Тема. Урок позакласного читання. Казки народів світу – Словацька народна казка « Про три гроші»
Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розширювати знання учнів про казки народів світу; розвивати зв'язне мовлення учнів; вдосконалювати вміння висловлювати оцінні судження, знаходити зображувально-виражальні засоби опису героїв; виховувати інтерес до народної мудрості.
Хід уроку
Вправа « Мікрофон»
Хто сподівається отримати нові знання – підніме зелену цеглинку.
Хто чекає цікавого спілкування жовту цеглинку.
Хто не визначився – червону.
Розподіл по групам
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми продовжимо мандрівку у королівство казок, зокрема казок народів Європи.
У кожного народу існують свої звичаї, традиції, культура, і, звісно, свої казки. І сьогодні ми познайомимся із словацькою народною казкою « Про три гроші»
V. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Вікторина „Чи знаєте ви казки?”
— Яка героїня, ідучи лісом до бабусі, зустріла вовка?
— Хто соромився своєї гидкої зовнішності?
— Кому чоботи допомогли стати королем?
— У якій казці співали разом кіт, осел, пес і півень?
— Хто ніяк не міг знайти золотого ключика?
Фізкультхвилинка
VI. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ КАЗОК
1. Розподіл на групи
- Ви вже читали багато казок. Часто тварини, які в них діють, мають певні риси. Ми звикли, що лисичка – хитра, заєць – боягуз, їжачок – розумний. А якими рисами народ часто наділяє королів?
2. « Про три гроші» (словацька народна казка)
- Слухання казки
- Напівголосне читання казки — кожен у своєму темпі.
Робота в групах
1 завдання
Кожна група отримує своє завдання.
1-ша група — стисло переказати текст.
2-га група — підготувати запитання.
3-тя група – відповіді на запитання ( у книжці)
2 завдання
Вправа « Упіймай помилку»
Годую я старого й немічного батька, годую й малого сина.
Ви не можете прожити на королівську платню.
Звелю вас усіх повиганяти з королівства.
Копав якось один бідний чоловік край дороги канаву.
Ой найясніший пане, беру я три гроші.
Здивувався король і спитав його, як він може прожити на три гроші.
VII. Рефлексія
- Хто отримав нові знання – підніміть зелену цеглинку.
- Хто цікаво спілкувався - жовту цеглинку.