Урок позакласного читання 2 клас "Зима-білосніжка"

Про матеріал

Розвивати навички свідомого виразного читання, уміння аналізувати прочитане, робити висновки;

поповнювати словниковий запас учнів;

учити учнів бачити і відчувати красу природи;

виховувати почуття прекрасного, дбайливе ставлення до природи

Перегляд файлу

Літературне читання 2 клас

Тема. Позакласне читання «Зима-білосніжка».

Мета: формувати ключові  компетентності:

  • читацьку компетентність (формування в учнів повноцінних навичок: читання як базової у системі початкового навчання та слухання);
  • соціокультурну компетентність (загальнокультурний розвиток учнів, адаптацію їх до життя в певному соціальному середовищі, громадянське, патріотичне, морально-етичне, естетичне виховання);
  • загальнокультурну компетентність ( культура відносин в колективі);
  • інформаційно-комунікативну компетентність (здатності успішно користуватися мовою (всіма видами мовленнєвої діяльності) в процесі спілкування, пізнання навколишнього світу, вирішення життєво важливих завдань.;
  • здоров’язбережувальну компетентність ( уміння долати труднощі).

формувати предметні компетентності: 

  • розвивати навички свідомого виразного читання, уміння аналізувати прочитане, робити висновки;
  • поповнювати словниковий запас учнів;
  • учити учнів бачити і відчувати красу природи;
  • виховувати почуття прекрасного, дбайливе ставлення до природи

Обладнання. Картини  та малюнки про зиму, картки для роботи в групах, в парах, збірник творів «Позакласне читання».

Хід уроку

І. Організаційний момент

- З хорошим настроєм, бажанням учитися і дізнатися щось нове розпочинаємо наш урок читання.

- Подивіться один на одного і посміхніться. Побажайте один одному на вушко гарного настрою та плідної роботи.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку

1.Відгадування загадки.

Стало біло навкруги,

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди,

В дружбі з дітьми я всіма,

Здогадались? Я… (зима).

(З’являється дівчинка у білому костюмі –  «зими»  та двоє учнів костюмах «мороза» і «сніжинки»).

  Бабуся Зима завітала до нас із своїми вірними помічниками. А хто вони такі? Дізнаєтесь, коли послухаєте акровірші, які приготували для вас ось ці герої.

Малює квіти волохаті

Отам, на шибі, майстер-дід.

Роздягнуті, не йдіть із хати,

Ох, ущипне сердитий дід,

З ним жартувать ніяк не слід. (Мороз).

 

Срібна зірка біла-біла

На долоню теплу сіла.

І як сіла, то й розтала,

Голубою водицею стала. (Сніг).

Зима.

- Я – Зима, є справді чарівниця. Я дуже рада, що ви запросили мене у гості. Мені приємно слухати, що тут мене так люблять, що так про мене багато віршів, пісень, загадок знаєте. Читаєте про мене оповідання, казки. Вмієте мене малювати та слухати мої зимові пісеньки.

Вчитель.

- Отож, помандруємо ми країною «Зима-білосніжка».

- День за днем – непомітно плине час. Різні дивовижні зміни відбуваються навколо нас. Ось і зараз за вікном біла скатертина стелиться по землі, прикрашає дерева, будинки, рум’янить щоки малятам, дарує їм багато розваг. Мороз тріщить, у вікно до нас заглядає, та ніхто його не пускає.

ІІІ. Перегляд картин та малюнків до теми «Зима»

1.Бесіда.

-  Придивіться до зимового пейзажу.

-  Порахуйте кольори зими.

-  Який колір є найголовніший у зими?

2.Читання вірша.

(Підготовлений учень читає вірш «Білі черевички у зими» П.Сингаївського).

Вкрив дерева білими крильми

Морозець колючий, мов шипшина.

Білі черевички у зими,

Біла-біла в неї кожушина.

Білі сани, білогриві коні.

Білі рукавички пухові.

Білі щоки, а вуста червоні,

Мов розквітлі маки польові.

- А які кольори, крім білого, є ще у зимовій природі?

-  Які поєднання барв у зимовому пейзажі вам сподобало найбільше?

-  А тепер уявіть себе художниками. Які фарби ви змішали б, щоб передати гру відтінків снігу?

3.Розгляд дитячих малюнків, бесіда за ними

-  Якого кольору зимове небо у сонячний морозний день?

-  Якого кольору дерева?

-  А які дерева зелені взимку?

-  Чи зустрічалися вам яскраві кольори взимку? Де? (Ягоди калини, горобини, шипшини, пір’ячко птахів…).

4. Гра «Зимові голоси»

Мороз  - … (тріщить).

Сніг - … (рипить).

Хурделиця - … (співає, виє, квилить, плаче, ридає, голосить, стогне).

ІV. Мовленнєва розминка

1. Читання чистомовки.
Дуже важливо розпочати
Одразу звуки вимовляти.
Ми роботу язику
Пропонуємо таку:
Ма- ма- ма – надворі … ( зима).
Ло – ло – ло – багато снігу… (намело).
Ем – ем – ем – саночки… ( візьмем).
Дем – дем – дем - на гірку … (підем).

2. Скоромовка

Шило шубку Шурі шило,
Шовком, шерстю, шви обшило.
Вийшла шубка прехороша
Нашій Шурі на порошу.

V. Робота з виставкою книг

Хочу звернути вашу увагу на ці книжки.

  • Як ви вважаєте, про що ця книга? Чому так думаєте?
  • Це книга одного автора чи збірка творів кількох авторів?

Раджу прочитати ці книги. Вони поповнять ваші знання про зиму. А взяти ви їх можете у бібліотеці.

VІ. Фізкультхвилинка

У володарки Зими

Трішечки замерзли ми.

Грудень каже: «Пострибай!»

Січень просить: «Присідай!»

Встали – сіли, встали – сіли,

Розігріли наше тіло.

Лютий місяць нагадав:

- Час нам братися до справ.

Сіли, дітки, всі гарненько.

Спинки держимо рівненько,

Книги відкриваємо –

Знання здобуваємо.

VIІ.Читання та обговорення творів

1.Робота в групах.

Група «Хурделиця»

Вірш В.Бичка «Зима».

Завдання:

- Прочитати вірш.

- Про які ознаки зими пише у вірші Валентин Бичко?

Група «Заметіль»

Вірш В.Кленца «Гостює в нас зима».

Завдання:

- Прочитати вірш.

- Про яких тварин написав поет?

Група «Завірюха»

Вірш Рильський М. «Білі мухи».

Завдання:

-  Прочитати вірш.

-  З чим автор порівнює сніжинки?

2. Доповідь кожної групи.

VIІ. «З джерела народної мудрості»

Робота в парах.

Про зиму писали не тільки поети. Народ помічав багато цікавого  у цій порі року і складав про неї загадки, приказки, прислів’я. Відновіть прислів’я, з’єднавши частини.

Прийшов грудень                                                  зимі – середина.

Січень –  року початок,                                         красну весну чує.

Лютий лютує –                                                        приніс студень.

ІХ. Підсумок уроку

  1. Гра «Добери риму».

От випав сніг. Яка обнова!

Зима прийшла така …(чудова).

Міста чистенькі, білі села –

Зима і радісна, й …(весела).

Танцюють вальс сніжинки ніжні,

Зима пухка і …(білосніжна).

Вона й тоді усім хороша,

Коли мете легка …(пороша).

У срібний лід усе закуте,

Зима – тоді всі кажуть …(люта).

Насунуть хмари звідусіль,

І закружляє …(заметіль).

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Тимошенкова Юлія Михайлівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
4 січня 2018
Переглядів
7250
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку