Урок позакласного читання. Птахи - наші друзі. О.Буцень "Горобчик", О.Копиленко "Їдальня для птахів"

Про матеріал
Конспект уроку позакласного читання для 3 класу Тема. Птахи - наші друзі. О.Буцень "Горобчик", О..Копиленко "Їдальня для птахів"
Перегляд файлу

Урок позакласного читання

Тема. Птахи – наші друзі. О. Буцень «Горобчик», О.Копиленко «Їдальня для птахів»

Мета: вдосконалювати навички авильного, виразного, свідомого читання; розвивати мовлення  дітей, вміння переказувати,  аналізувати , робити висновки; виховувати любов до пташок, бережливе ставлення до них.

                                    Хід уроку

I  Актуалізація опорних знань учнів. Оголошення теми і мети уроку

1. Розгадування загадок  про птахів

     Сьогодні до нас на урок завітали гості. Відгадайте загадки :

За вікном летить сніжок,

Піднялася віхола,

Але бачу я пташок,

Що сидять під стріхою.

Чив- чив- чив! Чив- чив- чив!

Хто співати їх навчив?

Сірі пташенята ці

Звуться, діти, …

 (горобці)

Жовтогруді щебетушки, 
Мають чорні капелюшки, 
Сірі лапки, білі щічки, 
Називаються… 
(синички)

Завіває хуртовина —

 І летять на Україну

 Милі пташки невеличкі —

 кольорові рукавички.

Як червоні ліхтарі,

Сяють взимку…

(снігурі)

Вранці вийду я із хати,

Щоб пташок нагодувати.

Як матуся, вони ніжні,

Чорні, сірі, білосніжні,

Сиві, світло-голубі,

Це туркочуть… ( голуби)

2. Бесіда

- Які ще пташки зимують у нас?
- Яку користь  приносять нам птахи ?

- Докажіть, що птахів ми можемо вважати своїми друзями.

    Сьогодні прочитаємо оповідання про справжніх друзів пташок, зробимо висновок про те, як треба ставитися до пернатих друзів.

 

 

II Робота над оповіданням О.Буценя «Горобчик»

1. Виразне читання оповідання за ролями

2. Аналіз прочитаного твору

- Назвіть головних героїв оповідання.

- Кого одного разу принесла Маринка додому в долонях?

- Що сталося з горобчиком?

- Що зробили мама з дітьми?

- Прочитайте, як поводив себе горобчик спочатку, потім.

-  Чому горобчик зажурився навесні?

- Що зробила Люда?

- В чому її звинуватила  Маринка?

- Так хто ж з дівчаток більше любить пташок? Чому?

- Яка головна думка оповідання?

III Робота над оповіданням О.Копиленка «Їдальня для птахів»

1. Читання оповідання учнями

2. Аналіз прочитаного твору, поділ на частини

- Чому діти заздрили Василеві?

- Розкажіть, як синичка жила в хаті. Що вона робила?

- Доберіть заголовок до цієї частини. ( Синичка у теплій хатинці.)

- Яка погода була на вулиці?

- Що вирішили зробити хлопці?

- Прочитайте опис пташиної їдальні.

- Де вони повісили годівничку?

- Який заголовок можна дати цій частині? ( Найкраща пташина їдальня.)

- Прочитайте про те, як розважалися хлопці.

-  Кого побачили  хлоп’ята , коли повернулися до пташиної  їдальні? Прочитайте.

- Як віддячили пташки хлопчикам?

- Який заголовок можна дати цій частині? ( Справжній бенкет.)

- Яка головна думка оповідання?

3. Переказ оповідання за планом

 

IV Підсумок уроку

- З якими оповіданнями ми познайомилися?

- Про що вони? Чого навчають?

     Діти! Бережіть птахів! Не вбивайте їх, не руйнуйте пташиних гнізд, майструйте годівнички та підгодовуйте пташок взимку!

 

Ніколи не зробимо шкоди

Ми пташці у нашім краю.

Ми  друзі і вірні, і щирі,

Бо ми бережем повсякчас

Пташок, що літають у вирій,

І тих, що зимують у нас.

 

docx
Додано
13 лютого 2022
Переглядів
634
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку