урок позакласного читання "Гвіздок з рідного дому "

Про матеріал
В уроці позакласного читання використовувала читання в кольорах . Це дуже цікава методика ,якою б хотіла б поділитися з колегами
Перегляд файлу

Урок позакласного читання

 

Тема:  Шведська народна казка «Гвіздок з рідного дому »

Мета:  ознайомити дітей з шведською народною казкою ,вчити знаходити головне ,розвивати      увагу ,пам'ять ,повагу один до одного ,виховувати  любов до рідного дому, до праці

Обладнання: малюнки, картки для роботи ,кольорові сигналки ,відео

Тип уроку :вивчення нового уроку ,інтегрований  кольоровий урок

ХІД УРОКУ

 І Організаційний момент

  • Привітання
  • Гра «Мої якості»

На дошці записані слова : уважні, чуйні, сердечні, щирі ,добрі,милосердні . Нехай перші сядуть уважні ,другими – чуйні, потім - сердечні і щирі ,тепер час настав сісти добрим та милосердним. Ви вагалися, бо ваші душі переповнені всіма цими рисами . Поверніть долонями один до одного  . Ви відчуваєте тепло ,яке посилає товариш ?Це тепло його серця ,його душі ,яке буде гріти вас під час уроку в зимову красиву пору .

  • Гра «Малюнкове вітання »

Прикріплюю на дошці смайлик «Радість » і бажаю вам гарного настрою ,легкої роботи . Якого кольору вас настрій (діти на картках показують колір з яким асоціюється їх настрій )

Діти : Я пробіжусь по райдузі та усіх доріжках,

Будуть кольоровими пальчики на ніжках ,

Кольори веселки зафарбують стежечки -

Я подарую всім навколо кольори –мережечки.

Вчитель: Який сьогодні день ?(Середа )

Який девіз у нас у середу ?( Середа блакитна в нас – ми спокійні повсякчас)

Іі Актуалізація опорних знань . Мотивація навчальної діяльності .

1 дихальна гімнастика

- здути з долоні білу сніжинку

- зобразити шум зимового лісу

- зробити язичком рухи маляра ,який фарбує паркан

       - витягнути губи трубочкою

  • Показати губами букву О
  • Зімкнути губи

2 скоромовка

Сім братів малярів

В королівстві кольорів.

Кожен кольором керує

       У малярстві королює.

3 гра «Уважний читач»

Син         сани          писали

Син         сани          питали

Син         самі          писали

Сир         сани           писали

4 гра «Де шпигун?»

Карта       парта         коза       дошка

Ручка      пташка      гумка        пенал

ІІІ Повідомлення теми та мети уроку

Сьогодні на уроці позакласного читання ми з вами познайомимося з шведською народною казкою «Гвіздок з рідного дому ».,працюватимемо з кольорами протягом уроку ,познайомимося з професіями .В класі працюють групи : дослідників ,кольористів ,представників Швеції ,група підтримки ,інформаційний центр та аналітики.

ІV Вивчення нового матеріалу

  • Що ми знаємо про синій колір?
  • Синій колір зустрічає спокоєм своїм ,то ж скоріш рушаймо в подорож із ним.
  • Асоціативний кущ з синім кольором

Легкість                  мир                        море

Небо                       синій                       вода

Спокій                    сливи                       фарба

  • виступ групи кольористів :

Синій заспокоює, знімає втому з очей ,знижує тиск, це колір неба .

  • які синього кольору  продукти вам знайомі (сливи, виноград ,інжир)

40 % людей люблять синій колір

2 гра «Рибки»(на дошці малюнки різнокольорових  рибок ,вчитель пропонує вибрати рибку того кольору, який учням подобається ;

Жовті рибки - готові до активної роботи ;

Червоні - насторожені ,але здатні до перетворення;

Сині - під час роботи на уроці не тільки успішно впораються із завданням, але й проявлять уміння творчо мислити ;

Зелені – готові виконувати серйозні та складні вправи.

  1. Опрацювання оповідання

1Казка шведська, тож треба нам з вами дізнатися цікаві факти про Швецію та переглянути природу цієї країни.

  • Виступ представників Швеції з цікавими фактами

Перші сірники створив шведський професор Паш

Прізвище діти отримують від матері

300 тис жителів носять прізвище Карлсон

Лікування зубів безкоштовне

Популярний сувенір – дорожні знаки

Шведи постійно говорять про погоду

2 відео про природу Швеції

3 гра «Кольори Швеції» (діти на кольорових сигнал очках показують колір з яким асоціюється ця країна – синій – багато води ,жовтий – безкоштовне лікування зубів ,…..)

