Урок поєднує в собі матеріали з української мови та цивільної охорони.Метою уроку є закріплення та узагальнення знаньпро прислівник та поглиблення знань про ЦО.
Тема:Повторення вивченого про прислівник
Мета: повторити і закріпити відомості проприслівник; формувати вміння визначати в реченні прислівники,їх ознаки; розвивати діалогічне мовлення; виховувати почуття любові до природи рідного краю;розширити та поглибити знання учнів з ЦО, вчити вміло застосовувати їх на практиці.
Тип уроку: закріплення знань і вмінь.
Форма уроку: урок-мовний журнал.
з використанням комп’ютерних технологій
Обладнання: підручник, картки,комп’ютер, презентація «Радіаційний та хімічний захист»(автор- Діневич Г.І.)
Хід уроку
І. Організація уроку
Слово вчителя
День добрий, друзі, ще один урок
До вас прийшов за розкладом сьогодні.
Отож озбройтесь книгою й пером,
Щоб упірнуть у мовну нам безодню.
ІІ. Хвилинка каліграфії
Голосних акордів звуки
І любов наша хай линуть,
Ми прославим в нім навіки
Нашу славну Україну.
а) Бесіда з учнями:
- Про що цей вірш?
- Пояснити орфограми.
-Назвати прислівник у вірші.
-Зробити звуко –буквенний аналіз слова – навіки.
ІІІ. Мотивація
1. Відгадайте загадку
Чим від інших я відмінний,
Тим, що є я сам незмінний.
Розібратись як детально,
Моє значення загальне –
Це найперш ознака дії:
Швидко їде, тихо мріє.
Чи ознака ще ознаки:
Дуже добре, надто м’яко.
А чи ознака предмета.
А скажу Вам тут дослідно –
Називаюсь я ……прислівник.
- Яка це частина мови?
2. Діти, сьогодні у вас велика радість. Ми закінчили вивчати тему: «Прислівник».
IV. Оголошення теми, мети уроку
(Демонстрація теми, мети, девізу уроку на комп’ютері .)
Сьогодні на уроці ми закріпимо знання з теми: «Прислівник»та переглянемо презентацію «Радіаційний та хімічний захист»(автор- Діневич Г.І.)
Наш урок присвячений незмінній частині мови – «Прислівник» і проведемо ми його з вами у вигляді мовного журналу.
V. Актуалізація знань і вмінь
Перша сторінка – «Теоретична»
- Чим прислівник відрізняється від інших частин мови?
- Що означає прислівник?
- За допомогою чого утворюються прислівники? Як утворюється ступінь їх порівняння?
- Як пишуться прислівники з не?
Отже, правила нам треба ці пам’ятати і на практиці вживати.
Друга сторінка – «Тренувальна»
1. Записати речення, знайти прислівники.
а) Розкішно пахне матіола, ця нічна, непомітна навіть удень квітка.
б) Де-не-де озветься пташка несміло.
в) Удень світило сонце.
2. Виписати з прислів’їв прислівники, пояснити спосіб творення.
а) Добре скрізь, а дома краще.
б) Влітку дров не припасеш – мерзнутимеш взимку.
в) Яблуко від яблуні недалеко відкотиться.
Хвилинка відпочинку
Третя сторінка – «Ексклюзивне інтерв’ю»
Перегляд презентації «Радіаційний та хімічний захист»
(автор- Діневич Г.І.)
Вчитель: А тепер час міркувати,
Свою творчість проявляти,
Про девіз не забувати:
Розум, фантазію прояви.
Активним, уважним будь
І про кмітливість не забудь.
Четверта сторінка – «Творча»
( робота в групах)
І група: утворити від поданих слів прислівники-
ліва, рука; не, наче; о, північ; об, мало; до, низ; по, другий; в, зима.
ІІ група: дібрати до поданих слів антоніми –
високо, швидко, далеко, вдень, темно, добре, весело.
П’ята сторінка – «У світі цікавого»
1.Прислів’я.
2. Загадки з використанням прислівників
Прислів’я
1. Працюй ударно – дні пройдуть немарно.
2. Легкого хліба ніде нема.
3. Скупий двічі платить, а ледачий двічі робить.
4. Лиха новина на крилах літає, а добра ледве-ледве шкутильгає.
5. Додому й кінь жвавіше біжить.
6. Як слів небагато, то й розуму малувато.
Загадки
1. Хто вранці ходить на чотирьох, а ввечері на трьох? (людина)
2. Вдень у небі гуляє, а ввечері на землю сідає? (сонце)
3. Надворі горою, а в хаті водою?(сніг)
4. Навесні веселить, влітку холодить, восени годує, взимку гріє? (дерево)
VI. Підсумок
Ось і уроку кінець!
Хто працював, той молодець.
Що сподобалося вам, поділіться.
Що сумним було, пожаліться.
Хто працював погано, хто – примірно,
Оцініть себе, діти, мудро і вірно.
Час урок кінчати, додому завдання писати.
VII. Домашнє завдання: виписати з художніх творів 5 речень з прислівниками.
Українська мова
4 клас
«Повторення вивченого про прислівник»
Статкевич НаталіяВолодимирівна
Вчитель початкових класів
«спеціаліст вищої категорії»
Брилівської ЗОШ
І-ІІІступенів
Цюрупинський район
Херсонська область