Урок №
Тема уроку:
|
Веб-квест «Повторення матеріалу алгебри за 9 клас»
|
Мета уроку:
|
Повторити та систематизувати основні поняття, вивчені у 9 класі, розвивати навички логічного мислення, пізнавального інтересу до вивчення математики, виховувати вміння працювати в команді.
|
Тип уроку:
|
Урок застосування знань, вмінь та навичок
|
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Розподіл учнів на команди (кількість команд залежить від кількості комп’ютерів).
- Вибір капітанів команд та вибір назви команди.
- Ознайомлення з правилами квесту:
- Одночасно команди за посиланням переходять на сайт (відкривається кімната);
- Команди знаходять 5 завдань:
- Знайти добуток нерівностей
- Знайти проміжки зростання функції
- Розв’язати нерівність
- Визначити арифметичну прогресію
- Знайти невідомий член геометричної прогресії
- Кожна команда поділяється на три частини, щоб скоріше виконати всі завдання (щоб максимально задіяти в роботі всіх учнів).
- Капітан команди фіксує виконання кожного завдання (записує номер завдання та відповідь)
- Коли отримані всі результати – команда вводить код. Якщо код правильний на екрані з’являється смайлик.
- Капітан команди показує вчителю код і команда завершує гру.
ІІ. Веб-квест на сервісі Learnis
Посилання: https://www.learnis.ru/496004/
ІІІ. Підсумок гри.
- Вчитель оголошує результати гри;
- Вчитель визначає яка команда була більш організованою, а в якій команді більш працювали індивідуально;
- Визначає кращого капітана.
IV. Рефлексія
Для того, щоб підтримати ті команди, які показали гірші результати та виставити добрі оцінки провести опитування за наступними питаннями:
- Сформулювати ознаку нерівності з однією змінною.
- Що означає розв’язати нерівність?
- За допомогою чого зображують розв’язки нерівностей?
- Які бувають числові проміжки?
- Що називають розв’язками системи нерівностей з однією змінною?
- Сформулюйте алгоритм розв’язку системи.
- Що таке функція?
- Що називають графіком функції?
- Які властивості функції ви знаєте?
- Які перетворення функції ви знаєте?
- Яку функцію називають квадратичною?
- Сформулюйте алгоритм побудови графіка квадратичної функції.
- Нерівність якого виду називають квадратичним?
- Як розв’язати квадратичну нерівність?
- Які способи розв’язання систем рівнянь ви знаєте?
- Яку послідовність називають арифметичною прогресією?
- Яку послідовність називають геометричною прогресією?
Кількість запитань може бути різною – це залежить від часу, що залишився. Ціль цього опитування дати можливість всім учням прийняти участь і отримати добру відмітку – тому, що гра повинна закінчитися у доброму настрої.
V. Підбиття підсумків уроку
Виставлення оцінок за урок.
VІ. Домашнє завдання