Урок Позакласне читання. Ш. Перро. « Попелюшка». Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання.

Про матеріал

Тема: Позакласне читання. Ш. Перро. « Попелюшка». Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання.

Мета: закріпити знання тексту казки, поглиблювати навички аналізу художнього твору; розвивати навички виразного читання, творчу уяву, логічне мислення, грамотно викладати власні думки, почуття, спостереження, робити висновки; виховувати в учнів працьовитість, скромність, доброту, порядність, людяність.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, ілюстрації до казки, дидактичний матеріал.

Землю прикрашає казка – блискуче,

найкраще у світі золото, те золото, що

блищить вогником у дитячих оченятах,

дзвенить сміхом з дитячих вуст і вуст їхніх

батьків.

Г.К. Андерсен

Хід уроку

І. Обговорення епіграфа:

1. Як ви розумієте цей вислів Г.К.Андерсена?

2. Про яке золото йде мова?

3. Чому казка прикрашає світ?

ІІ. Гра « Відгадай, хто я».

1. « Я йду провідати мою бабусю й несу їй пиріжки та горщичок масла, які посилає їй

моя мама». ( «Червона шапочка»).

2. « Не сумуйте, хазяїну мій. Краще замовте мені чоботи, щоб легше було пробиратися

через кущі, та мішок побільше з міцними мотузками, і побачите, що не настільки

вас обділили, як ви вважаєте». ( « Кіт у чоботях»).

3. « Не бійтеся, любі братики, батько і мати залишили нас тут, але я виведу вас

додому. Ідіть за мною». ( « Хлопчик з мізинчик»).

ІІІ. Повторення вивченого з теорії літератури:

1. Діти, давайте пригадаємо, що таке казка?

2. Назвіть групи казок.

3. Чим народна казка відрізняється від літературної?

IV. Оголошення теми і мети уроку.

Учитель. Попелюшку придумав народ. І наділив її чудовою долею, щедро винагородивши за всі злигодні і прикрощі, обдарувавши тим казковим щастям, на яке заслуговували її благородне серце, умілі золоті руки та світла душа.На сюжет народної казки придумав літературну казку Ш. Перро.

1. Виразне читання казки « Попелюшка».

2. Бесіда з учнями.

1. Назвіть головних героїв казки.

2. Яка найголовніша риса характеру мачухи?

3. Як мачуха та її доньки ставились до Попелюшки?

4. Хто з героїв вам найбільше сподобався? Чому?

3. Складання гронування до образу Попелюшки.

добра

скромна

щира

милосердна

Попелюшка любила працювати ввічлива

привітна

доброзичлива

люб'язна

терпить усі кривди

не скаржиться батькові

готова на все заради інших

4. Знайдіть у тексті описи Попелюшки і зачитайте їх. Порівняйте ці описи.

5. А зараз давайте виконаємо творчу роботу « Чарівне перетворення».

Установіть відповідність що на що перетворилося?

Гарбуз сукня

дрантя карета

миші кучер

ящірки коні

щур лакеї

6. Складання опорної схеми до казки.

- Хто найбільше любив і розумів Пасербицю?

- Хто допоміг Пасербиці потрапити на бал?

- З ким жила дівчина?

- Хто примушував Пасербицю виконувати всю роботу?

- З ким з королівства зустрілась Пасербиця на балу?

-Хто намагався знайти чарівну принцесу?

Батько

хрещена мати

сестри

мачуха

король

принц

V. Підсумок уроку.

1. Як, на вашу думку, чи змінилася Попелюшка після того, як стала принцесою?

2. Чого навчає ця казка?

Коментування оцінок.

Домашнє завдання. Скласти паспорт до казки, намалювати ілюстрації; *скласти усний лист мачусі на захист Попелюшці.

Перегляд файлу

     Тема: Позакласне читання. Ш. Перро. « Попелюшка». Поетизація працьовитості та 

               скромності, ідея  винагороди за людські чесноти та страждання.

 

     Мета: закріпити знання тексту казки, поглиблювати навички аналізу художнього 

                твору; розвивати навички виразного читання, творчу уяву, логічне мислення, 

                грамотно викладати власні думки, почуття, спостереження, робити висновки; 

                виховувати в учнів працьовитість, скромність, доброту, порядність, людяність.