  1. читання складних слів з дошки

Свенд      Матс      Петер      одвірок

Коваль     швець    спритна праця

  1. читання «ланцюжком» першої частини оповідання
  2. відповіді на питання після першої частини
  3. фізхвилинка (шведська дитяча пісня )
  4.  виступ групи, яка розкаже про професії шевця. Коваля. кравця

Швець - майстер, що шиє взуття;

Кравець - майстер, що виготовляє одяг ;

Кравець – майстер, що одяг( на дошці фото цих професій ).

  1. робота групи аналітиків (діти складають сенкан про головних героїв ,план на роблять порівняння на діаграмі Венна
  2.  гра «Підтримка »( діти протягом уроку на червоних сердечках пишуть прізвища тих дітей ,відповіді яких їм сподобалися найбільше )
  3. Опрацювання оповідання

- хто головні герої

-з яким кольором асоціюються слова і чому :мати ,тато, Матс, гвіздок ,Свенд ,Петер

12Дослідники кольорів повідомляють класу значення кольорів:

Червоний - небезпека;

Рожевий – доброта, комфорт;

Зелений – символізує твердість;

Жовтий - радість , тепло;

Фіолетовий - апатія ;

Коричневий-безпека;

Білий – простота, дитинство.

  • Чому селянин вимушений був відправляти синів на заробітки ?
  • Чому мати найбільше хвилювалась за молодшого сина?
  1.  гра «Підтримка »( діти протягом уроку на червоних сердечках пишуть прізвища тих дітей ,відповіді яких їм сподобалися найбільше )
  2. Обговорення питань по тексту
  • Які речі взяли с собою Матс ,Петер,Свенд?
  • як старий гвіздок допоміг Свендові знайти роботу?
  1. фізхвилинка« Один до одного »

V Закріплення нового матеріалу

1 малювання в групах головних героїв фарбами на плівці

2 гра «Стан душі»

У давній Греції була богиня Психея ,яка зображувалася у вигляді метеликів . Дітям пропонується вибрати той колір метелика який їм найбільше сподобався :синій – велика жага працювати

Зелений - бажання бути щасливими;

Червоний – переможці;

Жовтий - люблять мріяти.

3 гра «Кольорові слова »

Діти показують відповідний колір до запропонованих слів :засушливе літо – жовтий (сухе); відсутність хліба - чорний( печаль); сльози матері - синій (печаль)

Буря ,грім-фіолетовий ; молоко – білий( дитинство); рідний дім ,…

4 питання за текстом

-З яким здобутком повернулися хлопці додому?

- Який подарунок приготував Свенд матері ?

- Який би ви подарунок хотіли б подарувати своїм батькам на ваші перші зароблені гроші ?

-В чому сила іржавого гвіздка?

- Що ми з вами вдома можемо змінити за допомогою гвіздка?

- Яка головна думка оповідання ?

5 гра «Підтримка »( діти протягом уроку на червоних сердечках пишуть прізвища тих дітей ,відповіді яких їм сподобалися найбільше )

6 написання в групах листа сім ї Свенда

7 обговорення малюнків які вийшли у дітей

VІ Домашнє завдання

Читати казку

VІІ Бум емоцій (діти на дошку прикріплюють навколо гвіздка кольорові свої емоції , утворюючи картину )

VІІ Оцінювання ( діти самі себе оцінюють за кольоровою шкалою )

Взявшись за руки в групах діти читають вірша :

Візьмемось за руки ,

Надійно і дружньо.

Мости побудуємо

Міцні дуже – дуже .

Мости що єднають , знання і уміння -

Збудуймо, додавши кольори -

Наснаги й терпіння .

Вчитель : існує 7 кольорів щастя :

Перший колір - це життя яке подарували вам батьки

Другий колір - бачити навколишній світ

Третій - можливість чути багатоголосий світ

Четвертий - можливість відчувати всіх на дотик

      П' ятий - здатність відчувати запахи

Шостий - здатність відчувати смак

Сьомий – здійснення наших мрій (якого кольору ваші мрії ?(діти показують свої мрії на кольорових сигналочках )

Можливо щастя має більше кольорів . Хто знає? Та я знаю лише одне ,що воно різнокольорове ,барвисте та світле. І нехай у кожного з нас щастя буде веселковим та  чистим, бо людина приходить у світ для добра і для щастя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
20 січня 2019
Переглядів
835
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку