. Каліграфічна хвилинка.
Я я яр ма ар ро ок ярмарок
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
«Не намагайся бути першим, а намагайся бути кращим».
ІІІ. Основна частина.
Лавка перша «Відшукай товар»
На картках в учнів є тексти. Діти повинні їх прочитати і виписати займенники.
Я вишень тобі приніс.
Ти – задер угору ніс.
Він дивився із вікна,
Де ж поділася вона?
Посміхнулося воно,
Як летіли ми на дно.
Принесли ви кавуни,
А поїли їх вони!
Загадки-жарти
(Я-ми)
Лавка друга «Криниця мудрості». Робота в парах.
Із розрізаних частин діти складають 2 прислів`я, записують їх, підкреслюють
займенники, визначають їх особу і число.
Ми з тобою, як риба з водою.
Як ви до людей, так і люди до вас.
Загадка- жарт.
Лавка третя «Третій зайвий». Цеглинки LEGO.
Діти знаходять і сигналізують цеглинкою відповідного кольору зайвий займенник. Пояснюють свій вибір.
Фізкультхвилинка
Лавка четверта «Авторська»
Робота з підручником. Впр. 295. Прочитати текст, уставляючи особові займенники; списати 1 абзац, визначити відмінок займенників.
Лавка п`ята «Разом ми – сила». Робота в групах.
Група1 . Скласти сенкан «Займенник».
Група 2. Вставити особові займенники.
…малюю, …читаєш, …відпочиваєте, …їдемо, …слухаєте, …повертається.
Скласти 2 речення за схемою «займенник + дієслово», використовуючи подані слова.
Група 3. Замінити займенники 1 ос. одн. на займенники 3 ос. одн.
Я навчаюся у четвертому класі. У мене хороші оцінки з усіх предметів.
Найбільше мені подобаються уроки математики і природознавства.
Група 4. Списати словосполучення, змінюючи за змістом займенники.
Сказав (вони), сподівався на (вона), розмовляв з (ти), усміхнувся до (ми),
згадувати (він).
ІV. Підсумок.
1. Бесіда.
- На ярмарку є розвага – ярмарковий стовп «За черевичками». За умовою конкурсу, щоб отримати приз, необхідно залізти на стовп та торкнутися черевичків. Пропоную свій черевичок прикріпити на зелений стовп, якщо наш урок-ярмарок був для вас цікавим, на жовтий – якщо не все було зрозумілим і цікавим під час уроку та на червоний – якщо урок-ярмарок виявився складним та нецікавим.
V. Домашнє завдання.
Впр. 301 (додати до поданих дієслів особові займенники).