 

     Тип уроку: комбінований.

 

     Обладнання: підручник, ілюстрації до казки, дидактичний матеріал.

 

                                                                             Землю прикрашає казка – блискуче, 

                                                                             найкраще у світі золото, те золото, що

                                                                             блищить вогником у дитячих оченятах,

                                                                             дзвенить сміхом з дитячих вуст і вуст їхніх 

                                                                             батьків.

                                                                                                                   Г.К. Андерсен

 

                                                           Хід уроку

 

І. Обговорення епіграфа:

 

     1. Як ви розумієте цей вислів Г.К.Андерсена?

 

     2. Про яке золото йде мова?

 

     3. Чому казка прикрашає світ?

 

ІІ. Гра « Відгадай, хто я».

 

     1. « Я йду провідати мою бабусю й несу їй пиріжки та горщичок масла, які посилає їй 

            моя мама». ( «Червона шапочка»).

 

     2. « Не сумуйте, хазяїну мій. Краще замовте мені чоботи, щоб легше було пробиратися 

            через кущі, та мішок побільше з міцними мотузками, і побачите, що не настільки

            вас обділили, як ви вважаєте». ( « Кіт у чоботях»). 

 

     3. « Не бійтеся, любі братики, батько і мати залишили нас тут, але я виведу вас

            додому. Ідіть за мною». ( « Хлопчик з мізинчик»).

 

ІІІ. Повторення вивченого з теорії літератури:

 

     1. Діти, давайте пригадаємо, що таке казка?

 

     2. Назвіть  групи казок.

 

     3. Чим народна казка відрізняється від літературної?

 

IV.  Оголошення теми і мети уроку.

 

     Учитель. Попелюшку придумав народ. І наділив її чудовою долею, щедро 

                      винагородивши за всі злигодні і прикрощі, обдарувавши тим казковим

                      щастям, на яке заслуговували її благородне серце, умілі золоті руки та світла  

                      душа.

                      На сюжет народної казки придумав літературну казку Ш. Перро. 

 

     1. Виразне читання казки « Попелюшка».

 

     2. Бесіда з учнями.

 

          1. Назвіть головних героїв казки.

 

          2. Яка найголовніша риса характеру мачухи?

 

          3. Як мачуха та її доньки ставились до Попелюшки?

 

          4. Хто з героїв вам найбільше сподобався? Чому?

 

     3. Складання гронування до образу Попелюшки.

                                                                                             добра

                                                                                             скромна

                                                                                             щира 

                                                                                             милосердна

                                                                                             любила працювати

                                 Попелюшка                                       ввічлива

                                                                                             привітна

                                                                                             доброзичлива

                                                                                             люб’язна

                                                                                             терпить усі кривди

                                                                                             не скаржиться батькові

                                                                                             готова на все заради інших

 

     4. Знайдіть у тексті  описи Попелюшки і зачитайте їх. Порівняйте ці описи.

 

     5. А зараз давайте виконаємо творчу роботу « Чарівне перетворення».

 

         Установіть відповідність що на що перетворилося?

 

          Гарбуз                                 сукня

          дрантя                                 карета  

          миші                                    кучер 

          ящірки                                 коні

          щур                                      лакеї  

     6. Складання опорної схеми до казки.

 

          - Хто найбільше любив  і розумів Пасербицю?

 

          - Хто допоміг Пасербиці потрапити на бал?

 

          - З ким жила дівчина?

 

          - Хто примушував Пасербицю виконувати всю роботу?

 

          - З ким з королівства зустрілась Пасербиця на балу?

 

  • Хто намагався знайти чарівну принцесу?

 

   Батько

                  хрещена мати

                                             сестри

                                                            мачуха

                                                                           король

                                                                                          принц       

 

V. Підсумок уроку.

 

     1. Як, на вашу думку, чи змінилася Попелюшка після того, як стала принцесою?

 

     2. Чого навчає ця казка?

 

     Коментування оцінок.

 

 Домашнє завдання. Скласти паспорт до казки, намалювати ілюстрації; скласти усний   

                                    лист мачусі на захист Попелюшці.                                                                               

doc
Додано
27 березня 2018
Переглядів
1750
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку